Počasí 2022

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Počasí 2022

25 Dec 2022, 08:06

I v Krnově je po sněhu. Samozřejmně pohled již není tak kouzelný, jako byl na zasněženou zahradu, ale aspoň konečně nějaká vláha. Pod sněhem naštěstí nebylo zamrzlo.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Počasí 2022

25 Dec 2022, 08:43

Krnov.

Na ten mám dobré vzpomínky.
Kdysi jsem hodně dlouho sháněl nějaké tyčky pro el. vn. ohradník. A ten laminát nikde nebyl. Až pak mě upozornil kolega na nějaké Železářství tam.
*
A mám je a používám je dodnes. I když už dlouho k úplně jiným účelům.
*
Jinak omluva za vzpomínku a OT, ale nějak mi to nedalo.
A zdravím Krnov. Jägerndorf, Karniów, Krnów i Carnovii.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
andre.marek
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Počasí 2022

25 Dec 2022, 13:33

U nás také sníh už na většině míst slezl, tak jsme dnes přesadili nějaké jarní roubovance. Zatím 13 kusů nových stromků, zítra možná další. Musím nachystat další drátěné koše proti hryzcům.
Díry jsme měli připravené už cca tři týdny, ale nějak zapadaly sněhem.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Počasí 2022

25 Dec 2022, 15:19

Dnes ještě, nebo už, ne, ale zítra znovu vyrazím se stolečkem, audioknihou, Honzopsem ven na debordelizaci pozemku a čištění od náletových keřovin a stromů. A pomalu chystat myrobalány na jarní přeroubování.

Sníh už úplně zmizel.
*
Ale i tak, asi není nic smutnějšího než Vánoce na blátě.
(A to ho poslední roky nemám vůbec rád).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Počasí 2022

25 Dec 2022, 17:07

Ještě předevčírem jsem měl na zahradě (JM 250m) hodně mokrého sněhu a takovou mlhu, že od brány nebyla vidět chata na druhém konci zahrady. Na nedaleké dálnici D1 byla v mlze zrovna hromadná nehoda. Dnes už máme všude jen zbytky sněhu a všude je vlhko. I na Vysočině.

Na zahradě v Bulharsku (60 m. n. m.) je taky vlhko, teploty 1 až 10st. Mrazy kolem -20st. jsou však po Novém roce možné.

Dostal jsem právě PF-ku ze Sicílie. Kamarád mi píše, že si koupil velikou zahradu a je s tím hodně práce. I v zimě se sklízí a sází. Naštěstí mají zatím zimu mírnou (+22st.) a problémy s vytápěním se jich asi netýkají. Větší pokles teplot (i pod +10st.) tlumí blízké moře. To by se některým meruňkám líbilo.
Mikeš13 napísal:
14 Dec 2022, 12:29
V bytě léta netopím a navíc mám pořád otevřená okna. Jsem často přes zimu od rána do večera venku, tak proč to měnit doma :). Ale teď se to hodí hlavně k delší uchovatelnosti jablek, která přivážím ze zahrady k týdenní spotřebě a na lodžii by zmrzla.
Připomínáte mi mého pradědečka. Spal u otevřeného okna v nevytápěné místnosti. Ráno měl námrazu na vousech. Vstal, pěstí rozbil led v umyvadle a tou ledovou vodou se umyl do půl pasu. Dožil se asi 95 let. Když to čtu, mám husí kůži, ale závidím otužilým.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Počasí 2022

25 Dec 2022, 17:30

To mi připomnělo jak jsem chodil na průmku. Frýdek-Místek, Staré město, starý pavláčový dům a tam pumpa na nádvoří.
A v té době se tam vždy myl, nebo osvěžoval jeden starý pán. Jen v trenýrkách, vždy ve stejnou dobu a bez ohledu na roční období.
*
P.S. Pane Mikeš, dal byste to?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
M.H
Príspevky: 1718
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Počasí 2022

25 Dec 2022, 20:00

,,Větší pokles teplot (i pod +10st.) tlumí blízké moře. To by se některým meruňkám líbilo."

Jak je tedy možné že jim kvetou meruňky, když i low - chill středomořské odrůdy potřebují aspoň 250 hodin chladu. Počasí na sicílii jsem sledoval v minulých letech a opravdu poslední rok stěží dosáhli 50 hodin ( pod 7°C), v realitě však 0 hodin, neboť teplé dny nad 16°C nasbírané skóre chladných hodin zpětně odečítají.
M.H
Príspevky: 1718
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Počasí 2022

25 Dec 2022, 20:11

Mikeš13 napísal:
14 Dec 2022, 12:29
V bytě léta netopím a navíc mám pořád otevřená okna. Jsem často přes zimu od rána do večera venku, tak proč to měnit doma :). Ale teď se to hodí hlavně k delší uchovatelnosti jablek, která přivážím ze zahrady k týdenní spotřebě a na lodžii by zmrzla.
Připomínáte mi mého pradědečka. Spal u otevřeného okna v nevytápěné místnosti. Ráno měl námrazu na vousech. Vstal, pěstí rozbil led v umyvadle a tou ledovou vodou se umyl do půl pasu. Dožil se asi 95 let. Když to čtu, mám husí kůži, ale závidím otužilým.
[/quote]

Který měsíc byl narozen pradědeček? Jestli to potvrdí teorii Mikeše. :)
U mě to pasuje přesně, jen obráceně, narozen ve statisticky nejteplejší dny v roce, pro mě je tady 360 dní v roce studené utrpení. Takové válení se někde v rozpáleném prachu sahara 40°C nádhera. Jak to v domě spadne pod 24°C to je kosa. :shock:
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Počasí 2022

25 Dec 2022, 20:41

Rafael napísal:
25 Dec 2022, 17:30
To mi připomnělo jak jsem chodil na průmku. Frýdek-Místek, Staré město, starý pavláčový dům a tam pumpa na nádvoří.
A v té době se tam vždy myl, nebo osvěžoval jeden starý pán. Jen v trenýrkách, vždy ve stejnou dobu a bez ohledu na roční období.
*
P.S. Pane Mikeš, dal byste to?
To nevím. Na chatě v horách se vždycky myjeme ve sněhu (ráno) :). Ne cíleně kvůli otužování, ale občas v zimě jít oblečen jen do půli těla (spodní) :) nebo chvíli bos ve sněhu, tělo pěkně vzpruží. Před lety jsme začali chodit na zimní spaní do lesů. Zatím máme bivak ve spacáku při -19 °C.
Ale teplo mi taky nevadí. S kamarádem vždycky říkáme, že na kole se nám jezdí lépe, když se teplota vzduchu rovná teplotě těla :). Nevím, ale to tělo je pak takové uvolněnější.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Počasí 2022

26 Dec 2022, 05:10

A to mi něco připomnělo.
Brácha je úplně jiný než já. Takový turista, camral apod.
A kdysi, jak se u nás po Sametu objeviy outdorové obchůdky jsem mu na Vánoce naježil benzínový vařič a špičkový drahý peřový spacák.
A byla tehdy na ten Štědrý den fact velká zima a spousta sněhu.
A on se nějak kolem půlnoci svlékl do trenek a šel ho ven na zahradu vyzkoušet.
Otec měl z toho málem smrt. Na reakci matky si už nevzpomínám, ale tak emocionální určitě nebyla.

A brácha mi pak ráno říkal:
"Dobrý, fact dobrý. To se ti povedlo".
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď