Skleník

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

24 Máj 2023, 22:07

Ja LEXAN netienim vôbec slnko obyčajne z jari niečo popáli ale neskôr keď si rastliny zvyknú tak to už ide .. najhoršia je vysoká teplota ..pred nedávnom keď bol skok zo zimy do tepla akosi som pozabudol skleník otvoriť a všetko dostalo vo vnútri poriadny šok ..47st v pamäti min-max teplomera ..uhorky to zvládli celkom aj paradajky ale paprika mala nejaké spálené listy ..darmo sme len ľudia ...mám veľké a vysoké dvere vzadu v predu ..keď otvorím oboje tak sa teplota s vonkajšom líši len o mozno 3..4 ..takže pokojne v lete oboje dokorán aj v noci ..momentálne som ale objednal magnetické siete na dvere ..tie mozu teplotu zdvihnúť ..pred rokom mlynárik kapustový narobil škody tak tento rok takto ...
BB kraj 465 mnm
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Skleník

25 Máj 2023, 14:18

Peb - děkuji. Soused si dělal skleník - dřevěné trámky, na to 10 mm polykarbonát, kouřový a tvrdil mi, že se to nedá vyvětrat, že se mu vše uvařilo, že nepomohlo větrat dveřmi do průvanu. Zatím se mi zdá, že to větrá dobře, uvidíme, jak v létě.
U Přerova, 270 m.n.m.
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

25 Máj 2023, 15:50

10 mm mám aj ja ..ale priehladny myslim že susedovi práve tá matná farba zdvíha neudržateľne teplotu ...na jednej strane som si urobil háčik na dverách s medzerou asi 15 CM pri zahaknutom háčiku ..a potom podľa počasia kombinujem ,otvorené dvere jedna strana plus háčik druhá ,prípadne iba háčik ,alebo oboje dvere dokorán ..dnes poobede už je teplota dosť hore ..v skleníku mám 37 st otvoril som oboje dvere dokorán

Obrázok
BB kraj 465 mnm
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Skleník

25 Máj 2023, 22:42

Máte to krásné :)
U Přerova, 270 m.n.m.
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

25 Máj 2023, 23:24

Ďakujem vám aj vy ste na veľmi dobrej ceste ....prajem vám veľa úspechov v pestovaní ...
Tento rok je aj v skleníku pomalší ako ten minulý
Paprika pcr má prvé dve náušnice , na začiatku som prvý kvet ..dva odtrhol aj spodné listy ..v opačnom prípade sa konce paprik dotýkajú pôdy a zbytočne od nej hniju...
Obrázok

Paradajky v skleníku 2 krát štart a vzadu jergus ...
Obrázok
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

01 Jún 2023, 20:23

Všetko sa akosi rozbehlo


Uhorka Orca a SuperStar
Obrázok
Paradajky štart a jerguš
Obrázok
Paprika pcr
Obrázok
BB kraj 465 mnm
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Skleník

01 Jún 2023, 21:54

Mám jen foliáky, nevěřila jsem, že to dopadne, takže jsem si nenechala cestu. Snad sobotní skok teploty nic nezkazí.
Prílohy
Nešikovně vysety hrášek a zasazená salotka
Nešikovně vysety hrášek a zasazená salotka
Rajčata černá a Pavlína, římský salat
Rajčata černá a Pavlína, římský salat
V pozadí rajče odpravene mravenci, okurky nejsou vidět, ale plody rostou výborně.
V pozadí rajče odpravene mravenci, okurky nejsou vidět, ale plody rostou výborně.
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

03 Jún 2023, 09:42

Tak aj vám pani Jitka sa to už celkom pekne rozbieha ...
Za posledné dni všetko akoby vybuchlo ,nakoplo sa ..na.uhorkach sa zväčšila listová plocha - listy sú väčšie a hneď poznať aj nárast uhoriek ..polievať ich ale treba aj dva krát denne ..potom poznať že sa idu...pred pár dňami som polial papriky liadkom vapenatym 20g/10l vody zálievku musím urobiť aj na paradajkach ..mám pocit že im to pomohlo ...skleník je celucky deň na priamom slnku bez tienenia ale polykarbonat rozptyľuje svetlo ..len teplotu ustrážiť ..kúpil som akurát siete proti krupom, s o niečo väčším okom aby nedvihalo veľmi teplotu v skleníku ..tie chcem umiestnit na dvere kôli mlynarikovi kapustovemu ..pred rokom sa nasťahovali do skleníka a robili tam neporiadok ..húsenice ku koncu boli v paprikach ,šaláte ,paradajkach ..aj keď veľa ostalo ešte ale veľa aj išlo zbytočne preč ...
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

03 Jún 2023, 10:04

Skúšam tento rok papriku Slávy

Obrázok

Uhorky sú buď Orca alebo SuperStar
Žiaľ som si nepoznacil ale Orca je veľmi dlhá ..nepotrebujem prehnane dlhé uhorky ale ak ich človek nepotrebuje tak Orca by mala rast predpokladám stále viac na dĺžku ako do šírky ..tým pádom uhorky budú pomerne štíhle stále ..
Obrázok

Paradajka start F1 v skleníku podľa pani Tomisovej ju skúsim ťahať na 2 až 3 výhony (nechal som kôli mojej polohe iba 2 vyhony na skúšku )..človek si ale musí dať potom väčší pozor na vylamovanie zalistkov

Obrázok
Naposledy upravil/-a Peb v 05 Jún 2023, 11:51, upravené celkom 1 krát.
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Skleník

03 Jún 2023, 10:19

Prikladám ešte odrodu fefornu koral ,dobre štipľavá ..
Aj dobre plodná ..
Obrázok
Dobrá odroda kapie sa javí byť Raduza
Pred rokom išla do veľmi neskorej jesene
Obrázok

Zatiaľ to vyzerá ako tak pekne ,nátlak škodcov nepociťujem ale ono to príde :)
BB kraj 465 mnm
Napísať odpoveď