Skleník

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Skleník

03 Aug 2020, 15:41

Loni jsem zboural starý sklenik který už v zahradě stál. ze severu stěna z prken, z jihu stará okna, na střeše plachta. Všude samá díra, ale líbil se vosám. Nic moc se v něm vypěstovat nedalo, severní strana byla nepoužitelná a i na jižní se rostliny táhly za světlem.
Teď mám PCB obloukový, uprostřed jsem vykopal 50cm hluboký kanál na chozeni. Sázel sem do něj na konci jara kdy ještě nebyl namontován PCB na kostře :D , před 3 týdny jsem teprve dokončil bočnice , dveře a automatické střešní okno.
Je to úplně něco jiného než na co jsem byl zvyklej, trochu bojuju s teplotou, když paří slunko je tam i přes otevřené větráni hodně teplo. Jakou max teplotu tam udržet? Kterou zeleninu dáváte přednostně do skleníku? Mám tam pokusně papriky, okurky, kedlubny, ředkvičky, kopr, salát...
Ale nemám moc zkušeností co dát ke stěnám co k uličce atd. Poraďte skleníkáři :thumbup:
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Jitka

IP:  133.224

Skleník

20 Sep 2020, 21:28

Taky potřebuji nějakou inspiraci. Koupila jsem dva ty čínské za 2,5tis, známý mi poradil, že na ty pozinkové trubky se pak dá chytit polykarbonát, tak zatím bude jen folie, dokud vydrží. Zatím sedí na záhonu s paprikou a dožívá tam okurka. Rozhodně nebude problém s vedrem, je to jiný materiál a má to 6 oken. Tuším, že někde na zahradě bylo, že nad 30°papriky zastavují růst?
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Skleník

24 Sep 2020, 07:14

tak já už sem získal nějaké zkušenosti. teploměr odešel, roztrhla se kapilára :thumbup: . okurky do skleníku už dávat nebudu, zaberou si ho ať ma jakoukoli velikost, bez sítě horizontálně, na síti vertikálně. papriky perfektní, saláty, ředkvičky, kopr, na policích kelímky na přípravu přísad, zakořeňování sazenic vína atd. Ráno a večer zálivka, průběžně plevel. teď mi tam řádí nějaký podkopávač co jezdí pod povrchem a vyvrací rostliny. ale dostanu ho. :D
DSC_3185.JPG
DSC_3192.JPG
DSC_3189.JPG
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Jitka

IP:  133.224

Skleník

24 Sep 2020, 15:33

Nebyl tenhle příspěvek už někde publikován? Mám deja-vu
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Skleník

24 Sep 2020, 16:03

to zelí ano, ta fotka je v jiném vláknu- asi ve vlákně salát :D
dnes sem dostal toho podkopávače, ráno byl v pasti. krtek.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Skleník

09 Nov 2021, 23:29

Docela rád bych Vás poprosil o Váš názor na skleník.
Vyrobil jsem základy pro skleník o rozměrech 4 x 8 metrů, v každém případě bych chtěl se sklem o tl. min. 4 mm.
Na jedné straně mám lešenové trubky a svářeče, který má podobný skleník na zahradě. Bohužel je mu téměř 80 let a nemá čas. Navíc nemám sklo ( snad jen na půlku).
Druhá možnost je koupit skleník s polykarbonátem ze svařených a smontovaných tenkostěnných jeklů za cenu cca 70 tis. Kč.
odkaz: https://agroflex.cz/produkt/rimessa-l40 ... u-4-6-8mm/

Nemáte snad někdo lepší nápad?¨

Děkuji
Naposledy upravil/-a Hospůdka na mýtince v 09 Nov 2021, 23:30, upravené celkom 1 krát.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Skleník

12 Nov 2021, 10:40

Nevím, jak velké máte na skleník nároky, ten co dáváte odkaz je řekla bych profi skleník. Já jsem letos k narozkám dostala tenhle, cena do 30000Kč, abych nekecala(už si přesně nepamatuju rozměry, ale tuším 3x4m. https://www.sklenikybures.cz/?utm_sourc ... s+kromeriz
Prílohy
skleník, brambory.jpg
skleník.jpg
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Skleník

12 Nov 2021, 19:56

Děkuji za odkaz.
Bohužel umístění skleníku a povětrnostní podmínky mne nutí pořídit něco dost odolného. Ale poptávku jim určitě zašlu.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Skleník

12 Nov 2021, 20:46

No povětrnostní, či spíše větrnostní ;) podmínky tu máme taky napováženou, odolnost zatím vyzkoušenou nemám. V létě jsem měla stejně přes něj stínící zelenou síť a doufala jsem, že by pomohla, i kdyby přišly nějaké hnusné kroupy, co všude byly. Vyzkoušeno také nemám, nás to minulo.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Skleník

13 Nov 2021, 08:46

Hospůdka na mýtince napísal:
12 Nov 2021, 19:56
Děkuji za odkaz.
Bohužel umístění skleníku a povětrnostní podmínky mne nutí pořídit něco dost odolného. Ale poptávku jim určitě zašlu.
nezvazujete aj foliovnik? cena je znacne nizsia ako sklenik a vykon je velmi porovnatelny (netrufam si porovnavat o kolko je horsi/lepsi). Co bolo pre mna dolezite je to, ze musi byt znacne odolny vetru, pretoze aj u nas riadne fuka. tie casto propagovanu zelene foliovniky som zvazoval, ale bal som sa slabej a lahuckej konstrukcie. nehovorim, ze su zle, ale asi su vhodnejsie tam, kde tolko nefuka.
preto som cez zimu/jar hladal na bazosi nejaku staru nepouzivanu pevnu konstrukciu. nakoniec som nasiel klasiku: pol-oblukova konstrukcia 4x5m z pozinkovanych trubiek, ktore sa napichaju do 2 hrubsich vodorovnych trubiek (dlhsie hrany obdlznika) na nich su navarene cca 15cm tycky. foliu vam narezu a zalepia spagat na internete aku potrebujete, a ked ju zakopete cca 40cm do zeme, je to pevne a stabilne "jak sviňa". dalsia vyhoda je, ze na jesen som ho rozrobil, foliu schoval na dalsi rok a postavim ho na inom mieste. ja som s foliovnikom max. spokojny.

aj teraz vidim na slovenskom bazosi (urcite budu aj na ceskom) niekolko inzeratov s touto konstrukciou, cena cca 40-70EUR, k tomu agrofolia 0,17mm 0.85EUR/m2, mna to cele stalo aj s farbou (natieral som ho nabielo aby mi konstrukcia neprepalovala foliu) cca 120EUR.
Napísať odpoveď