Zátěž do zelí

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zátěž do zelí

24 Jan 2023, 17:01

No, já jen chtěl říct, že zkouška magnetem nic neřekne o korozivzdornosti a vůbec použitelnosti nerezových ocelí.
*
A jen tak z principu indukčních ohřevů si myslím, že je pro ně nemagnetická nerez nepoužitelná. Podobně jako hliník apod.
*
P.S.indukce jsme se rychle zbavili. Ne kvůli výše napsanému, ale kvůli připalování hustějších jídel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zátěž do zelí

26 Jan 2023, 22:05

No tak už jsme úplně mimo téma, tak se zeptám, jestli to byl nějaký ten levnější vařič, protože my s indukcí žijeme přes 10 let a potíže s připalováním nemáme. Vždyť se dá výkon regulovat, na 1 se ani nevaří voda.
Indukce u mne rehabilitovala i staré smaltované rendlíky po babičce, protože se krásně umyjí. Jinak máme i nerez i nepřilnavé. Klasická sklokeramika je žhavá, ale indukce se ohřívá až od nádobí.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zátěž do zelí

27 Jan 2023, 11:16

Měli jsme ty vařiče dva nebo tři. Nějaké hodně levné. Na zkoušku.
Neosvědčily se. Podobně jako skleněný halogenový pečicí hrnec.
Teď vaříme na kachláku nebo na 2kg PB bombičce,
*
P.S abych ten systém jen nepomlouval hodně se mi tam líbil časovač. Večer se třeba dala vařit polévka a ráno byla hotová.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zátěž do zelí

01 Feb 2023, 11:44

U těch levných je regulace a životnost horší. Taky už před lety stály mnohem méně, než polovinu vestavné 4plotny. Měla jsem štěstí, že jsem přešla na kombinovanou velkou desku (z druhé ruky), vzadu klasické horké plotny, vepředu indukce. Sice se tam kazila jedna součástka, ale to už mělo v té době řešení, protože těch desek bylo hodně. Ovládání a časovač pro každou plotnu.
Ty levné se tváří, že umí hlídat teplotu, ale výkon příliš cykluje max-nic. A těch skleněných hrnců je plný bazos.
S tím časováním jsou asi dobré elektrické tlakové hrnce. Umí to vařit i bez tlaku, udržuje to po uvaření teplé, a taky je jich na bazoši po vánocích spoustu.
vysloužil
Príspevky: 4662
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zátěž do zelí

01 Feb 2023, 16:07

Jitka napísal:
01 Feb 2023, 11:44
U těch levných je regulace a životnost horší. Taky už před lety stály mnohem méně, než polovinu vestavné 4plotny. Měla jsem štěstí, že jsem přešla na kombinovanou velkou desku (z druhé ruky), vzadu klasické horké plotny, vepředu indukce. Sice se tam kazila jedna součástka, ale to už mělo v té době řešení, protože těch desek bylo hodně. Ovládání a časovač pro každou plotnu.
Ty levné se tváří, že umí hlídat teplotu, ale výkon příliš cykluje max-nic. A těch skleněných hrnců je plný bazos.
S tím časováním jsou asi dobré elektrické tlakové hrnce. Umí to vařit i bez tlaku, udržuje to po uvaření teplé, a taky je jich na bazoši po vánocích spoustu.
Kombinovaný sporák je na nic. Měli jsme jednou kombinaci sklokeramiky a indukce kvůli drahým Zepter hrncům, které na indukci nefungovaly. Ale časem jsme vyměnili hrnce i sporák za čistou indukci, je to lepší.
Elektrický tlakový hrnec se mi příliš neosvědčil. Není úplně špatný, nezabírá při vaření místo na sporáku. Ale má nedostatky. Když vaříte guláš nebo polívku, neosmažíte v něm cibulku, na indukci teda vůbec. Když vaření skončí, dekomprese obsahu je problematická. Klasický hrnec snadno ochladíte proudem vody, u elektrického to nejde. Nejdelší cyklus trvá 33 minut, což na starší hovězí nestačí. Je třeba vytáhnout ze zásuvky a naprogramovat znovu.
Je otázka, proč se takových hrnců prodává hodně na bazoši, nejspíš je někdo koupil, vyzkoušel a prodává.
Jitka
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zátěž do zelí

01 Feb 2023, 21:50

Taky jsem ten kombinovaný měla pro možnost použití jiného nádobí. A není tak špatný jako malé indukční vařiče. Jen číslování výkonu indukce vůbec neodpovídá číslům na keramice.
Taky už máme kompletní indukci, výměna kondenzátorů mě přestala bavit.
Ty el. tlakové hrnce jsou ale různé, i když o problému s orestováním masa jsem někde také četla. Já už tl.hrnec neochlazuji vodou, dělám v něm hlavně vývary a ty mohou dojít až do zchladnutí hrnce.
Ona taky většina lidí nemá k dispozici dost dlouhou linku na všechny moderní výmysly. Pekárna, topinkovač, konvice, automat na kafe, gril, horkovzdušná fritéza, mikrovlnka a ještě ten hrnec :D
Zapomněla jsem na robot :thumbup:
charles91
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Zátěž do zelí

12 Feb 2023, 23:17

Neregistrovaný napísal:
24 Jan 2023, 07:16

Ja viem, preto som na vás reagoval 🙂 Je normálne, že veda nemá odpoveď na všetky otázky a asi ani nikdy nebude mať. Ale má dostatočné dôkazy o priebehu vývoja aspoň na našej planéte. Napriek tomu ľudia radšej veria bájkam o rebre a jablku, ako evolúcii. Za vyliečenie zo smrteľných chorôb ďakujú viac vyššej moci, ako úsiliu vedcov, čo vyvinuli ich liečbu. Je v tom iná logika, ako u hoaxerov? A toto sa berie ako úplne normálne, len vďaka tomu, že tmárske organizácie dokázali presadzovať po stáročia svoj vplyv násilím (minimálne jedna z nich aj dnes).
Čítal som raz príbeh, ako sa stretli dvaja. Jeden veriaci, jeden neveriaci. Začali sa hádať, či existuje Boh, alebo nie. Každý z nich dával silné argumenty. Po istom čase, sa z toho neveriaceho stal veriaci, a z veriaceho neveriaci. Stále tvrdím, je to o tom kto čomu verí.
K rebru a jablku ( bolo to zakázane ovocie nie jablko) - Biblia je plná zjednodušených ilustrácii, aby jednoduchší ľudia pochopili. Na druhej strane o niektorých sa píše aj v iných starobylých knihách ( potopa)
Veda niektorým šancu dať nevie, a tam je viera. Na druhej strane sú prípady vyliečenia, aj keď veda to vysvetliť nevie.
S násilným presadzovaním, škandálmi atď. nesúhlasím ani ja.
Napísať odpoveď