Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 21:00

IH To slovo Troll znie tak rydzo slovensky😀😀
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 21:06

ariadna30 napísal:
20 Jan 2022, 21:00
IH To slovo Troll znie tak rydzo slovensky😀😀
Vraciate požičané, však ? 😀😃😄
Ale aspoň to nie je prevzaté zo "zakanálštiny" (viď PRINTSCREEN v prílohe). 😀😀😀. IH

(P.S.: vedel by som namiesto "troll" použiť aj jeden rýdzo slovenský výraz, ale ten je vulgárny. Aj keď by asi bol najvýstižnejší...😀😀😀).

Screenshot_20220120-210251_Chrome.jpg
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 21:43

Tak jsem si myslel,
že tato diskuze bude na vyšší úrovni, bohužel trollové se zřejmě dostali i sem.
Případně to možná je protiakce zahrada.cz.
Naštěstí jeden z mých synů se živí odhalováním takových provokací, požádám jej o rešerši.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 22:15

Toto nie je o trolloch ( troll - priblizny slovensky ekvivalent provokater 😀 ).
Toto je skor o tom ze niekedy si niektori ludia proste nesadnu. No a v tomto pripade sa to taha myslim uz roky.
No a inac, tem mosazni hrebik ma dostal😀😀
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

20 Jan 2022, 22:31

Nechajme diskusiu plynut dalej😀
Pani, obdivujem vsetky vase zlepsovaky a tipy.
Ja som sa zmohla za par rokov len na 2 objavy: ze ked je sucho a chcem rylovat, nemusim.cakat na dazd a mozem si to dopredu poliat. A ze ked bude dazdivo a ja chcem rylovat mozem si to zakryt foliou😀
A este ze ked chcem tien a slnecnik ma kratku tyc, tak si ho dam na rebrik a hned je den krajsi.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

23 Jan 2022, 12:11

K brúseniu - kto nevie držať uhol na brúsenie je vhodná sada "Lansky".
Ak aj brusite vrubľovací nož z jednej strany, jednym zarovnavacím tahom treba vždy nakonci prejsť aj druhu stranu.

K vrúbľovaniu je najdoležitejšia asi ostrosť noža a opinel carbon sa da nabrúsiť tak, že holí.
charles91
Príspevky: 563
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

23 Jan 2022, 12:29

Hľadam 2 zlepšováky, tipy.

1. Ako nosíte všetko drobné náradie (pílku, nožnice, vosk, dezinfekciu, atď ) na záhradu ?
Daval som si to vždy do vedierka, no minule som ho nevedel nájsť, tak som si povedal, že si musím niečo na ten účel zadovážiť.

Niekto tu spomínal, že ma taku vestu, kde všetko dá. Neviem to najsť. Aká je to vesta ? Nejaká vyrobená s viacerými vreckami ?
Alebo nemáte nejaký tip na to ? pozeral som,ci nevyrobím jednoduchý drevený box "Wooden tool box".

2. Druhý zlepšovak čo hladám - Ako skladovať jablka ak nie je pivnica ? Na juhu Slovenska možno viete skladovať v garáži, no u nás na severovýchode je to nemožné. Máme letnú kuchnu aj sypanec, ale vždy koncom decembra prídu mrazy okolo -18 st., kde tie jablka aj v tých stavbách aj ked su zakryté zmrznu.
Mám aj podzemnú pivnicu, ale tam skladujeme zemiaky a zeleninu.
Hladam nejaký tip, ako tie jablka uchrániť pred zmrznutím - nejaké polystyrenové bedne. Alebo ako ich skladovať v pivnici aby nechytili pachuť.

Známy skladuje jablka v studni, ktorú nepoužíva. Ma spravený taky drevený tanier, tam poukladá debničky a spusti do polovice studne. Jablka mu vydržia bez problémov do júla. No ja studnu používam, jablka by mi tam zavadzali.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

23 Jan 2022, 12:59

Ad 1: kyblík (vědro) bych volil v křiklavé barvě. V létě stačí bílá.
Ad 2: mohl byste zkusit vykopat na zahradě krecht. Samozřejmě pokud tam není spodní voda ani radon.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

23 Jan 2022, 13:08

Existují "rybářské vesty", mají spoustu kapes a příchytek. Já bych asi nezvládala systém, co je v které kapse :D , pokud si klíč nehodím do správné kapsičky v kabelce, následuje průzkum kabelky a všech kapes.
Pro mne spíš nějaký garden caddy, existují výtvory ze židle, z rudlíku, naástavce na kolečkovou popelnici...
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Tipy, triky, Vychytávky do záhrady

23 Jan 2022, 13:20

Jitka napísal:
23 Jan 2022, 13:08
Existují "rybářské vesty", mají spoustu kapes a příchytek. Já bych asi nezvládala systém, co je v které kapse :D , pokud si klíč nehodím do správné kapsičky v kabelce, následuje průzkum kabelky a všech kapes.
Pro mne spíš nějaký garden caddy, existují výtvory ze židle, z rudlíku, naástavce na kolečkovou popelnici...
Myslím, že nemá zmysel chodiť po záhrade ovešaný náradím ako Clint Eastwood revolvermi 😀.
Napokon, väčšina z nás nemá záhradu rozmerov futbalového ihriska. Aj keď Charles má na mysli zrejme situáciu, kedy má záhradu mimo bydliska a nástroje si tam prináša z domu. Vhodné je, aby používané nástroje (nožnice, pílky a pod.) mali rukoväte výraznej farby - červenej, oranžovej či žltej. Tie menej pestré môže byť občas po ich odložení počas práce problém nájsť. IH
Napísať odpoveď