Cukety

okurky / uhorky, rajčata, paradajky, paprika, meloun / melón, tykev / tekvica ...
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Cukety - předpěstování

18 Máj 2020, 09:13

Jeej Vladimir,davno ste tu nepisali:) Papriky,paradajky som vysadila pred 2 tyzdnami, povedala som si,ze napriek mojej prehnanej opatrnosti to risknem. Zalozny plan bol ze ked budu hrozit mrazy tak to poprikryvam. Mraz prizemny bol len jednu noc nastastie,mala som stastie,ze boli na spravnom stanovisti,tak sa im nic nestalo. Zato o 15 metrov dalej pomrzli zemiaky ciastocne aj marhula:( Tento rok uz z roznych dovodov nis sadit nebudem. Som uz na vyssom leveli,odburinujem si dopredu zahony na buduci rok:) Nech nam to vsetko vsetkym pekne rastie :thumbup:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Cukety - předpěstování

18 Máj 2020, 16:08

No, asi neposroste ;) jedna cuketa(ale ta byla malá a slabá) to zřejmě nerozchodí a jedna z dýní vypadala v poledne už hodně sežehle. Všechno jsem přistínila, ale už asi pozdě. Zajímavé, že včera bylo tedy polojasno, ale všichni vypadali živě. Trochu dopoledního plného slunce a upečení :? Jdem na ty rajčata, no to jsem zvědavá, jak ty dopadnou :o
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Cukety - předpěstování

18 Máj 2020, 16:22

Konvalinka: daj im slnecnik alebo daku clonu :thumbup:
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 07:51

Já letos zatím ty copility ani nepoužívám. Nemám pro cukety ani pro Hokaida ještě připravené záhony a tak si sadbu předpěstovávám doma za oknem. Docela mně to jde, mám tam už volno od paprik a rajčat a manželka bude jistě potěšena, že tam ty sazenice ještě tak čtrnáct dnů. Jistě by se jí po tom zelenisku stýskalo. :D :D :D . Některá Hokaida už jsou tak akorát na sázení, tak je strčím na kraj záhonu s bramborami.
Vladimír

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 11:46

Tak já dávám všechno v dubnu do skleníku, takže pak s vysazením na záhon není problém, nic se nespálí.
Rajčata to letos ale pěkně schytala - vysetá v půli března s tím, že koncem dubna půjdou na záhon. Bohužel počasí nepřálo, takže na záhon šla až v neděli (v sobotu ráno ještě mrzlo), a podle toho to taky vypadalo - skoro metrové kvetoucí rostliny, takže jsem je zasadil hodně hluboko, ale i tak jsou nezvykle velké. Cukety, hokaida, okurky a ostatní dýně šly ven včera, po 2 týdnech předpěstování ve skleníku jsou tak akorát.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 13:15

konvalinka napísal:
18 Máj 2020, 16:08
No, asi neposroste ;) jedna cuketa(ale ta byla malá a slabá) to zřejmě nerozchodí a jedna z dýní vypadala v poledne už hodně sežehle. Všechno jsem přistínila, ale už asi pozdě. Zajímavé, že včera bylo tedy polojasno, ale všichni vypadali živě. Trochu dopoledního plného slunce a upečení :? Jdem na ty rajčata, no to jsem zvědavá, jak ty dopadnou :o
Dala bych je na pár dní do polostínu, ať si zvyknou.
U Přerova, 270 m.n.m.
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 13:18

Petr z H. napísal:
19 Máj 2020, 11:46
Tak já dávám všechno v dubnu do skleníku, takže pak s vysazením na záhon není problém, nic se nespálí.
Rajčata to letos ale pěkně schytala - vysetá v půli března s tím, že koncem dubna půjdou na záhon. Bohužel počasí nepřálo, takže na záhon šla až v neděli (v sobotu ráno ještě mrzlo), a podle toho to taky vypadalo - skoro metrové kvetoucí rostliny, takže jsem je zasadil hodně hluboko, ale i tak jsou nezvykle velké. Cukety, hokaida, okurky a ostatní dýně šly ven včera, po 2 týdnech předpěstování ve skleníku jsou tak akorát.
Já ta dlouhá rajčata (každým rokem) sázím ne hluboko, ale naležato - dvojřádek, udělám napříč járky a rajčata položím proti sobě. Zakoření po celé délce, zalévám mezi řádky...
U Přerova, 270 m.n.m.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 13:30

Hmm. Nerad bych si zopakoval diskuzi na toto téma, ta už proběhla jinde a jindy ... Jen poznamenám, že vyvrtám vrtákem díru 40 - 50 cm hlubokou, dám do ní rajče a zasypu (+ přidám NPK hnojivo, které pomalu prosákne ke kořenům). Kořeny se vytvoří také po celé délce, a výhoda je v tom, že zalívat v sezóně většinou nemusím vůbec (v hloubce mi půda většinou (při občasném dešti) nevysychá). Chápu výhody naležato (větší teplota půdy a rychlejší přístup zálivky či hnojení), ale při mém způsobu nemám žádný problém s násadou a zráním rajčat, takže mi to ušetří spoustu času v sezóně a prostor na záhoně pro jiné plodiny.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 13:39

Já nemám ten vrták a 40 cm by mi stejně nestačilo ;-)
U Přerova, 270 m.n.m.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Cukety - předpěstování

19 Máj 2020, 13:49

To s tym vrtakom by ma nenapadlo, vyskusam na dalsi rok :thumbup:
Napísať odpoveď