Rýchlenie rajčín 2024

okurky / uhorky, rajčata, paradajky, paprika, meloun / melón, tykev / tekvica ...
MonikaP
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16 Dec 2023, 12:54

Rýchlenie rajčín 2024

17 Feb 2024, 11:48

Vždy keď sa chcem namotivovať, študujem tu staršie vlákna o rýchlení rajčín:) Je tam toľko užitočných informácií, som vďačná za tých čo sa ochotne zdielali s týmito informáciami. Ja tiež skúšam začiatkom decembra či koncom novembra som pokusne vysiala: Cherolla F1, Maglia Rosa, Dwarf Purple Heart, Start F1, Stupické polní, Rose Crush F1 (na odrezky) a Black Cherry s Black Prince( u tých som len chcela overiť či semená vyklíčia a potom mi ich bolo ľúto vyhodiť). Rastlinky rastú celkom pekne, ale kvietky zatiaľ vždy opadli. Teraz má viac kvietkov Maglia Rosa, tak som zvedavá či aj tie opadnú. Postupne ich presádzam do 10l košov FNISS z ikey (1,5e ks). Pevnejšie sú sadenice ktoré sú v chladnejšom okne, kde je cca 17st. Tie na okne pod ktorým hreje radiátor sa trochu vyťahujú. Zatiaľ sa mi zdá že najmenej bujne mi rastie Stupické a najsilnejšie sadeničky mám Rose Crush. Podelte sa aj vy, ako sa darí vašim:)
Mimmo
Príspevky: 3126
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Rýchlenie rajčín 2024

21 Feb 2024, 15:37

Rajčatům v profesionální biofarmě se ve skleníku nesvítí v noci, jak bych čekal. Zajímavé je, že se tam dnes svítilo v pravé poledne, když fotovoltaika vyrábí nejvíc elektřiny. Světlo má žlutou barvu. Vím, že tato barva světla nepřitahuje hmyz. Jak moc pomáhá rajčatům, to nevím.
Prílohy
Screenshot_20240221_152106_Gallery.jpg
Napísať odpoveď