Co budete robit v zime?

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

18 Nov 2020, 09:13

Co budete robit v zime aby ste nevysli z cviku?
2 susedia nezavisle od seba mi povedali, ze po 50tke ako keby utal a uz ani zdaleka nezvladnu to, co pred par rokmi. Ja napriek tomu, ze sa citim o 20 rokov mladsie a vyzeram o 20 rokov mladsie😀 vo svojich 41 rokoch pozorujem, ze ked sa co i len 2, 3 dni nehybem, som potom jak z dreva. To za mojich mladych cias som mohla prelezat v pohode tyzden v posteli a aj tak by som.vyskocila jak srnka. Takze chcem nechcem, musim sa hybat stale. Cvicit sa mi nechce tak hladam tipy na zimny pohyb ked uz v zahrade toho vela nie je. Co budete robit vy, resp mate to podobne s tou starobou?😀
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Co budete robit v zime?

18 Nov 2020, 09:59

Bude to ještě horší, věřte. Budete si myslet, že když si usmyslíte a máknete, všechno v krátké době stihnete, tak jako dřív. A ono to bude jinak.
Věk mě přinutil nedodržovat agrotechnické lhůty. To, co se kdysi stihlo porýt, prořezat, pohrabat, rozvozit za jeden víkend, je dnes naprostá iluze a mám problém sám sobě věřit, co všechno jsem tehdy stihnul. A tak například předjarní řez stromů v posledních letech začínám dělat krátce po opadu listí. V minulosti něco nemyslitelného. Ono to kupodivu až tak moc nevadí, dokonce jsem slyšel, že profesionálové to dělají taky tak, protože v tu dobu nemají pro své zaměstnance dost jiné práce.
Není tajemstvím, že peckoviny roubované kopulací se tím líp ujímají, čím dřív se naštěpují, nejlépe v únoru. To už je za pár. Vystřídá se jen několik opatření v obchodech, otevře se pár tříd ve školách, zruší a znovu se zavedou roušky,...
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

18 Nov 2020, 11:58

Skor som chcela pocut nieco v zmysle : Jsem to ja jak za mlada...😀
Lída
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

Co budete robit v zime?

18 Nov 2020, 15:43

Jo jo, zjara mi trvá 14 dní, než se zas rozhýbu... A během roku si dám vždycky jeden hlavní úkol na den, který musím splnit, ostatní, když zbyde čas. Jinak přes zimu pro mne nastává období matrik - už pár let se snažím přes zimu pátrat po svých předcích. Většina matrik je už digitalizovaná (kromě nejnovějších a těch, co zmizely během let), takže to jde v pohodě z PC - a je to docela zajímavé ;-))
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

19 Nov 2020, 14:26

Lida, to je pekne pravidlo, kazdy den 1 uloha,ktora sa musi splnit. Ak dovolite, toto od Vas skopirujem😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Co budete robit v zime?

20 Nov 2020, 03:13

Můj dědeček z otcovy strany pronesl kdysi pro mě památnou větu když sám posekal kosou, větší pomoc odmítal, cca 2ha sadu a zahrady.

"Nějak tuším, že příští rok už to bude na vás. Už přece jen mám 80let a sil mi ubývá. Přece jen ta osmdesátka je nějaké zlomové obdodí. A podobně to bylo se včelí "farmičkou". Cca tehdy měl jen už asi 40 budečáků.
Přiznal se, že už na to nemá. I když mě tehdy to tak vůbec nepřipadalo....
*
Mi rodiče zemřeli daleko mladši - infarkrt, mrtvička a něco po pár létech po padesátce.
A v plné síle a nenadále.
*
Já už jsem tu padesátku hodně překročil, ale s jejích silou a elánem se nemůžu srovnávat ani náhodou.

Třeba už jen tím, že už jsem několik let nic nového nevysadil, nevyrobil a na některých místech sadu jsem už ani dlouho nebyl.
(Nedojdu tam...).
A jezdím, pohybuji se tam jen na traktorku a "pracuji" tam většinou vsedě a na stolečku.
A letos skoro vůbec.
*
Takže kdybych už tady delší dobu nic nenapsal, tak to bude proto, že už nejsem....
+

Na druhou stranu je pěkné umřít v plné síle a elánu než jako nějaký kripl.
A dědeček, i babička, se pak pár let po té osmdesátce taky dost trápili :(
(A my s ními
+
No, není nad to umřít "zdravý" a netrápit se....
+
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

20 Nov 2020, 09:36

Ja neviem kde som ten vyrok vzala ale kazdemu naokolo hovorim, ze : Dovtedy je clovek zdravy, kym robi. Takze Rafael a vlastne aj vsetci ostatni, len pekne robte do nekonecna, kludne aj na stolicke, to sa tiez pocita😀 O 2 dediny dalej jedna pani, uz ma cez 80, tiez ju musia stale odniest do zahrady a tam na stolicke si pekne pracuje na zahonkoch. Take pribehy ma motivuju.
A Rafael, skor ako sa odoberiete do vecnych lovist ( dufam ze tu budete na vecne veky ) nechceli by ste spisat spomienky a mudrosti? Ja ked vas tak pravidelne citam, bola by to super kniha.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Co budete robit v zime?

20 Nov 2020, 11:34

Tak problém s tím co dělat v zimě už dávno nemám. Je pravda že zima ve městě v bytě se odehrává u televize a počítače, ale zima na dědině s hodpodářstvím je zima pracovní. Sice není práce na poli, ale zvířata chtějí žrát furt a hnůj tím pádem je taky furt.
Jinak na zimu se plánují opravy nářadí a strojů takže hodně času se tráví v dílně, hlavně když venku je špatné počasí nebo už tma. Když je počasí jakž takž tak se normálně dělá venku, nejčastěji se kácí, prořezává, štěpkuje nebo pálí. Kvůli světlu je to tak max 4hodiny venku, a to i v mrazu.
Já dělám i v zimě venku rád, to ticho , ta melancholie má svoje kouzlo :thumbup:
Zima uteče rychle, nejhorší je druhá čast Prosince, to je neskutečná tma snad celej den, po Novém roce se to zlomí a rychle zlepšuje.
Výkon jde dolů už po čtyřicítce, holt si člověk musí plánovat víc přestávek a práci natáhnout na delší čas. Mládí je výkonnostní a stáří vytrvalostní :D
Jak přestanete dělat , jde to s člověkem z kopce....
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Co budete robit v zime?

21 Nov 2020, 11:32

Pokud bude na všech zahradách všechno hotovo, můžete chodit do posilovny. V některých zemích se nezavřou. Kondička je potřebná.
Naposledy upravil/-a Mimmo v 26 Nov 2020, 16:57, upravené celkom 1 krát.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

21 Nov 2020, 16:32

Faktor zvierata som podcenila, dnes som musela nahanat jednu sliepku po zahrade, lebo za ten svet nechcela ist do.kurnika. Tak som zistila, kde vsade ktore kriky treba pre takyto pripad do buducna vystrihat a ktore useky vycistit. Aj ked popravde, keby ze to robi castejsie, tak ju obetujem na polievku😲
Napísať odpoveď