Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

28 Sep 2022, 14:01

Zdravím,
nenašiel som podobné vlákno. Hľadám nejaký eshop, kde sa dajú ovocné stromy objednať, kedže u nás okr. Bardejov je ponuka dosť oklieštená.

Viete mi dať nejaké tipy na eshop, kde sa dajú ovocné stromy objednať. Kľukne aj z Českej republiky ak zasielajú na Slovensko.
Hlavne mi ide o overené obchody, kde sú stromy zdravotné v poriadku a majú rastlinný pas, nie nejaké výpestky pochybnej kvality a zdroja.
(Viem, že to máju mať všetky, no realita je niekedy odlišná)

U nás zatiaľ viem o Stape Vajda Čaklov (kde objednávať už nechcem) a o Plantexe.

PS: Dúfam, že to nie je brané ako reklama. Ide mi skôr o rozšírenie obzorov, a radu. Ak by to pokladal admin ako reklamu, kľudne vlákno nech zmaže.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

28 Sep 2022, 14:58

ja mam stromceky okrem spominanych aj od p. duracku (osobne aj online): duracka.sk a z tychto len online: lumigreen.sk, kohaplant.sk, zahradnictvi-spomysl.cz

P.S. damy a pani, viac-krat som si vsimol v pripsevkoch poznamku o tom, ci nebude link alebo zmienka o eshope/predajcovi povazovana za reklamu. Tesi ma, ze aj vy mate snahu nezaplevelit forum reklamou. Na druhej strane, ak ide o doporucenie na zaklade vlastnych skusenosti, alebo o ziskanie rozhladu, kde sa daju stromky kupit (ako v tomto pripade) nevidim v tom problem a verim ze aj ostatni diskutujuci. Samozrejme nieco ine je nahadzat sem komercne fotky umeleho travnika, ktory realizuje firma a povazovat to za "foto inspiracie zo zahrad". Casom sa takyto "komercny troll" skor ci neskor prezradi na zaklade charakteru prispevkov. V sucasnosti tu ale ziadneho neevidujem, kedze sa tu uz viac ci menej pozname:)
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

28 Sep 2022, 16:01

Lumigreen, Agrocentrum Topolniky a Starkl ( napriek tomu ze vela ludi s nim nie je spokojnych😀 Mne od neho vzdy prislo vo velmi dobrom stave )
larix
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 09 Máj 2021, 00:23

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

28 Sep 2022, 17:24

Ja mám takmer všetky ovocné dreviny z e-shopov.
Doteraz som nakupoval tu:

lumigreen.sk
zahradnictvi-spomysl.cz
zahradnictvocaklov.sk
stromcekovo.sk
ovocnestromy.sk
zahradnictvoiveta.sk
zahrada-plantex.sk
kohaplant.sk
shop.zahradnictvolimbach.sk
maxgarden.sk
zahradnysen.sk
fragaria.sk
lijana.sk
prodejstromku.cz

Nákup prebehol všade prijateľným spôsobom okrem prodejstromku.cz (poslali vyschnutý strom) a kohaplant.sk (z piatich nákupov boli zatiaľ dve potvrdené zámeny).
Najradšej nakupujem v Plantexe.
Malá Fatra: SZ/430 m n.m./5°C/1000 mm/hlinito-ílovitá kambizem na kremenci, pH 6,5
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

28 Sep 2022, 21:00

Len 1 poznámka: Nie je neobvyklé, že v ponukách predajcov sú uvedené niektoré nesprávne údaje. Ako príklad uvádzam deklarovanú ponuku pomerne známeho predajcu (konkretizovať ho schválne nebudem). Je tam uvedené, že odrody označené hviezdičkou "sú odolné voči múčnatke a chrastavitosti". Jednak je nesprávne spájať odolnosť voči obom mykózam (niektoré odrody sú rezistentné voči chrastavitosti a zároveň vysoko citlivé na múčnatku, iné zasa netrpia múčnatkou, ale sú citlivé na chrastavitosť). Predovšetkým ale - ak hovoríme o 'odolnosti voči chrastavitosti', daná odroda by mala byť nositeľom aspoň jedného génu rezistencie voči tejto chorobe (ponechajme teraz bokom fakt, že tzv. monogénová rezistencia - najmä čo sa týka génu Vf - je u mnohých odrôd už dávnejšie 'prelomená').

Na fotografii sú nesprávne označené ako 'odolné chrastavitosti' odrody Vista Bella, Rubín, Bohemia a Pinova. Tieto nemajú v genóme žiadny 'gén rezistencie'. Faktom je, že Rubín, Bohemia a Pinova chrastavitosťou vo významnej miere netrpia - avšak 'rezistenty' to nie sú. Pri Vista Belle ide o vyslovene zavádzajúcu informáciu - táto odroda je na chrastavitosť vysoko citlivá.

Takéto a podobné nesprávne údaje v ponukách rôznych predajcov bohužiaľ nie sú vôbec zriedkavé. Takže informácie radšej brať s rezervou, resp. si ich overiť. IH

Screenshot_20220928-203800_Drive.jpg
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

30 Sep 2022, 23:00

larix napísal:
28 Sep 2022, 17:24

Nákup prebehol všade prijateľným spôsobom okrem prodejstromku.cz (poslali vyschnutý strom) a kohaplant.sk (z piatich nákupov boli zatiaľ dve potvrdené zámeny).
A uznali reklamáciu za vychnutý strom ? Z koľkých objednaných bol jeden vyschnutý ?
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

30 Sep 2022, 23:03

Dakujem za rady. Prezrel som, a zaujali ma spomenuté české eshopy, kde maju velký výber, a aj podpníky ako A2 alebo Antonovka.
Odkial majú stromy - v prodejstromku a zahradnictvispomysl ?
Používateľov profilový obrázok
Pett.cz
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18 Okt 2020, 16:15
Bydlisko: UH

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

30 Sep 2022, 23:11

Z prodejstromku.cz jsem toptaste 3* podsazoval. Drahé a bídná kvalita ;) Nikdy více
peter_z_tt
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 22 Nov 2020, 15:53

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

01 Okt 2022, 07:19

Ja mám s nimi rovnako zlú skúsenosť. Sortiment majú viac než zaujímavý, ale každá druhá kúpa bola zámena...
Najhoršie na tom je, že vždy na to prídem až po rokoch. Stratený čas už mi samozrejme nikto nevráti.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Odkiaľ kupujete ovocné stromy - eshop

01 Okt 2022, 08:21

V Prodejstromku jsem kupoval (zásilkově) v roce 2016 celkem 52 kousků, byly to pěkné výpěstky, vysušené nepřišly. Je pravda, že 8 z nich vyrašilo jen ve spodní polovině, ale mohl to být důsledek mé velmi nestandardní manipulace a sázení až v únoru. Záměna pouze 1 - místo kdoule Vranja jiná kdoule.
V následujících letech jsem občas kupoval v Prodejstromků i ve Spomyšli osobně, vždy jsem si vybral pěkný výpěstek a problém s ujímavostí ani záměnou nebyl.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď