Zátěž do zelí

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Neregistrovaný

IP:  168.81

Zátěž do zelí

04 Feb 2022, 13:47

Ač nevyžádán, hodnotím předchozí dva příspěvky.
Kdysi jsem někde pochytil z nákladní dopravy, že suchý písek je paradoxně těžší než mokrý (ale neprověřoval jsem to).
Poslední věta příspěvku pana Mimmo, z vlastní zkušenosti, může být správně (také byla písnička Hapky, Kocába, Kemra). JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Zátěž do zelí

04 Feb 2022, 15:30

Jste dobrý bořič mýtů. Prošel jste zřejmě kvalitními univerzitami. Písek jsem zvážil a suchý ze stejné hromady je skutečně těžší. Kelímek měl 4,3g.
Pokud jde o váš tip na zvýšení hmotnosti omítky, máte zase pravdu. S určitou chybou jsem navážil pouhých 42 kg.
Prílohy
Mokrý písek
Mokrý písek
Screenshot_20220204_161945.jpg (66.9 KiB) 2161 zobrazení
Suchý písek
Suchý písek
Screenshot_20220204_162028.jpg (61.98 KiB) 2161 zobrazení
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zátěž do zelí

04 Feb 2022, 16:54

Mimmo napísal:
04 Feb 2022, 15:30
Jste dobrý bořič mýtů. Prošel jste zřejmě kvalitními univerzitami. Písek jsem zvážil a suchý ze stejné hromady je skutečně těžší. Kelímek měl 4,3g.
Pokud jde o váš tip na zvýšení hmotnosti omítky, máte zase pravdu. S určitou chybou jsem navážil pouhých 42 kg.
U mokrého písku hraje nejspíš roli povrchové napětí vody. Když ten lehčí mokrý písek vyschne, nestane se těžším, nýbrž lehčím. Bude ho totiž viditelně méně.
Neregistrovaný

IP:  168.81

Zátěž do zelí

04 Feb 2022, 17:56

Mimmo napísal:
04 Feb 2022, 15:30
Jste dobrý bořič mýtů. Prošel jste zřejmě kvalitními univerzitami. Písek jsem zvážil a suchý ze stejné hromady je skutečně těžší. Kelímek měl 4,3g.
Pokud jde o váš tip na zvýšení hmotnosti omítky, máte zase pravdu. S určitou chybou jsem navážil pouhých 42 kg.
Moje university, hm, třetí část z trilogie (Dětství, Do světa) světové literatury Maxima Gorkého. Nějak si ještě pamatuji. Ale vyhnul jsem se. To víte, dívky tenkrát voněly a jak říkal Hogo Fogo: "život uhání kupředu jako splašená herka".
Že by byl suchý písek o tolik těžší? Že Vy mi nadržujete, pane Mimmo?
K výkonnosti. Napsal jsem vlastně jen o polovině své zkušenosti. Až na nás zase zasvítí sluníčko, zacvičíme si s pilkou, rýčem, lopatou, něco vykopeme, něco zasadíme, trochu si zaklejeme (třeba při roubování), zase to bude jako dřív. Nebo aspoň skoro. Na patnáctý šprušel přeci furt nemusíme. JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Zátěž do zelí

06 Feb 2022, 09:36

vysloužil napísal:
04 Feb 2022, 16:54
U mokrého písku hraje nejspíš roli povrchové napětí vody. Když ten lehčí mokrý písek vyschne, nestane se těžším, nýbrž lehčím. Bude ho totiž viditelně méně.
Zdá se, že je to tak. I pan doktor to trefil správně. Suchý písek je více sypký (sypčí i sypčejší mi trhalo uši) než vlhký. Zrnkům písku neobaleným vodním filmem nebrání povrchové napětí nebo kapilární síly vyplnit o něco více vzduchové mezery. Písek ztratil po vysušení teplým vzduchem něco více než 5% hmotnosti. Po přesypání zpět do stejného kelímku je mírný úbytek vidět. Tento podivný efekt však funguje jen do určité vlhkosti. Ne v rozbahněném písku ve výše popisovaném kbelíku.
Prílohy
Screenshot_20220206_101453.jpg
Screenshot_20220206_101453.jpg (31.83 KiB) 2094 zobrazení
Neregistrovaný

