Počasie 2023

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Počasie 2023

26 Máj 2023, 17:28

Štěpánka.3 napísal:
26 Máj 2023, 15:04
A umíte vy odpovídat jinak než otázkou? Je to pěkně otravné.
Vadí vám, že musíte přemýšlet? Přijde vám to otravné? Připomíná mi to jednu z přízně. Nedovede si zapamatovat radu ni odkaz, nedovede si je ani zapsat, po půl roce se zeptá znova na to samé. Odmítá se naučit principy, chce radu po lopatě, úplně na všechno, "nemá čas" si nastudovat zdroje a aplikovat získané vedomosti na své podmínky, aby k nim získala i zkušenosti. Všechno chce dostat predžvíkané a žije si v jakési představě, že znalosti se jiným "jen tak" zjevují v mozkovně. A že jim je mají předat na požádání a kdykoliv.

Lidi můžete "přesvědčit", aby vám věřili úplně všechno, viz náboženství všeho druhu, ta minulá i současná. Nebo je navést, aby si sami odpověděli na otázky a z toho jim vyplynulo JEJICH VLASTNÍ řešení. Ale chápu, že někdo je líný, někdo na to nemá. Ale pak vám nezbývá, než jen věřit. A neptát se, toho svého. Anebo nevěřit, tomu cizímu. A neptát se. Co kdyby vás napadlo něco, čemu jste dosud nevěřili?
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Počasie 2023

26 Máj 2023, 17:36

Petr z H. napísal:
26 Máj 2023, 17:22
ChlapeczDediny napísal:
26 Máj 2023, 15:00
Člověče, už si sundejte ty klapky z očí a začněte využívat potenciál té šedé hmoty za nima naplno. Přestaňte žít v zajetí svých nesmyslných mylných předpokladů. Téměř každá vaše výtka ke mě/mým příspěvkům začíná tím, že stanovíte nesprávné výchozí podmínky. To si fakt nic jiného nedokážete představit?
Nedávám žádné podmínky. Ptám se na vaši kalkulaci nákladů na vypěstování pšenice na 1 ha. Tečka. Otázku by pochopilo i malé dítě. Odpověď - NULA.
Druhá otázka - jak vypěstovat pšenici na poli, na kterém leží vrstva organické hmoty, kterou jste uvedl jako SVOU PODMÍNKU. Odpověď - NULA.
Jenže tady nejde o hodnotu pšenice, to je to, čo nechcete pochopit. Finální produkt je Krone jiného bio mouka pro vybrané odběratele za prémiové ceny. Další plusy vám vyjmenoval kelega před chvílí.

Ty podmínky jste stanovil tím, že jste chtěl vědět, jak vyžít z hodnoty tisíc korun na hektar. Nejste si schopen představit nic jiného a trváte na tom, abych vám předložil výpočet. Jste omezen svými klapkami a ještě dupete nožičkama.
Štěpánka.3
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Počasie 2023

26 Máj 2023, 18:03

ChlapeczDediny napísal:
26 Máj 2023, 17:28
Co kdyby vás napadlo něco, čemu jste dosud nevěřili?
A zase otázka.
Pár otázek člověka možná pobídne k přemýšlení.
Ale odpovídat na každou otázku otázkou je otravná nevychovanost. A narážky na inteligenci ostatních jsou slušně řečeno neomalenost.
Na hlubší bezpředmětnou diskuzi nemám čas. Dnes už několik hodin otáčím a suším seno a teď půjdu sekat další trávu. Senem nakrmíme králíky, králíkama pak sebe, hnojem pohnojíme políčko, na políčku vypěstujeme vlastní zeleninu.
A zakončím to populárním stylem otázkou:
K čemu jsou zbytečné kecy kolem toho?
Olomoucko 220 m n. m.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Počasie 2023

26 Máj 2023, 18:22

Nemáte to špatně zorganizované. Dokonce si můžete myslet, že už to lépe nejde.

Opravdu?

Konfucius se dřevorubce nakonec taky zeptal, proč si nenaostří pilu.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Počasie 2023

26 Máj 2023, 18:31

ChlapeczDediny napísal:
26 Máj 2023, 17:36
Petr z H. napísal:
26 Máj 2023, 17:22
ChlapeczDediny napísal:
26 Máj 2023, 15:00
Člověče, už si sundejte ty klapky z očí a začněte využívat potenciál té šedé hmoty za nima naplno. Přestaňte žít v zajetí svých nesmyslných mylných předpokladů. Téměř každá vaše výtka ke mě/mým příspěvkům začíná tím, že stanovíte nesprávné výchozí podmínky. To si fakt nic jiného nedokážete představit?
Nedávám žádné podmínky. Ptám se na vaši kalkulaci nákladů na vypěstování pšenice na 1 ha. Tečka. Otázku by pochopilo i malé dítě. Odpověď - NULA.
Druhá otázka - jak vypěstovat pšenici na poli, na kterém leží vrstva organické hmoty, kterou jste uvedl jako SVOU PODMÍNKU. Odpověď - NULA.
Jenže tady nejde o hodnotu pšenice, to je to, čo nechcete pochopit. Finální produkt je Krone jiného bio mouka pro vybrané odběratele za prémiové ceny. Další plusy vám vyjmenoval kelega před chvílí.

