Destilovaná voda

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Destilovaná voda

15 Jan 2021, 10:39

Úvaha o sněhové vodě je asi stejně plodná, jako debata, zda je lepší zalévat plastovou nebo plechovou konví. Výsledkem bylo, že nejlepší je konev kamenná.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Destilovaná voda

15 Jan 2021, 11:30

Přestože kameňákem týdne zůstává asi Milanův zaočkovaný cyklista, kameňákem dnešního dne by mohla být kamenná konev. Hned jak jí seženu, odzkouším ji.
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Destilovaná voda

16 Jan 2021, 00:32

Pokud budete schánět kamenou konev, pak bych doporučil upředňostnit žulovou, neb mramorovou by destilovaná voda asi postupně rozežírala a tím by již tato nebyla destilovaná, alespoň v pravém slova smyslu.
Byla by totiž obohacena o vápenité, draslíkové a mnohé jiné sloučeniny z mramoru vylouhované. Destilovaná voda se totiž v mnoha případech chová jako jemná žíravina. To u žuly zpravidla neplatí, alespoň ne v takovém množství.
Jednalo se mi spíše o případný osmotický účinek, případně o přínos čisté H2O v období konce dormance.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Destilovaná voda

17 Jan 2021, 10:39

Ano, o konvi z mramoru, sádrovce nebo z kamenné soli můžeme mluvit jen z legrace. Já jsem se nejčastěji setkával s křemenným nádobím v laboratoři. Tam je výluh absolutně neměřitelný. Všechny ty křemenné misky, kelímky, kádinky a baňky se však netesají z monobloku, ale vyrábějí se z taveniny. I tak jsou velmi drahé. Je to spíše sklo z čistého křemene bez tavidel a jiných rušivých přísad.
https://www.helago-cz.cz/eshop-kategori ... -1761.html

Z opravdického kamene (opuka, pískovec) se vyrábějí napáječky pro ptáky apod. Konve zatím ne.
https://www.eiwan.cz/pitka-k-prodeji/
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Destilovaná voda

18 Jan 2021, 19:44

Dobrý den,
nešlo mi ani tak o nádoby, jako spíš o chemismus a využitelnost destilované, případně sněhové vody u rašení, případně vzcházení rostlin.
Pro rozptýlení jsem zaslal 2 příspěvky do humoru, snad diskuzi trochu odlehčí.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Destilovaná voda

19 Jan 2021, 17:10

Padesátikilovou destilovanou vodu se mi dneska na slunci podařilo konečně vyklopit z ne příliš čisté (plastové) vaničky. Ale byla to práce.
Prílohy
Led vyklopený z vaničky.jpg
Led vyklopený z vaničky.jpg (79.77 KiB) 2746 zobrazení
Neregistrovaný

IP:  168.81

Destilovaná voda

19 Jan 2021, 18:40

I podle mě bude maso (rybí) šikovnější než "destilovaná" voda. JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Destilovaná voda

17 Feb 2021, 17:03

Zmrzlá destilovaná voda se dá dobře využít i na zavlažování. Suchý ledový vichr mi vysušil povrchovou vrstvu zeminy a tak přikládám k salátům a česnekům střípky ledu. Vydrží několik dní než zmizí. Zůstane po nich jen vlhký flek.
Prílohy
zavlažování ledem.jpg
zavlažování ledem.jpg (169.09 KiB) 2617 zobrazení
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Destilovaná voda

12 Jún 2021, 22:49

Mimmo napísal:
17 Jan 2021, 10:39

Z opravdického kamene (opuka, pískovec) se vyrábějí napáječky pro ptáky apod. Konve zatím ne.
https://www.eiwan.cz/pitka-k-prodeji/
Zaujimalo by ma, ako tie pítka pre vtáctvo vyrábaju. S cím by to slo vybrúsiť. Máme na záhrade cca 20 m3 Pieskovca po zburaní starého domu. To pítko by som im rád vyrobil.
vysloužil napísal:
15 Jan 2021, 10:39
Úvaha o sněhové vodě je asi stejně plodná, jako debata, zda je lepší zalévat plastovou nebo plechovou konví. Výsledkem bylo, že nejlepší je konev kamenná.
Nad tým som sa zamyslel, ked som počúval v rádiu že plasty su uplne všade, už aj v spodných vodách. Rozmýšlal som odkial sa tie plasty do tej vody dostali. Po istom čase som počúval jeden podcast o oblečení, tak som zistil, že jedno vypratie polyesteru, vypusti miliardy drobných plastových čiastočiek do kanalizácie a následne do vody. To isté, ked daždová voda zmýva poplastovanu plechovu strechu... Ked som kupoval čierne murárske vedrá na záhradu, je tam nápis - nevhodné na potravinarske učely. Zamyslel som sa, čo ked tie vedra niečo uvolnujú, ked na nich praži celý den slnko.
Ideálne by bolo nerezové vedro.... sú riadne drahé, ale na druhej strane lahké a vydržia o hodnu chvílu dlhšie ako zinkové aj plastové.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Destilovaná voda

12 Jún 2021, 22:55

vysloužil napísal:
12 Jan 2021, 23:17
Zkušenosti ne, ale něco se píše v knížkách. Na choulostivé kytky v květináčích se destilka používá. Opakovaná zálivka vodovodní či studniční vodou zasoluje půdu.
Máme veľmi tvrdú vodu. V čase veľkého sucha nemám na výber, polievame s nou.
Otázka : Je riziko zasolenia so studničnou vodou vysoké ? Oplatí sa investovať do nejakého filtra, na zmäkčenie vody a odstránenie soli ?
Napísať odpoveď