Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Neregistrovaný

IP:  11.241

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 07:07

Ospravedlňujem sa El Edgarovi aj ostatným. Mojim príspevkom som nechcel nikoho znechutiť ani zľahčovať, no možno to tak vyznelo. Nožiarske remeslo je veľmi vítané, dobré nástroje sa vždy zídu. To sú nástrahy internetovej diskusie, kde nevidno mimoverbálnu komunikáciu. Myslel som to úplne v pohode. Len som chcel vyjadriť názor, že sú omnoho dôležitejšie veci pri štepení než superostrý dokonalý nôž. Libor
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 07:48

Ariadna: myslím že El Edgar to nevymazal omylom. A dúfam že jeho znechutenie bude len dočasné. Čas lieči. (Zažili sme to asi všetci 🙂).
Libor: Oceňujem to ospravedlnenie. OK, ideme ďalej. Občas človek niečo napíše a neuvedomí si, že sa to môže niekoho dotknúť. (Zažili sme to asi všetci 🙂). IH
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 07:58

ariadna30 napísal:
19 Jan 2022, 22:30
Ja uz som si minule hovorila ze ked citam mala by som si robit PRINTSCREENY...
Brainstorming... 😀😉😀😉 IH
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 10:12

Návštěvník napísal:
20 Jan 2022, 07:07
Ospravedlňujem sa El Edgarovi aj ostatným. Mojim príspevkom som nechcel nikoho znechutiť ani zľahčovať, no možno to tak vyznelo. Nožiarske remeslo je veľmi vítané, dobré nástroje sa vždy zídu. To sú nástrahy internetovej diskusie, kde nevidno mimoverbálnu komunikáciu. Myslel som to úplne v pohode. Len som chcel vyjadriť názor, že sú omnoho dôležitejšie veci pri štepení než superostrý dokonalý nôž. Libor
Na odlehčení: Před mnoha lety mě můj nadřízený požádal, ať mu přeroubuju 2 stromy na zahradě daleko za městem. Dokonce mě tam sám odvezl autem Lada 1500 (jaké neměl jen tak někdo) a odjel s tím, že mě za hodinu odveze zpět. Jenže po ořezání větví jsem zjistil, že jsem zapomněl roubovací nůž. V tašce byl jen starý hliníkový příborový nůž, co jsem používal na zamazávání voskem. Nezbylo, než nůž očistit, přibrousit o kámen a roubovat. Tomu chlupatému dřevu se ani nedalo říkat řez. Přesto se rouby kupodivu chytly.
Perličkou je, že když jsem večer vysypával tašku s roubovacími potřebami, nabroušený roubovák vypadl z postranní kapsy.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 16:24

Nenaučil jsem se v ruce správně seříznout roub. Tak jsem je řezal položené na prkénku z měkkého dřeva.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 17:04

Ambrož napísal:
20 Jan 2022, 17:01
vysloužil napísal:
20 Jan 2022, 10:12
Návštěvník napísal:
20 Jan 2022, 07:07
Ospravedlňujem sa El Edgarovi aj ostatným. Mojim príspevkom som nechcel nikoho znechutiť ani zľahčovať, no možno to tak vyznelo. Nožiarske remeslo je veľmi vítané, dobré nástroje sa vždy zídu. To sú nástrahy internetovej diskusie, kde nevidno mimoverbálnu komunikáciu. Myslel som to úplne v pohode. Len som chcel vyjadriť názor, že sú omnoho dôležitejšie veci pri štepení než superostrý dokonalý nôž. Libor
Na odlehčení: Před mnoha lety mě můj nadřízený požádal, ať mu přeroubuju 2 stromy na zahradě daleko za městem. Dokonce mě tam sám odvezl autem Lada 1500 (jaké neměl jen tak někdo) a odjel s tím, že mě za hodinu odveze zpět. Jenže po ořezání větví jsem zjistil, že jsem zapomněl roubovací nůž. V tašce byl jen starý hliníkový příborový nůž, co jsem používal na zamazávání voskem. Nezbylo, než nůž očistit, přibrousit o kámen a roubovat. Tomu chlupatému dřevu se ani nedalo říkat řez. Přesto se rouby kupodivu chytly.
Perličkou je, že když jsem večer vysypával tašku s roubovacími potřebami, nabroušený roubovák vypadl z postranní kapsy.
No jo, MV, je za každé situace, nedostižným velmistrem.
Poslužte si.... ;)
Neregistrovaný

IP:  168.81

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 19:20

To je ale "vandrák", ten aMrož s "půlkulovým" hrabošem. Nebude to blbec. Jasně chce otrávit. Možná zištně. Vjel do mě vztek. Nejspíš ví, že vzhledem k průměrné nadmořské výšce státu (ČR nebo ČSSR, tedy i SR), která je 430 m/m, jsou nezištné rady MV o chování spousty odrůd ve studenější poloze jinak nesehnatelné pro dvě třetiny zahrádkářů (prostě, nejsou všichni jen ve vinorodé oblasti).
Takový nenahraditelný zdroj informací byste si měli chránit nejen z vděčnosti. A to vážení nevidím. Inu národní mentalita. Pak krušno nezkušeným a nebo jim postačí "plno báječné šťávy". JG
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 19:51

Ambrož napísal:
20 Jan 2022, 19:07
Roubovat mosazným hřebíkem, neumí na světě nikdo, kromě vás.
p. Ambroz, prosim Vas, rieste si svoje mindraky na inom fore. Toto je posledne upozornenie, moja dalsia reakcia bude ban. Dakujem za porozumenie.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 20:27

Neregistrovaný napísal:
20 Jan 2022, 19:20
Takový nenahraditelný zdroj informací byste si měli chránit nejen z vděčnosti. A to vážení nevidím. Inu národní mentalita. Pak krušno nezkušeným a nebo jim postačí "plno báječné šťávy". JG
JG: Miloša si tu samozrejme všetci ceníme a sme radi, že ho tu máme a že sa s nami delí o svoje poznatky.
Avšak v prípade takéhoto "trolla" je najlepšie úplne ho ignorovať. Nech si diskutuje sám so sebou. Vyhladovať ho ako upíra, ktorý nebude mať krv. Jeho 'krmivom' sú totiž reakcie ostatných na jeho provokácie. Tu platí: NEKŔMTE TROLLA - zhynie hladom ! IH
Napísať odpoveď