Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné ftípky.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2180
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

26 Jan 2023, 19:42

Asi 2 ha sadu + přídomní oplocená zahrádka,
které se ani tehdejšímu JZD nepodařio znárodnit.
*
Možná třeba i díky tomu, že i v mapách byly i tři obrovské stromy.
Nevím, jen tuším protože ten pozemek by se jim lánů asi hodně hodil...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Štěpánka.3
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

26 Jan 2023, 19:48

No fuj, to je tedy hodně velká plocha na údržbu.
Olomoucko 220 m n. m.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2180
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

26 Jan 2023, 19:55

Část té plochy poseká a odveze si velký traktor
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

26 Jan 2023, 22:49

Takhle z nás měl srandu soused. Přijeli jsme na víkend na chalupu a jen jsme blbli se sekáním trávy. Stačilo v dešti vynechat a příště už jsme víc běhali s košíky, než sekali. Když jsme tu doma, tak se člověk přizpůsobí počasí. Pořád se ale jedná o pidipozemek proti sadu.
Dneska už jezdí i holky náctileté na traktůrku-sekačce.

Tady ve vsi se rozdělovaly škarpy na trávu, to byl boj, aby někdo neposekal cizí metr. A jak lidi stárli, chodili za dědou, jestli by si tu jejich neposekal. Jako bude furt jejich, ale nemají sílu a čas. A tak děda sekal, sušil a obracel seno na 1500 m silnice. Na obou stranách. Jenže už neměl sílu a tak vždycky potřeboval, aby rodiče odvezli na vozíku za autem výsledek. Pochopitelně to nesmělo být zmoklé. Pak už neměl ovce, ani králíky, takže se to ještě převáželo k rodičům pro ovce.
Když to vezmu, že ty dva trojáky byly méně než současný balík sena za 700,- tak to zní nesmyslně.
A co se týká Tera Vari, otec byl kus chlapa, skoro 2 m, žádné chrastítko. A přezdil ji na infarktový stroj. Prostě s tím nešlo dělat, jak si to člověk maloval. Díky tomu mám krásnou, zachovalou mašinku.
A muž s tím nemůže dělat. S rotavátorem se buď zahrabe, nebo půl metru přeskočí a všude jsou kopce hlíny k rovnání. :D
ariadna30
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

27 Jan 2023, 06:35

"A muž s tím nemůže dělat. S rotavátorem se buď zahrabe, nebo půl metru přeskočí a všude jsou kopce hlíny k rovnání. :D"
Skuste to prerobit na tank. Pouzijete na zmatenie nepriatela😀
Štěpánka.3
Príspevky: 757
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

27 Jan 2023, 07:38

Jitka napísal:
26 Jan 2023, 22:49
A co se týká Tera Vari, otec byl kus chlapa, skoro 2 m, žádné chrastítko. A přezdil ji na infarktový stroj. Prostě s tím nešlo dělat, jak si to člověk maloval. Díky tomu mám krásnou, zachovalou mašinku.
Jo, jo, Terra Vari, to jsou zážitky z mládí. Táta si ji koupil za prodej kuponových knížek z privatizace. A statečně s ní bojoval. Při sekání s žací lištou s ní jednou skončil najetý až do půlky pletivového plotu. Jak to mělo sílu, tak to neudržel. Samozřejmě, že my děcka jsme z toho měly strašnou srandu. On už menší, těch nepublikovatelných nadávek. 😁
Dokázal ten stroj docela slušně opotřebovat, ale po jeho smrti si na dobrovolnou práci s tím už stejně nikdo netroufal. Postupně jsme nakoupili lehčí techniku.
Olomoucko 220 m n. m.
Jitka
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

27 Jan 2023, 09:46

Kamarád vyprávěl, jak s vari vyjel na strom. :D To řazení není nic pro slabé, když se současně drží řidítka.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2180
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

27 Jan 2023, 15:59

Čím více a častěji se ten startér opravoval, tím častěji se trhala ta startovací šňůra.
Nějaký Murphyho zákon v praxi?

Ale nastaly i další komplikace. Třeba takové ty jazyčky v tom startéru. Občas se tam nějak zasekly a mělo to snahu tam vtáhnout dovnitř ruku pokud se to madlo včas nepustilo. Ruku to tam dovnitř díky omezenému prostoru nikdy nevtáhlo, ale i tak byl ten zpětný tah dost silný. Dost na to aby aby to pochroumalo ruku.
Tehdy jsem pochopil, možná, proč boxeři používají rukavice...

K těm boxerům jsem dospěl i zjištěním, že mi i otci po používání toho stroje velmi zesílila pravá ruka.
Naše údery pravačkami by v ringu by pro soupeře nebyly jen obyčejné k.o., ale přímo smrtelné.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

27 Jan 2023, 16:18

Rafael napísal:
27 Jan 2023, 15:59
Čím více a častěji se ten startér opravoval, tím častěji se trhala ta startovací šňůra.
Nějaký Murphyho zákon v praxi?


Naše údery pravačkami by v ringu by pro soupeře nebyly jen obyčejné k.o., ale přímo smrtelné.
Potvrdilo sa ze vsetko zle je na nieco dobre. Este ste mali skusit vytrenovat lavu ruku😀
A Murphyho zakony funguju v praxi na 99,99%.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2180
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

27 Jan 2023, 16:43

Alkoholizmus a popíjení v zaměstnání je moc hodně dobrá věc. Nebo vlastně byla.
*

Navštívil jsem zas jednou Údržbu závodu 3, Těžké mechaniky, kde jsem byl celkem známý:

-"Co zas potřebuješ? A co jsi nám přinesl? Máš nějaký nový likér k degustaci?"

- "Teď ještě ne, ale pracuji na tom. Ale bude. Jen teď potřebuji kabel. Čtyřžílový, třifázový. Nějaký odolný, lehký abych ho mohl lehce tahat po zahradě a sadu. Potřebuji se zbavit závislosti na jednom kuwaa strojovi. 2T který se blbě startuje. Chci začít sekat trávu elektricky".

- "Jo to chápu. Sice takovou potforu doma nemám, nepotřebuji nic takového, ale co jsem tak v hospodě slyšel, jsou to prý hodně zlomyslné a sveřepé stroje. Kolik toho kabelu potřebuješ?"

- "Asi tak 100 nebo lépe 200 metrů".

- "To nemyslíš vážně, že ne? Vždyť tě to zabije, nebo v lepším případě dokope! To je šílenství a hazard!"

- "To není váš problém, jen můj. To neřešte! A co mám přinést? 5l demižonek slivovice nebo raději nějaký likér?"

- "Raději nějaký likér. Ta slivovice je přece jen z dechu dost cítit. A chceš ten kabel v kuse? Přece jen to bude dost těžké na přenesení. A nechceš k tomu i nějaký motor?"

- "To je pravda, stejně bych to doma rozstříhal. Tak nějak po 50 metrech bych to viděl. Nějaké motory sice doma mám, ale nějaký 2kW/1440 ot. by potěšil".

- "Tak jo. Stav se někdy k fajrontu. Nachystáme to a odvezeme ti to tam na ocelárnu".
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď