Co budete robit v zime?

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

21 Nov 2020, 16:33

Obdivujem ludi, co chodia do posilovne, behaju, cvicia a podobne. Ja by som sa nedokazala donutit, na to som prilis leniva. Este ze mam tu zahradu😀
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Co budete robit v zime?

22 Nov 2020, 16:46

ariadna30 napísal:
21 Nov 2020, 16:33
a
Obdivujem ludi, co chodia do posilovne, behaju, cvicia a podobne. Ja by som sa nedokazala donutit, na to som prilis leniva. Este ze mam tu zahradu😀
No a jednou se proběhneš za slépků a ještě si stěžuješ! :D Dneska ráno jsem šla z prochajdy se psem, na té naší cestě zvané,,vyhnalov", fučel ,,teplý" ;) jižní do ksichtu, kapuci s kožešinou jsem měla naraženou tak, že mi trčel jen nos a oko, rukávy jsem si málem dole zauzlovala(už jsem nevěděla, jak víc schovat zmrzlé ruce) a za zády se mi vynoří běžec, po minutě další, pro změnu slečna. Jsem jim normálně řekla(aniž bych je znala ;) ) že jsou šílenci :) Ráno trochu zacvičím, jen abych rozhýbala tělo, protože od jisté doby mám pocit, že kdybych to neudělala, už se nepohnu. Jsme líní. Naše generace už taky zlenivěla, o mladých škoda psát. Prostě celé dny prosedíme a to je děsné. Moji prarodiče umřeli v 91 a 86letech a asi 2 roky před smrtí normálně naplno pracovali v hospodářství. Na poli. Mamka má 68 a je jak tryskomyš, i když si stěžuje taky, že ji všechno bolí, ale jde a maká, i přes to....udělá asi o tisíc věcí víc než já :? Já bych taky mohla, ne, že ne, jenže co? No se mi nechcéééé, práce počká...však to známe :( Někdy, když mi vypočítává, co za den udělala, mne hanba fackuje :o Závazek, že se musím polepšit ;) mi vždycky vydrží na pár dní :shock: :)
Lído, se máte, že můžete pátrat :) Také jsem chtěla, bohužel naše kroniky sahají jen do roku 1800 něco, starší shořely spolu s kostelem, vypálili nás Turci(několikrát) :( No, tady byl hladový kraj, lidé chudí jak kostelní myši, takže na nějakého šlechtice v předcích nemám stejně šanci narazit :D Většina příbuzenstva odešla do USA.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Co budete robit v zime?

26 Nov 2020, 17:04

ariadna30 napísal:
21 Nov 2020, 16:33
Obdivujem ludi, co chodia do posilovne, behaju, cvicia a podobne. Ja by som sa nedokazala donutit, na to som prilis leniva. Este ze mam tu zahradu😀

Není to dobré. Zítra se zavírají i všechny bulharské posilovny. A to mi kamarádi nedávno říkali, že Bojko Borisov jasně řekl, že se posilovny zavírat nebudou. To ten náš Bojko Borisov v ČR to říkal taky a možná tomu i věřil. Jenže doba je zlá. Škoda, že ani na agrofitness není dobré počasí. Tak snad jen odhazovat sníh, až bude...
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Co budete robit v zime?

26 Nov 2020, 18:54

Už to vypadalo na otevření - sice klíč mám, ale nebudu nikoho dráždit, tak jsem zatím přešel na venkovní streetworkoutové hřiště a expandéry - nouzovka, ale dá se.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Co budete robit v zime?

08 Dec 2020, 20:03

Mimmo napísal:
26 Nov 2020, 17:04
...Tak snad jen odhazovat sníh, až bude...
Už je to tady. Sníh už i v balkánských nížinách. Ale moc práce s odhazováním nebylo. Horší byl mnohahodinový výpadek elektřiny, chladno, tma, voda neteče, garážová vrata se musí po tmě odspojkovat a zvednout. Ti, kdož parkovali venku, zase 15 minut čistili auto.
Prílohy
zahrada pod snehem.jpg
zahrada pod snehem.jpg (73.36 KiB) 3060 zobrazení
snih BG.jpg
snih BG.jpg (77.3 KiB) 3060 zobrazení
pred Lidlem.jpg
pred Lidlem.jpg (107.14 KiB) 3060 zobrazení
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Co budete robit v zime?

08 Dec 2020, 22:53

Tak si říkám, jestli letos vůbec nějaký sníh uvidíme?!? Během 14dnů jsem totiž venku potkala dva ježky(nevím, co se to s nima děje, nikdy se mi to v zimě nestalo) Jeden v jiné části vesnice, druhý dneska ráno v zahradě, šmatlal po vřesovišti.
roman
Príspevky: 746
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 22:18
Bydlisko: Zlínsko, 400 m n. m.

Co budete robit v zime?

18 Dec 2020, 17:40

Odstranění mumifikovaných plodů je vhodná činnost, pokud jste to už dávno neudělali. Jak opadalo listí, je tady v okolí na slivoních krásně vidět, jak letos monilióza řádila. Mladí majitelé stromů s tím ale nic nedělají a přitom mají nízké stromky, maximálně do tří metrů výšky.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

06 Jan 2022, 16:41

Dobre ze som znovu nasla toto vlakno, tu sa to hodi. Mam za sebou tazky tyzden, asi najtazsi za posledny rok😀. Nic som nerobila lebo sa mi nechcelo. Tak som pozerala filmy hladala jedlo zase film zase jedlo zase film zase jedlo a tak to ide cely tyzden. Ale strasne z toho vsetko boli😀😀 Tak som sa dnes konecne vytrepala do zahrady a popravde vobec sa mi nechcelo odist. Pozberala som vsetky krtince ked uz bol krtko taky mily a mi vykopal. Poprenasala som v jeseni nastrihane konare a palice ku rastlinam do sopy. Popolievala som prezimujuce kvety v sope. A sfotila nadherny zapad slnka.
Prílohy
IMG_20220106_154503.jpg
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Co budete robit v zime?

06 Jan 2022, 16:42

I idem si pozriet film lebo som sa najedla a preto nemozem nic robit😀 Dufam ze beriete aj vy povinnosti aspon teraz cez sviatky s rezervou.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Co budete robit v zime?

06 Jan 2022, 21:26

Tento rok mam veľa plánov cez zimu, ale paradoxne najmenej času, pretože je toho v práci veľmi veľa.
Ale vymyslel som si vypratávanie a triedenie vecí na pôjde v starej letnej kuchyni - robenie poriadku.
Druhý projekt je skenovanie starých historických rodinných fotiek - su to staré foto, cca roky od 1920-1970. Chcem ich naskenovať, dať im popis - zistiť kto na nich je, a potom prípadne rozposlať rodine.
Napísať odpoveď