Obuv do záhrady

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
charles91
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 20:28

Zdravím,

možno tu nájdem radu, ktorá pomôže.

Mam záhradu, na ktorú chodím často, je relatívne veľká. Hľadám koženú obuv, ideálne nejakú nízku, pevnejšiu, a hlavne aby bola z kože.

Klasická obuv nekožená mi vydrží max pol roka, potom môžem kupovať znova. Nemám dobru skúsenosť s koženkovými alebo latkovými verziami. Kožene topánky, ktoré som mal dávnejšie stačilo raz ročne navoskovať, a vydržali 7 rokov.

A presne také by som chcel, lenže už 2 mesiace hľadám a navštevujem turistické predajne, alebo predajne s prac. obuvou v okolí no bez úspechu. Často pokrčia plecami, že čisto koženú nemajú.
Z osobných dôvodov odmietam membrány ako Goratex atď.

Akú obuv do záhrady používate vy ?
Štěpánka.3
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 20:41

Prestige. 7 let ale rozhodně nevydrží.
Olomoucko 220 m n. m.
larix
Príspevky: 1126
Dátum registrácie: 09 Máj 2021, 00:23

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 20:48

Ja mám záhradu dosť svahovitú, takže potrebujem, hlavne pri kosení, spoľahlivú oporu. Preto som hľadal topánky s poriadne drsnou podrážkou. Zvolil som poľovnícke topánky z Decathlonu: https://www.decathlon.sk/p/312470-89925 ... ed-8573515
Zatiaĺ ich mám druhú sezónu a som spokojný. Koľko vydržia neviem ale pôsobia pomerne odolne. Podrážka je dostatočne pevná aj na rýľovanie.
Predtým som používal neznačkové pracovné topánky a tie som mal určite viac ako 10 rokov. Vydržali by aj dlhšie ale dezén na podrážke už nebol dostatočný.
Na nepracovné prechádzky po záhrade (ak nie je mokrá tráva) používam kroksy :-)
Malá Fatra: SZ/430 m n.m./5°C/1000 mm/hlinito-ílovitá kambizem na kremenci, pH 6,5
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 21:14

Prestiže jsou pohodlné, ale po dešti na chmelnici jsou úplně nepoužitelné, kloužou v blátě.
Já jsem potřebovala řešit pracovní boty hned a do mokra mi nabídli jen https://www.vm-obuv.cz/outdoor-obuv/lima/ Fakt je, že byly o málo levnější, drží sucho uvnitř a vypadají pořád stejně. Dávám si zdravotní vložky do bot a krásně se tam vešly.
VM má celokožených bot plnou nabídku i za podstatně nižší ceny, i boty přímo pro zemědělce, ale ty jsem nenosila.
Lída
Príspevky: 290
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 21:22

V létě žabky s vroubkovanou plochou pro chodidlo - neklouže v nich noha, zjara a na podzim starší botasky (s podrážkou s hrubým vzorem - kupuji běžně kvůli bezpečnosti).
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 22:40

Pouižívám polobotky s hladkou kůží na povrchu.
https://www.macteshop.cz/vm-goteborg-o1 ... lobotka/36
1. Polobotky kvůli snadnému přezouvání pomocí dlouhé lžíce
2. Hladkou kůži kvůli snadnému čištění bez hlíny. Broušená kůže je hezčí, ale jen do prvního zašpinění
3, Vzorek podrážky pro neklouzavý pohyb po mokré trávě.
Na chladnější období jara a podzimu mám stejné o 1/2 čísla větší kvůli teplé ponožce.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Obuv do záhrady

10 Okt 2023, 23:41

Doporučit ty boty nemůžu protože jsem je nesnášel a musel jsem v nich v práci pořád chodit.
Perka.jpg
Perka.jpg (23.92 KiB) 715 zobrazení
Ale jejich výhodou byla mimořádná trvanlivost, rychlé obutí a hlavně rychle zezutí když do nich šplíchla tekutá ocel nebo struska.
*
Doma bych si je nikdy neobul, ale přinášel jsem je zemědělcům apod. a ti s nimi byli maximálně spokojení.
*
(Byl to na huti spotřební materiál kterého bylo dost a při teplotách kolem 500°C měla podrážka krátkou životnost...).

Nesnáším těžkou obuv. Na zahradu jen lehkou a pohodlnou.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
andre.marek
Príspevky: 651
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Obuv do záhrady

11 Okt 2023, 06:44

Používám hlavně Prestige, ale jen za sucha. Za mokra kloužou jak bylo zmíněno výše.
Jejich hlavní výhodou je rovná podrážka bez velkých výběžků takže nenabírají moc nečistot. Proto je používám i u králíků. Nemají ale moc velkou odolnost proti mokru.
Na podzim a v zimě používám tuto obuv:
https://www.top-armyshop.cz/policejni-b ... -a-t-cerne
Nějaký hodně podobný starší model. Absolvoval jsem v nich celou rekonstrukci domu (od roku 2015) a nyní slouží na zahradě. Téměř bez opotřebení, 5 let prakticky bez údržby, nyní je jednou ročně namažu.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Obuv do záhrady

11 Okt 2023, 07:56

Ja pouzivam aktualne artra araukan https://www.pracovneodevykado.sk/Pracov ... O-d408.htm

Je to slovensky vyrobok, trochu drahsi nez cinska pracovna obuv, ale aj dlhsie vydrzi. Mne viac vyhovuje aj tvarom oproti tym cinskym modelom. Ten par, co mam teraz, som kupoval cca pred 1,5 rokom. Predtym som mal podobny model z artry, co tiez vydrzal niekolko rokov.

Vyhoda je, ze ma jazyk zosity k topanke aj na bokoch, takze jedina cesta, ako sa hlina/voda moze dostat do topanky, je zvrchu, tam ako obopina nohu.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Obuv do záhrady

11 Okt 2023, 08:43

Používám filcáky, kanady, fáračky ... Většinou všechny boty tady v tom krpálu kloužou :). Překvapivě dobré jsou starší kožené fáračky (Artra) - to jsou držáky, stejně jako italské kožené zateplené pánské "kozačky", které mi dala sousedka - nezničitelné boty, nekloužou, pohodlné, odolné.
charles91: Záleží, kolik chcete do bot investovat - můžete mít kvalitní Maindl za 250 €, Bugatti za 100 € nebo "no name" kožené za 30 €.
Napísať odpoveď