Vykurovanie domu

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Peb
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Vykurovanie domu

27 Okt 2023, 14:59

Ťažko to nejak nazvať možno inšpirácia ..
Kúrenie doma mám robené na pevné palivo -drevo ..
Akumulačna nádrž 1000 l ...nemám ale v izbe čidla na vypnutie zapnutie termostatu kúrenia .. mám termostat na Aku nádrží ktorá keď klesne pod 40 st sa vypne a nad 40 st opäť zapne vyhrievanie ..v dome sú termo hlavice na radiátoroch..v prechodnom letnom období mám na čerpadle do radiátorov urobený obyčajný vypínač ,ten vypínam po vykurovacej sezóne a vodu mi tlačí iba do akumulacky cez ktorú vyhrieva bojler na úžitkovú vodu ..vydrží to aj 3 dni v lete
A práve v prechodnom jesennom období ,keď potrebujem dom prekurit iba z časti ,dohriat tých 22 st ..aby som nemusel chodiť do kotolne a vypínať zapínať čerpadlo ,som namontoval medzi termostat a čerpadlo spinacie hodiny ..tie som ale dnes vymenil za wifi hodiny kde je možné na telefóne sledovať aj spotrebu zariadenia od hodiny až po celé obdobie ..dá sa doslova z posteli alebo z práce zapnúť cez telefón a vykurovat dom kedy potrebujete ..,..ak má niekto akumulačnu nadrz ktorou vyhrieva dom je toto dobrý pomocník ..kúrenie sa dá z nádrží zapnúť na diaľku prave vtedy keď to potrebujete ..
Zásuvka tapo p110

Aplikácia ..

Obrázok

Zásuvka je použiteľná na všetko možné
BB kraj 465 mnm