Ty podmínky jste stanovil tím, že jste chtěl vědět, jak vyžít z hodnoty tisíc korun na hektar. Nejste si schopen představit nic jiného a trváte na tom, abych vám předložil výpočet. Jste omezen svými klapkami a ještě dupete nožičkama.
Jste opravdu až tak ...? :o Já se přeci vůbec neptám na cenu pšenice ani cenu, za kterou někdo prodá "biomouku"! Ani na to, jak vyžít z hodnoty tisíc korun na hektar. Otázku tedy pokládám stejně, potřetí: ptám se na NÁKLADY na vypěstování pšenice na 1 ha. Chápete? Náklady na vypěstování pšenice na 1 ha. Chápete? Náklady na vypěstování pšenice na 1 ha. Už to konečně chápete? Je nad vaše síly na tuto triviální otázku odpovědět? Nebo jen nechcete?

A tu druhou otázku jste opět, potřetí, ignoroval: jak vypěstovat pšenici na poli, na kterém leží vrstva organické hmoty? Jak vypěstovat pšenici na poli, na kterém leží vrstva organické hmoty? Jak vypěstovat pšenici na poli, na kterém leží vrstva organické hmoty?

Zatím odpověď jedna velká NULA. Pořád zamlouvání z cesty a úplně na něco jiného, s pocitem, jaký jste mudrc, že odpovídáte otázkami, ale ve skutečnosti ze sebe děláte jen .... Netuším, jestli schválně, nebo už si to ani neuvědomujete, ale je od vás nanejvýš trapné neodpovědět na ony 2 otázky, které jste sám svým nepravdivým tvrzením vyvolal, a nejste schopen si to obhájit. Řekl jste, že pole se nemají orat a má se pěstovat na polích pokrytých organickou. Řekl jste, že kalkulace nákladů je pouze můj pohled. Je na vás, abyste si vaše tvrzení obhájil. Pokud ale o diskuzi a argumentaci nestojíte, pak fakt nechápu, proč se zde do diskuze zapojujejete.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Počasie 2023

26 Máj 2023, 18:57

Jaké mají /tenkrát měli náklady na vypěstování pšenice na 1 ha jsem se neptal, takže nevím. Mě stačilo, že jsem věděl, kam a za kolik prodávají finální produkt a znal některé podmínky. A že jsou u cyklu pšenice nad nulou. Protože nemusí být celý den "na poli", tak mohou věnovat na svém pozemku čas i prostor i jiným aktivitám, které přispívají k úhradě dalších nákladů provozu a bytí. Teda pšenice je nemusí živit, stačí že ji nemusí živit oni.

Jak vypěstovat psenici setou do organické hmoty, jejíž růst byl ukončen? Dostal jste několikrát info o PD Krakovany (okres Piešťany), kde praktikují bezorebné regenerativní hospodaření na půdě. Díval jste se na to? A nebo to chcete dostat na talíři předžvýkané? Mimochodem je o tom spousty nejen článků, ale i videí, pro nevěřící Tomáše.

Podívejte se, pokud vás to zajímá, pak možná i pochopíte rozdíl mezi mulčování proti plevelu a setím do mulče. Není to totiž na dva odstavce, pro někoho to není ani na dvacet minut.

Neřekl jsem že kalkulace nákladů je váš pohled. Pouze jsem konstatoval, že TAKOVÁ VAŠE kalkulace je mimo. Nejste totiž schopen opustit vaše vyjeté koleje a na vše se díváte tímto pohledem. Jestli si neumíte nebo nechcete představit neco trochu jiného pro mne není důležité.

A když zase bude omílat, že "to" (cokoliv) funguje pouze v daných omezených podmínkách, zkuste přemýšlet, jaký rozdíl je v místních podmínkách v Krakovanech a třeba sousední vesnici či v Bolerázi. Že v jedné vsákne do půdy 75 litru/m2 za 15 minut a v dalších nestačí hodina pro 40 litrů.

Odpovídat mi nemusíte, já tvrdím, že rozdíl je v přístupu k půdě. To co tvrdím pořád a co tu opakovaně zaznělo i na předchozích stránkách.
Hawkeye
Príspevky: 2416
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Počasie 2023

26 Máj 2023, 19:45

Petr z H., Štěpánka.3:
Prepáčte - ale fakt ste nepoučiteľní ?
Koľko 'lekcií' arogancie a ponižovania ešte potrebujete ?
Alebo naozaj máte "klapky na očiach" ?



" Nehraj šachy s holubom,
Nevieš čo má za lubom.
Spraví z teba mangalicu,
Okaká ti šachovnicu. "

H.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Počasie 2023

26 Máj 2023, 22:03

ChlapeczDediny napísal:
26 Máj 2023, 18:57
Ok, odpověď na první otázku stále nula, neptal jste se, nevíte. To je pak těžké diskutovat o vašich tvrzeních, když je ničím nepodpoříte.

