Vlhko ve sklepě

Ak nenájdete vhodnú kategóriu pre dotaz, založte ho tu.
Vítězslav2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 17:13

Vlhko ve sklepě

18 Nov 2021, 19:03

To mne taky napadlo, udělat betonovou podlahu. Ale nevím, jak je to s izolací pod stěnama, aby nešla vlhkost ze země do stěn. Asi bych se zkusil nejdřív zeptat odborníka.
Raději bych ale snížil vlhkost ve stávajícím stavu.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Vlhko ve sklepě

18 Nov 2021, 19:59

Fakt ma zaujima co tam chcete mat ?😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Vlhko ve sklepě

18 Nov 2021, 20:36

Možná trochu asociace.
Rosení oken v zimě jsme kdysi velmi řešili a nevyřešili. U některých oken, hlavně v patře, byla šílená kondenzace.
Neskutečné množství vody co po vnitřních parapetech teklo a ty kaluže v "meziokní".
*
Srážení teplého vzduchu na studených okenních sklech, rosné body, vlhkost vzduchu a nevím co ještě za to mohlo. A snažili jsme se hodně zjistit příčinu. Nepovedlo se.
*
Teď díky mírnějším zimám a taky tomu, že už tam nebydlím, nevím.
Jen to, že se každoročně hodně impregnuje a napouští.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Vlhko ve sklepě

19 Nov 2021, 14:07

Jsou stěny sklepa izolované proti vlhkosti a chladu? Pokud ne, tak zejména na podzim nemá problém řešení. V zimě je venkovní vzduch sušší, tak možná něco vysušíte, zase ale promrznutí vlhkých stěn je degraduje. V létě je vysoká relativní vlhkost, takže v chladném sklepě se stěny orosí a pro vysoušení by průtok vzduchu musel být opravdu vysoký. Vysoušeč by musel odebírat víc vlhkosti, než je přísun, spotřeba cenově dostupného z Lidlu je údajně 300W. Teď jsme s ním sušili místnost a jak píše Mimo, to jsou výsledky, které větráním nedosáhnete. Ale musíte postupně zavřít přísun podlahou, stěnami.
Vítězslav2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 17:13

Vlhko ve sklepě

19 Nov 2021, 17:15

Izolované stěny nejsou. V létě vlhkost nepozoruji. Nejvíce v podzimních měsících a v zimě. Jinak teplota v zimě ve sklepě neklesne pod 5 stupňů. Zajímalo by mne, jestli by byl rozdíl v tom, kdybych obrátil chod ventilátoru v tom větracím otvoru. Abych tudy vlastně u podlahy vzduch neodváděl, ale přiváděl. Tím pádem by se nepřisával studený vzduch okny.
Prílohy
4BA48A00-F3CF-4B10-AA64-293D8B1934BB.jpeg
Neregistrovaný

IP:  168.81

Vlhko ve sklepě

19 Nov 2021, 17:41

Jak napsat a neurazit. Vlhký vzduch je mnohem lehčí než vzduch suchý. Tomuto fyzikálnímu jevu nejde poručit. Proto se vždycky čerstvý vzduch přiváděl do sklepa u podlahy (třeba škvírou pod vrátky) a vlhký, sklepní, odváděl v nejvyšším místě (váš sklep to má opačně). Tah se reguloval podle zkušeností přivíráním, ucpáváním větracích děr. Příklad: třeba krecht. JG
Vítězslav2
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17 Nov 2021, 17:13

Vlhko ve sklepě

19 Nov 2021, 17:49

Tak to možná bylo myšleno. Ten ventilátor jsem tam dával letos já, abych tomu pomohl. Ale tedy jsem to udělal špatně.
Napísať odpoveď