Melouny 2021

okurky / uhorky, rajčata, paradajky, paprika, meloun / melón, tykev / tekvica ...
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Melouny 2021

10 Aug 2021, 12:22

V tomto roce pěstuji odrůdu Crimson Sweet. První plody mají dost času na dozrání, další plůdky budu raději odstraňovat.
Prílohy
Crimson Sweet 2.JPG
Crimson  sweet.JPG
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Melouny 2021

10 Aug 2021, 17:10

Letos první rostlinu sežral slimák. Na druhé, kterou jsem tam hodila po ní, vyrostly dva melounky, tak nějak té vaší velikosti. Včera mi muž říká: nevíš, co se stalo s tím melounem?!?(rostlinou) Jdu se tam kouknout a je celá uvadlá, po smrti. Chytím ji a vytáhnu ukousaný kořen. Kdo to, netuším. Jeden melounek měl žlutý flek, tak je utržený na stole, ale ještě si nikdo netroufnul ho říznout. Možná poletí na kompost za druhem ;) Ve skleníku to dopadlo podobně. Tam někdo ukousnul melounek velikosti tenisáku, takže shnil. Mamka má jiný problém, zrovna dnes mi to ukazovala. Hokaida velkosti tenisáku jí někdo ukousne a odnese.
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Melouny 2021

11 Aug 2021, 06:42

Slimáci jsou bestie. Když se plůdek přestane zvětšovat, je téměř jisté, že se do něj pustil slimák. Ostnité okurky nakládačky nechávají na pokoji, ale hladké slupky melounových plůdků jsou pro ně atraktivní.
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Melouny 2021

29 Aug 2021, 10:50

Melouny rostou navzdory nynějšímu chladnému počasí. Kdyby mi před pár roky někdo řekl, že budu v té naší Siberii pěstovat melouny, tak bych mu nevěřil.
Prílohy
Neznámá odrůda
Neznámá odrůda
Crimson sweet. Ostrahu zajišťuje sousedův Lišáček
Crimson sweet. Ostrahu zajišťuje sousedův Lišáček
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Melouny 2021

05 Sep 2021, 14:36

Dnes jsem šel na trh a slíbil jsem si, že žádné ovoce ani nic podobného nebudu kupovat. Mám toho na zahradě dost. Ale když přijeli s místními melouny za jeden lev za kus (asi 13 Kč), neodolal jsem a jeden sladký meloun jsem si koupil. Byla to výprodej těch menších (v mém případě 2,30 kg). Letos jsem melouny nepěstoval. Když je sucho, zalévání pitnou vodou je málo efektivní. Hned jsem půlku snědl. Ale venku. Kapalo mi od huby.
Prílohy
Meloun.jpg
Meloun.jpg (97.44 KiB) 2677 zobrazení
alenak
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 01 Apr 2022, 19:56
Bydlisko: Královehradecko

Melouny 2021

28 Júl 2022, 00:00

Některý rok to s melouny u nás vyjde, někdy je to bída. Letos možná bude rok lepší, i když voda zhora není, pouze z hadice. Dnes se musím pochválit, vystlala jsem drcenou slámou, neboť seno-tráva není co sekat. Snad se mi odmění a narostou. :)
Není špatné je mít na černé netkance, ale nešlo to, byla v záhonu zelenina, alespoň listy kedlubnů je chránily. Ve skleníku tam nám nejdou.
DSC03769.JPG
Neregistrovaný

IP:  168.81

Melouny 2021

17 Aug 2022, 12:07

Taky máme na Vysočině 450 m/m melouny. Docela hodně, asi 20, protože máme 2 rostliny. U jedné rostliny je riziko, že se třeba zlomí. Pak nebude nic. Melouny jsou velké, ale pořád nejsou moc vidět. JG
005.JPG
009.JPG
016.JPG
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Melouny 2021

17 Aug 2022, 13:02

Ja som si myslela ze na 1 rastline vyrastie 1 melon😲 Na dalsi rok som planovala posadit aspon 10😂
Neregistrovaný

IP:  168.81

Melouny 2021

17 Aug 2022, 16:59

Ledaskde se píše o pěstování melounů, a já to dělám takhle, a asi 7 roků. Mám zahrádku ve 450 m/m, jižní svah. Je to starý a taky trochu nový "sad". V dolní části je "okno" bez stromů a keřů. Takže trochu "za větrem" (když mají stromy listí). Tam mám "záhonky" (políčka). Brambory, mrkev, česnek, hrášek apod. jsou na volné půdě. Asi na polovině mám (na svahu) černou PE (starou silážní) proděrovanou plachtu. Tam mám teplomilné a zálivkomilné plodiny třeba okurky, melouny apod. (abych nemusel rýt, zalévat, okopávat, plít, práci nemusím). Půda nic moc, místo kde dříve stála stodola. Proto občas hnojím různými zbytky, hlavně trávy.
Melouny předpěstuji v kelímcích doma. Nejlíp tak na tři listy. Ven sázím po "zmrzlých". Zaleju, a pak už nic. O ostatní se stará plachta (letos už jsem dvakrát zalil, před týdnem a včera, asi 30-40 l). Melouny v letních vedrech rostou jako "blázen". Moje dva mají teď plochu asi 25 m² a "lezou" do trávy. Potřebuji velmi rané, aby byly před koncem prázdnin (děti). Letos mám jen rané (inu nakupovaly ženské).
Plachta dělá, že melounů je podstatně víc a podstatně větších než se píše. Černá plachta, plachta a zase plachta, tak to je můj návod na melouny. JG
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Melouny 2021

17 Aug 2022, 18:01

Plachtu, tedy jen pevnější netkanku, jsem dle Receptáře dala vloni...neosvědčila se mi, melouny na ní nějak brzy odešly, ani nedozrály. Letos na volném poli, jeden jsem dala do kanalizační trubky na stoje, zakopané částečně v zemi - tip od Tety Jany, kterou mnozí znáte jako pěstitelku rajčat, určitě je na rajčatech i tu, já tam nechodím. Výsledek? Ty volně na poli odešly strašně rychle, neptejte se mě proč, nevím, dva plody dozrály, ale rostliny jak když je šlak trefí. Uschnuly i dva cukrové, všechno vlastně ve stejnou dobu, jen na těch cukrových stihnulo dozrát asi 7. A ten jeden jedinný vodní v trubce žije a vypadá dobře :thumbup: hlavně to nezakřiknout ;) nasazený má ale bohužel jen jeden plod, zpočátku nerostl, na rozdíl od těch v půdě, vůbec. Proč ty v půdě uschnuly? Stejně tak jak vloni pod netkankou, i letos na ničem, se v místě výsadby udělali obří praskliny, jak se s půdou při výsadbě hýbalo asi...a mám podezření, že se jim tím pádem normálně zpřetrhaly, uthnuly kořeny. Tím, že je u nás zem totálně suchá a zalévá se nejnutněji jen ke kořenům, neuzalévá se to, půda zesychá a pne, až to začne pukat a je po...Stává se to jen u těchto velkých rostlin, dýně, melouny cukety, okurky...Drobnou zeleninu, záhony, jsem zalévala plošně, na ten zbytek už voda není.
Napísať odpoveď