Zahradny domcek - strecha plech

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
charles91
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Zahradny domcek - strecha plech

14 Apr 2024, 09:25

Na zahrade mam jeden zahradny domcek - odkladanie naradia, kosacky, krovinorez atd.

Menim strechu, davam tam klik panel plech - plne debnenie, a tu je kamen urazu.

Stresnu foliu nechcem, chrani len krokvy a pojd, co mi netreba a nemam s nou dobru skusenost. Povodne som chcel dat na plne debnenie lepenku, ale to ma predajca odhovoril, ze ak tam bude voda ktora sa nahreje, zacne korodovat plech odspodu.

Preto rozmyslam tam nedat nic.
Na stity dat otvory, aby prefukovalo, ako sa to robilo niekedy.

Aky je Vas nazor?
vysloužil
Príspevky: 4724
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zahradny domcek - strecha plech

14 Apr 2024, 11:29

Myslím, že když se v domku netopí, nevaří, je zbytečná parozábrana, lepenka a nakonec i bednění.
Postavil jsem na zahradě dřevěnou boudu na nářadí a na střechu jsem dal tabule vlnitého plechu - použité z bouračky. Jen na střešní latě. Známky počínající koroze jsou patrné jen z venku, zespodu ne.
charles91
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Zahradny domcek - strecha plech

15 Apr 2024, 13:44

Asi mate pravdu. Len je to murovany domcek, a zapadne slnho ho dost vie vyhriat.

Mam skusenost s plechovym garazom, kde sa plech rosi dost, ale je to uzavrety garaz.

Ak by so spravil otvory, mozno by to pomohlo. Ide o to, ze to stoji dost penazi a casu, nerad by som ho o 5 rokov opravoval znova.
Na druhej strane stare stavby nemaju lepenku ani foliu ziadnu, a dlhe roky to drzi.
vysloužil
Príspevky: 4724
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zahradny domcek - strecha plech

16 Apr 2024, 19:54

Na druhou boudu jsem místo plechu (další použitý už jsem neměl), jsem použil vlnitý Onduline. Tedn nezrezaví, akorát není tak samonosný jako plech - vyžaduje latě blíž u sebe a jen krátké přesahy.
Napísať odpoveď