Jakou švestku na slivovici?

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné ftípky.
Vyhlídka

IP:  81.144

Jakou švestku na slivovici?

02 Mar 2024, 11:42

Občas si vzpomenu jak jsme byli s dědou spolu naposled v pálenici než pak umřel. Vždycky jsme si pak vyměnili lahev na památku do archivu. Pálil jsem jako druhý. Když přišlo na nalévání vzorků do flašek, v dědově lahvi bylo na spodu trochu jeho slivovice. Dal ji dopít svému parťákovi, se kterým připravoval kvas. Ten se po vypití toho hltu ušklíbl, co to jako je? A děda mu s usměvem řekl. "To je ta naše."
Tím nechci říct, že měl děda špatné slivovice a nebo že já měl nejlepší slivovice na světě.
Ale na jednu dědovu radu si pamatuju a držím se jí. On chodíval ze začátku sbírat ještě s jedním parťákem, který měl kontakt na ovoce z těch prvních odrůd z Čačaku, které se u nás dalo sehnat.
Vždycky mi tuploval, abych v žádném případě nikdy nic takového na kvas nevysazoval.
To jsou vzpomínky...
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Jakou švestku na slivovici?

02 Mar 2024, 12:35

Já tu dobu pamatuju taky. Můj tchán pálil slivovici z pravých Domácích. Nabízel jsem mu přidat do kvasu pár kilo mých Stanley.- S díky to odmítl.
Ale člověk míní, šarka mění.
Vyhlídka

IP:  81.144

Jakou švestku na slivovici?

02 Mar 2024, 12:53

Stanley jsem pořizoval pouze jako opylovače k Toptaste. Nikdy jsem z této odrůdy nepálil čistý destilát, nebylo toho tolik, ale ta trocha samozřejmě v kvasu s jinými odrůdami skončila.
Napísať odpoveď