Bežný deň v záhrade .. ...

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Bežný deň v záhrade .. ...

20 Okt 2023, 12:03

To právě znám, rýč nemůžu dostat do země, když jsem zlomila rycí vidle, tak jsem koupila kromě sobě i máti. Nedávno mě poprosila, abych jí zryla flíček pro jahody. Rýč nechci, dej mi ty vidle. A ono to u nich nefunguje :D Písek s hnojem jdou rýčem jako máslo, vidle nevyndají nic, hroty projedou :D
Dýně a cukety jsme sázeli do děr jak pro stromky, dolů kompost hlavně z králičího hnoje, nahoru pár cm zeminy, aby bylo do čeho sadit a i to udělalo škraloup k nerozbití. Ale ještě budou díry mezi a už bude hotová první rygolace ;)
Peb
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Bežný deň v záhrade .. ...

20 Okt 2023, 19:37

To máte pravdu ..ak je piesková zem tie rylovacie vidly to nezoberú ale na takú bežnú pôdu je to múdra hlava čo to vymyslela .. :) ..dnes som rozhádzal hnoj prešiel rotavatorom aj keď orba stráca potom svoje opodstatnenie ale lepšie sa hnoj rozloží v zemi cez zimu ...orba sa urobí aj tak ale o niečo hlbšia ...možno pár cm ..aby sa aj spodná vrstva obohatila o hnoj ..na jar rotavator a môže sa sadiť ...


Obrázok

Obrázok
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Bežný deň v záhrade .. ...

01 Nov 2023, 15:16

Dnes som sa prešiel po záhrade a ešte ma čo ponúknuť ale predsa len je november a co chvíľka sa počasie môže otočiť chrbtom ...

Popod ovocné stromy rastú pečiarky

Obrázok

Obrázok

Obrázok
V skleníku sa blíži záverečná ,na fotke od začiatku Kapia Raduza ,paprika slavus a bejbino

Obrázok

Obrázok
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 07:56

Rylovanie v ťažkej pôde dá zabrať ..včera som ponosil ku každému orechu za veľký fúrik ovčieho hnoja a zapravil do zeme ...jeden strom vezme v priemere jednu hodinu..včera bol pekný slnečný deň ..dnes od rána leje ...

Obrázok
BB kraj 465 mnm
M.H
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 10:46

Peb napísal:
05 Nov 2023, 07:56
Rylovanie v ťažkej pôde dá zabrať ..včera som ponosil ku každému orechu za veľký fúrik ovčieho hnoja a zapravil do zeme ...jeden strom vezme v priemere jednu hodinu..včera bol pekný slnečný deň ..dnes od rána leje ...
Makačka namísto posilovny. :thumbup: Jste asi největší pěstitel ořešáků. :)
Peb
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 11:00

Ďakujem Vám.. :)
To ešte neviem či pôjdu ..na záhrade mám ale jeden orech pri ktorom som si vyrábal pôdu do skleníka(foto) zmiešaním piesku a hnoja ...tento
Orech( na fotke v pravo pri piesku ) je asi 3 x väčší ako ostatné ..aj preto som sa rozhodol dať si tú námahu ..keď som ich sadil ,netušil som ale že existuje nejaká vrtivka orechová..podobne ako keď som sadili slivky tmavka bola pre mňa iba mýtus :)

Obrázok

Obrázok
BB kraj 465 mnm
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 11:41

Ano, ořech se nestydí růst na hnoji :D . Tady před zavedním bioodpadu vozila část vesnice ořechové listí do nevyužívané silážní jámy. Rostly tam pěkné kousky :thumbup:
Mám dost semenáčů, ale jsou prťavé, na roubování tak 2 kousky z 6, které byly ve foliáku.
M.H
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 12:26

U nás se sadili ořechy vždy k hnoji, ale jen jeden strom i tak zastínil často půlku ,,bežné" zahrady. Dneska už kurníky a hnoje nikdo u domu nemá, ani ořešáky nejsou v módě, zahrady jsou malé, zástavba hustější než v minulosti.

Vrtulka ořechová u nás ještě není, ořechy letos vymrzly ještě před kvetením, ale sem tam nějak ořech spadnul a je zdravý bez vrtulky vrtivky, kolega si stěžuje každý rok na plesnivé ořechy, spadne a uvnitř už je vata.
Peb
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 14:21

Jitka napísal:
05 Nov 2023, 11:41
Ano, ořech se nestydí růst na hnoji :D . Tady před zavedním bioodpadu vozila část vesnice ořechové listí do nevyužívané silážní jámy. Rostly tam pěkné kousky :thumbup:
Mám dost semenáčů, ale jsou prťavé, na roubování tak 2 kousky z 6, které byly ve foliáku.
Ako píšete ..poznať na ňom že blízko neho bola pôda prihnojena...ak je niekde horšia zem pod stromom tak prihnojenie sa podpíše hneď aj na raste aj na urode ...
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Bežný deň v záhrade .. ...

05 Nov 2023, 14:24

Ináč ta vrtivka ..sám som nie úplne istý či u mňa je ..ale predpokladám že ano ..možno nie tak hojne ale už bude ...

U nás se sadili ořechy vždy k hnoji, ale jen jeden strom i tak zastínil často půlku ,,bežné" zahrady

A presne takýto pár orechov po dedine som videl .. :)
BB kraj 465 mnm
Napísať odpoveď