IBC kontejner

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
p.n.
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 25 Okt 2022, 13:47
Bydlisko: drsný SV, 240 m.n.m.

IBC kontejner

01 Nov 2022, 20:20

IBC kontejnery neboli oblíbené nádoby na dešťovou vodu. Chtěl by se zeptat, zda někdo ví co znamená barevné označení pák u vypouštěcího ventilu. Co tedy v kontejneru bylo. Zelená páka má označovat cokoliv od potravin, třeba sirupy. Co ostatní barvy. Ani nevím kolik jich je. Viděl jsem červenou, žlutou a modrou páku. Červená páka je vhodné pro kyseliny a louhy. Jediné toto jsem našel na internetu, dále už nic.
Nakolik je ne/bezpečné používání dešťovky pro zalévaní použitých kontejnerů po odborném výplachu ?
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

IBC kontejner

01 Nov 2022, 22:19

p.n. napísal:
01 Nov 2022, 20:20
IBC kontejnery neboli oblíbené nádoby na dešťovou vodu. Chtěl by se zeptat, zda někdo ví co znamená barevné označení pák u vypouštěcího ventilu. Co tedy v kontejneru bylo. Zelená páka má označovat cokoliv od potravin, třeba sirupy. Co ostatní barvy. Ani nevím kolik jich je. Viděl jsem červenou, žlutou a modrou páku. Červená páka je vhodné pro kyseliny a louhy. Jediné toto jsem našel na internetu, dále už nic.
Nakolik je ne/bezpečné používání dešťovky pro zalévaní použitých kontejnerů po odborném výplachu ?
Ak chcete použiť 'repasovaný' IBC kontajner, je vhodné (najbezpečnejšie) použiť taký, ktorý má v označení certifikáciu pre použitie v potravinárstve - na štítku by mal mať kódové označenie FC-FDA. Takéto kontajnery majú plniaci uzáver v hornej časti a zelený vypúšťací ventil. Môžu mať na sebe aj výrazný znak vo forme pohára a vidličky, alebo číslo 2 v trojuholníku. IH

Screenshot_20221101-220203_Chrome.jpg
Screenshot_20221101-215741_Chrome.jpg
Screenshot_20221101-215439_Chrome.jpg
Screenshot_20221101-213713_Chrome.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

IBC kontejner

02 Nov 2022, 09:08

Musel jsem se zeptat lihovarníka protože se mi to zdálo takové ne moc hygienické. A potvrdil mi to.
Ano, i potravinářský 96% líh se distribuuje v IBC kontejnérech.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
charles91
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

IBC kontejner

03 Nov 2022, 22:23

"Technické nádoby je možné použiť na zachytávanie a skladovanie vody až po dôkladnom preplachnutí "

To nie je to pravda. Takéto IBC nadoby obsahuju "mikro" póry , a preto technický olej alebo emulzie nejde dokonale vyčistiť, aj ked zdanlivo to čiste je.
Aj ked je prax iná, ludia radsej kupia lacný vyplachnutý IBC za 30-40 € a potom leju bordel do zahrady.

Za mňa ak IBC nádoba, tak len taká, ktorá spĺňa podmienky pre styk s potravinami.
Neregistrovaný

IP:  11.241

IBC kontejner

04 Nov 2022, 07:11

Ja som jeden taký IBC kontajner kúpil. Neviem čo v ňom bolo, zapáchalo to ako nejaké rozpúšťadlo, možno xylén. Napriek opakovanému vyplachovaniu zo saponátom som sa toho smradu nezbavil. Ani po niekoľkomesačnom odvetraní. Takže kontajner som napokon v záhrade nepoužil.
Napísať odpoveď