Venkovní výsadba zeleniny

okurky / uhorky, rajčata, paradajky, paprika, meloun / melón, tykev / tekvica ...
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Venkovní výsadba zeleniny

08 Máj 2021, 15:47

Vyryl jsem právě trochu zeminy a vložil do brázdy ruku. Je to test pro výsadbu užitečných rostlin citlivých na mráz. Zdá se mi, že teplota ruky a zeminy 15cm pod povrchem je teď odpoledne stejná. Nejvyšší čas na výsadbu. Chtělo by to pár dní pod mrakem nebo deštík, ale počasí neovlivním. Cuketky mají správnou výsadbovou velikost. Rajčata jsou hrozná. Mají až 95cm a kvetou. Možná jsem je fakt měl vysít o něco později. Budu je muset trochu utopit.

Mimmo (dnes z BG)
Prílohy
Cuketky
Cuketky
Rajčata - vytáhlé sazenice
Rajčata - vytáhlé sazenice
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Venkovní výsadba zeleniny

12 Máj 2021, 20:07

Při výsadbě se setkáváme se dvěma riziky. Jedním rizikem jsou nízké nebo nedostatečné noční teploty. Druhým rizikem je ostré sluneční záření, které dokáže spálit listy. Je proto vhodné vysazovat sazenice právě nyní za deštivého počasí nebo při zatažené obloze. Ne vždy nám jde počasí vstříc. Pak nezbývá než na noc přikrývat a přes den stínit než si rostliny zvyknou a počasí se ustálí. I tak jsou našimi nepřáteli silný vítr a krupobití.
Ještě mi zbývá ledacos vysadit.
Prílohy
Chilli papriky.jpg
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Venkovní výsadba zeleniny

12 Máj 2021, 20:40

Je to tak. Já se snažím alespoň 7 - 10 dní před výsadbou, pokud je to možné, sazenice v bedýnce dávat ven na zvykání - nejdříve do stínu, krátce do polostínu a postupně tu dobu prodlužovat. I vítr "zpevní" stonky a rostliny pak jdou na stanoviště připravené.
Prílohy
IMG_0615.JPG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Venkovní výsadba zeleniny

18 Máj 2021, 18:27

Cukety se ujaly dobře. Vůbec nejsou na rozdíl od rajčat spálené. To jsem zvědav, kdy se dočkám plodů.
Prílohy
Cuketa.jpg
Cuketa.jpg (122.75 KiB) 2244 zobrazení
Eva Tomišová
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 13 Mar 2020, 18:25

Venkovní výsadba zeleniny

19 Máj 2021, 07:47

Mimmo,skúste skrútiť do špirály pri sadeni sú dosť tenké- možno to pôjde.Ja som tak pár slabších sadeníc skúšala a sú Ok, škoda, že som nenafotila. Ideálne sa to robí v kýbloch bez dna - skúste odpíliť na kýbloch (zoženiete zdarma povedzme v Bille alebo Alberte... použité z rezaných kvetov ich vyhadzujú) karbobrúskou dno naspodok dať kúsok netkanky aby substrát hneď neprepadával, a ešte podmisku alebo iba kus pevnej podložky Za týždeň po presadení prerastú korene až ku dnu. Potom stačí za konečne lepšieho počasia presunúť nádoby na záhon, vybrať odspodu netkanku a mierne zapustiť do pôdy. Ja aj teraz takto chystám zvyšné sadenice. Tie čo sú už temer 2 týždne posadené vonku zatiaľ prežívajú pomerne v pohode aj keď sa im určite nepáči to počasie a netvária sa šťastne, mierne podrástli aj splodíkmi, občas zasvieti trocha slnko a cez čierny plast sa k nim dostane trocha tepla. Dnes ráno o 5. bolo zase iba 6 stupňov pri zemi.
Pridávam obr. odbrúsených kýblov a čerstvo presadenej sadenice z menšej nádoby , plus foto otužilcov zo soboty.

Nech sa nám počasie konečne umúdri.
Eva T.

IMG_9353.JPG
IMG_9356.JPG
IMG_9354.JPG
IMG_9319.JPG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Venkovní výsadba zeleniny

23 Máj 2021, 15:59

Lidé stále kupují a vysazují sazenice rajčat, paprik, baklažánů, cuket, okurek, melounů a dýní. Výprodejové ceny sazenic šly už tak nízko, že i ten, kdo to neplánoval, si nějakou koupil. Životaschopné zdravé sazenice rajčat (asi 20 odrůd) se tady např. dají koupit v ceně od 5Kč. No nekupte to.
Prílohy
Rajčata výprodej 21.5.jpg
Rajčata výprodej 21.5.jpg (229.41 KiB) 2123 zobrazení
Napísať odpoveď