Odpověď na druhou otázku, po vašem navedení a trochy hledání: https://www.google.com/search?q=no-till+seti Docela se mi to zamlouvá, ale nejsem zemědělec, takže pro mě nemá v tuto chvíli smysl pátrat hlouběji, zda je to skutečně tak super, nebo to má nějaké háčky. Nicméně komentáře namítají, že tento způsob je použitelný jen pro několik málo plodin, nikoli obecně.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Počasie 2023

26 Máj 2023, 23:56

Petr z H. napísal:
26 Máj 2023, 18:31
Jste opravdu až tak ...? :o Já se přeci vůbec neptám na cenu pšenice ani cenu, za kterou někdo prodá "biomouku"! Ani na to, jak vyžít z hodnoty tisíc korun na hektar. Otázku tedy pokládám stejně, potřetí: ptám se na NÁKLADY na vypěstování pšenice na 1 ha. Chápete? Náklady na vypěstování pšenice na 1 ha. Chápete? Náklady na vypěstování pšenice na 1 ha. Už to konečně chápete? Je nad vaše síly na tuto triviální otázku odpovědět? Nebo jen nechcete?
Ptal jste se:
Čekám na "váš způsob výpočtu", jak 1000,- utržená za obilí z 1 ha pokryje náklady spojené s jejím vypěstováním.
A ja nikde netvrdil, že utržili tisícovku z hektaru. S tímhle nesmyslem, omezující podmínkou do další diskuze, jste přišel vy.
Takže není možno se ptát, jak pokryje utržená tisícovka z hektaru náklady spojené s vypěstováním pšenice na tom hektaru.
Otázka je jiná, ale vy nechcete otázky, vy chcete odpovědi, které šmahem odmitnete, protože ve vašich podmínkách taková odpověď není reálná. A jak vyplývá z další diskuse, nejste pro změnu těch podmínek ochoten udělat nic.

Zjevně tato část diskuse o počasí a zmirňování jeho negativního dopadu na lidi prostřednictvím jejich změny chování k půdě a změny pěstování na ní není pro vás. Zjevně existuje skupina, kterým na tom ale záleží a dělají, co mohou a umí, ve velkém i v malém, aby rizika škod minimalizovali. Dokáží tak měnit krajinu k lepšímu a vracet ji původní schopnosti alespoň ve svém okolí.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Počasie 2023

27 Máj 2023, 08:01

ChlapeczDediny napísal:
26 Máj 2023, 23:56
Petr z H. napísal:
26 Máj 2023, 18:31
Jste opravdu až tak ...? :o Já se přeci vůbec neptám na cenu pšenice ani cenu, za kterou někdo prodá "biomouku"! Ani na to, jak vyžít z hodnoty tisíc korun na hektar. Otázku tedy pokládám stejně, potřetí: ptám se na NÁKLADY na vypěstování pšenice na 1 ha. Chápete? Náklady na vypěstování pšenice na 1 ha. Chápete? Náklady na vypěstování pšenice na 1 ha. Už to konečně chápete? Je nad vaše síly na tuto triviální otázku odpovědět? Nebo jen nechcete?
Ptal jste se:
Čekám na "váš způsob výpočtu", jak 1000,- utržená za obilí z 1 ha pokryje náklady spojené s jejím vypěstováním.
A ja nikde netvrdil, že utržili tisícovku z hektaru. S tímhle nesmyslem, omezující podmínkou do další diskuze, jste přišel vy.
Zůstala tu jediná triviální otázka NÁKLADY na vypěstování pšenice na 1 ha. Tečka. V posledním příspěvku jsem to 3x zopakkoval v naivním domnění, že tuto jednoduchou otázku snad konečně pochopíte. Nepochopil, neodpověděl, nevíte. Tečka. Tím, že budete odbíhat od aktuálního dotazu, účelově vytahovat vybraná slovíčka z historie diskuze a obalovat svoje nepodložené tvrzení desítkami uštěpačných narážek, manipulací, obžalobou lidí svými výmysly o tom, co dělají a nedělají, aniž byste měl sebemenší tušení, co a proč dělají či nedělají, ze sebe mudrce neuděláte.

Takže: zůstala tu tato jediná otázka, na kterou neznáte odpověď, a vaše tvrzení o neztrátovosti pěstování pšenice s výnosem 500 kg/ha. Je to vaše tvrzení, které nedokážete podložit jediným datem, jen jste to někde zaslechl. A chcete tu urážet ostatní, jací jsou hlupáci s klapkami na očích, a tvrdit, jak tady ti to dělají správně. Nepřipadá vám to trochu absurdní? Nechápete, že tímto způsobem se konstruktivní diskuze vést nedá? Na základě dogmat, o kterých se nediskutuje, fungují sekty. Ale pragmatičtí lidé potřebují logický a uvěřitelný argument.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď