Vegetariánstvo

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Neregistrovaný

IP:  168.81

Vegetariánstvo

13 Sep 2023, 20:40

"Mio Dio come sono caduta in basso!" JG
Neregistrovaný

IP:  82.131

Vegetariánstvo

15 Sep 2023, 09:48

charles91 napísal:
12 Sep 2023, 23:00
Dnes sa zvieratá presunuli do veľkochovoch, chované a zabijané v nehumumánnych podmienkach, na úkor pohodlnosti ľudí.
Ludia pred tým privierajú oči, každý chce mať potraviny co najlacnejšie.

Keď som podpísal petíciu proti klietkovému chovu hydiny, alebo proti predajom živých kaprov, nestretol som sa s pochopením okolia. Prave naopak, - kvôli takým ako si ty, budú drahšie vajcia
Čo by ste chceli? Myslíte, že ľuďom záleží na tom ako vznikajú ich výhody a pohodlný život? Chcú mať potraviny v obchodoch a za nízke ceny! Ako sa tam dostanú a ako sa vyprodukujú to je vedľajšie. To sa ich netýka.
Dôkaz ľudskej ľahostajnosti a bezcitnosti je aj vojna na Ukrajine. Je neskutočné že kvôli jednému rusovi sa zabíjajú tisíce ľudí.
A už keď niečo také absurdné ako vojna vypukne, tak sa ukáže akí sme my ľudia! Ako sa začneme správať a čo dokážeme urobiť!
A to si v dvadsiatom prvom storočí hovoríme inteligentné bytosti.
Takto sa nazývať je vrchol hlúposti a arogancie.

Ivan
Mimmo
Príspevky: 3125
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Vegetariánstvo

13 Nov 2023, 12:09

kvas napísal:
10 Sep 2023, 15:55
Ovce/kozy su podla mna najmenej narocne zierata na chov. Ak maju vodu a vhodnu plochu na spasanie, v podstate o nich neviete (narozdiel od sliepok, zajacov, prasiat a pod.) - len pozor na smrtelnu kombinaciu "kozy a ovocne stromy", tie uz ma vela krat vycvicili, ale to uz je ina pesnicka ;)
Máme poblíž biofarmu s kozami a tam je ta péče trochu náročnější. Trní s klíšťaty se tam nespásá. Navíc ta čistota. Kupujeme tam jogurty pro malé dítě, které má z kravských jogurtů vyrážky. Rozdíl je viditelný.
Prílohy
Kozy v biofarmě poblíž Třebíče
Kozy v biofarmě poblíž Třebíče
Napísať odpoveď