Papriky - choroba

okurky / uhorky, rajčata, paradajky, paprika, meloun / melón, tykev / tekvica ...
A.D.
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 20:18

Papriky - choroba

20 Júl 2020, 20:25

Syn mi poslal fotografie svých paprik, které mírně řečeno neprospívají. Byly předpěstované z dvojích semen, jednak jeho vlastních, za druhé z koupených. Zasazené jsou na dvou odlišných místech, doma a na zahradě firmy. Ve směsi vlastního kompostu a kupované zeminy pro rajčata a papriky, výrobce si nepamatuje.
Vůbec nevím, co by rostlinám mohlo být, napadlo mě poškození herbicidem, svilušky, viróza.., nebo všechno dohromady. Věděl by někdo odhadnout, co jim je? Pokusím se vložit fota.

Tak fotky mi nejdou, mám je jen v počítači, to je musím dát nejdřív na internet?
Neregistrovaný

IP:  158.40

Papriky - choroba

21 Júl 2020, 06:38

"Tak fotky mi nejdou" nie je dostatocny popis problemu aby sa ho podarilo odstranit, alebo vas nasmerovat spravnym smerom. Fotky sa daju k prispevku prilozit uplne jednoducho: Pod tym polickom, kde pisete text su 2 zalozky: "moznosti" a "prilohy". kliknite na zalozku prilohy a najdete tam tlacitko "pridat subory". dalej to uz je jasne, dufam...
Neregistrovaný

IP:  70.168

Papriky - choroba

21 Júl 2020, 10:30

Tak jsem to tady pro změnu vytapetovala, děkuji za návod. Hledala jsem původně možnosti jen v ikonkách nahoře nad příspěvkem, dolů jsem nějak nedošla.
Prosím tedy o tipy ohledně příčiny bídného stavu paprik. Děkuji.
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Papriky - choroba

21 Júl 2020, 11:12

Domnívám se, že se jedná o napadení Třásněnkou zahradní. Moje papriky byly napadeny více než před měsícem a přes ošetření Mospilanem se dodnes nevzpamatovaly. Škoda, protože letošní počasí je pro papriky velmi příznivé.
A.D.
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 20:18

Papriky - choroba

02 Sep 2020, 17:53

Pokud to někoho zajímá, v zářijovém Zahrádkáři jsem objevila příčinu poškození paprik. Může za to zcela evidentně roztočík široký. V textu se mimo jiné uvádí, že: "Příznaky poškození lze snadno zaměnit s virovým onemocněním, nedostatkem mikroprvků nebo poškozením herbicidy". Škůdce napadá mimo jiné i rajčata a ty skutečně vypadají jako dsledek reziduí herbicidu.
Prílohy
poškození paprik.jpg
Napísať odpoveď