IP:  168.81

Zátěž do zelí

06 Feb 2022, 11:35

Tedy, je to jasné. Písek do zelí, už jenom suchý. (smajíka neumím) JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Zátěž do zelí

24 Feb 2022, 21:11

Návštěvník napísal:
06 Feb 2022, 11:35
Tedy, je to jasné. Písek do zelí, už jenom suchý. (smajíka neumím) JG
Včera jsem zažil svůj poslední "Le Mans". Po posledním pracovním dni v životě krátký spánek, nakládka vleku v dešti a patnáctihodinová cesta. Je to strašné. Na prvních hranicích si vždycky říkám, že jako ještě 1000 km a už tam budu. Ale celníci jsou teď tak dotěrní a nepříjemní (co to vezete? k čemu to je? kam s tím jedete? otevřete tu zalepenou krabici...) Prostě válka. :( Na šengenské hranici fronta až do tmy... Hranice do ČR a SR v noci téměř bez zastavování. To říkám jen kdybyste si chtěli sazeničky něčeho přivézt odněkud. Nedej Bože z Ukrajiny.
Kdysi jsem si z blbosti projel v noci trasu ralye Monte Carlo. Nikdo tam nebyl, ale zatáčky jsem projížděl 65km/h za svištění gum. Asi nemám buňky ani na rychlostní ani na vytrvalostní závody.
Prílohy
Krvavý západ slunce na šengenské hranici těsně před napadením Ukrajiny
Krvavý západ slunce na šengenské hranici těsně před napadením Ukrajiny
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zátěž do zelí

24 Feb 2022, 21:39

Snad to nebude vypadat špatně nebo nějak nevhodně.
Ale vítejte doma.
*
I když Vaše psaní a reporty ze země která mi je sympatická mi budou chybět.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Zátěž do zelí

24 Feb 2022, 22:11

Hej, nebudeme mat komu zavidiet teplejsie pocasie a skorsiu jar😀😀
Neregistrovaný

IP:  168.81

Zátěž do zelí

25 Feb 2022, 00:55

Mimmo napísal:
24 Feb 2022, 21:11

Včera jsem zažil svůj poslední "Le Mans". Po posledním pracovním dni v životě krátký spánek, nakládka vleku v dešti a patnáctihodinová cesta. Je to strašné. Na prvních hranicích si vždycky říkám, že jako ještě 1000 km a už tam budu. Ale celníci jsou teď tak dotěrní a nepříjemní (co to vezete? k čemu to je? kam s tím jedete? otevřete tu zalepenou krabici...) Prostě válka. :( Na šengenské hranici fronta až do tmy... Hranice do ČR a SR v noci téměř bez zastavování. To říkám jen kdybyste si chtěli sazeničky něčeho přivézt odněkud. Nedej Bože z Ukrajiny.
Kdysi jsem si z blbosti projel v noci trasu ralye Monte Carlo. Nikdo tam nebyl, ale zatáčky jsem projížděl 65km/h za svištění gum. Asi nemám buňky ani na rychlostní ani na vytrvalostní závody.
Mise Kozloduj skončila. Každá skončí. Chvilku je prázdno. Tak trochu odpočinout a chvilku jen tak být. Ale začínají nové a s nimi nové role. Kluk, chlap, děda (Tak kterou?). Každá má svoje.
Co proběhnout stará místa, třeba Wilsonka, Lemberk (Jan Sokol), hadcová step, Templštejn? Když není listí, je lepší rozhled. A třeba se někdo přidá. JG
Napísať odpoveď