Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné ftípky.
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

30 Jún 2023, 22:08

Pobavil mě e-shop moravske-sady.cz, prodejce ADAM KRZYSZTOF ROGOWSKI, ul. Mickiewicza 46, 39-200 Dębica, Polsko. Na překladu by to chtělo ještě zapracovat https://moravske-sady.cz/cs_CZ/p/Jablon ... landzka/79
Pepina
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 08 Jan 2022, 17:49
Bydlisko: jižní Kladensko 425 mnm

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

01 Júl 2023, 00:42

Vlasatej napísal:
30 Jún 2023, 18:40
:D, docela vtipný, já tady mám pro ten účel figuríny z výloh s oblečením, ale zatím sem se neodvážil je použít. Mají totiž takové nepříjemné děsivé charisma. :D
No to máte pěknou zásobu luzných hochů :thumbup: Ale unesou je větve? A trochu domalovat by chtěli :D . Já bych z nich udělala strážce kurníku.

K těm nafukovacím pannám: původní idea byla nafouknout je heliem, že by byly uvázané za nožku a povlávaly. Ten pohyb by snad zdejší hejna špačků trochu znejistil. Jenže se bojím, že bych musela furt dofukovat. Víme jak vypadají druhý den balonky z pouti.

Taky jsem si dovezla jednu sádrovou sochu v životní velikosti. Tady na foru jsem se dozvěděla, že se sádrovec rozpouští mnohem líp než vápenec, tak bude postávat pod Admirálem.
Pepina
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 08 Jan 2022, 17:49
Bydlisko: jižní Kladensko 425 mnm

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

01 Júl 2023, 00:47

Jitka napísal:
30 Jún 2023, 22:08
Pobavil mě e-shop moravske-sady.cz
Ten druhý odstavec je vynikající. :thumbup:
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

01 Júl 2023, 08:22

Pepina napísal:
01 Júl 2023, 00:47
Jitka napísal:
30 Jún 2023, 22:08
Pobavil mě e-shop moravske-sady.cz
Ten druhý odstavec je vynikající. :thumbup:
To bylo spíš kvůli překladu názvu, v popisech jsou lepší peckoviny
nejhorší jsou žraloci.jpg
nejhorší jsou žraloci.jpg (54.48 KiB) 659 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

01 Júl 2023, 09:53

Šikovné ruce mám zvlášť v bedně :D . Nějakou dobu sem ty potvory měl postavené takto v průjezdu, protože nebyl čas je nějak poklidit a dost mě to děsilo. Pár lidí to tam vidělo a měli stejné pocity.
Jednoho chlapa s ženskou sem postavil dopředu k třešni a funguje to, třešně tam sou. Zbytek sem rozmístil zatím strategicky na půdu, ať si kuny užijou :D
Zajímavé je, že ženským se líbí ta mužská torza :thumbup: , už sem musel některá upravit a darovat ;) , a pak že prej úchylové ;)
IMG20230216134014_01.jpg
IMG20230304143530_01.jpg
IMG20230304143538.jpg
IMG20230304143600_01.jpg
IMG20230304143613_01.jpg
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

03 Júl 2023, 18:03

No, do smíchu mi vůbec není, ale třeba to někoho pobaví.

A předem se omlouvám za slovník a výrazy. Ale když je někdo celoživotní hutník a navíc zkřížený valach s ostravakem...
A jak chytne amok...

Snad mi bude odpuštěno.

Co si člověk neudělí sám to stojí za hovno!

Teď řeším problém s domácí vodárnou.
Kuwaaa fix, jak to ten instalátér před léty sťapal. A to byl z rodiny...

To co jsem si po předchozích poruchách upravil je v pohodě. Dá se bez problému rozebrat, šrouby mosaz nebo nerez, vše důkladně namazáno voděvzdorným mazivem.

Ale potřebuji vytáhnout nádrž a zkontrolovat ten debilní gumový vak a vyměnit pancéřovou hadici od čerpadla k němu.
A málo místa, tak musím vše rozebrat. Většina těch jeho šroubení nejde vůbec povolit protože čert ví jak to ten mordýř dotáhnul a čím zalepil závity.
A to nemluvím o těch svařených a zalepených plastových trubkách.

Kuwaa fix, všechno musí pryč, rozřezat, abych se k té p*čovince, k té nádrží vůbec dostal.

Což mi připomnělo "mechanika, Luboš, Lakatoš".
A už jsem ho i znovu aktivoval.
Např. tady:
https://www.youtube.com/watch?v=AAkwMlapkJs
Ono to sice moc nepomůže, ale tak trochu v jistém směru potěší...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

03 Júl 2023, 19:49

A proč ke kontrole celistvosti vaku demontovat celou nádrž? pokud je vak prasklej tak z tlakovacího ventilku teče voda, protože voda už nedrží ve vaku ,ale rozlije se do celé nádrže. Druhý příznak je "cyklování" tlakového spínače. Neustále spíná a vypíná , ale voda teče.
Hadice mezi hrdlem vaku a kostkou je k hrdlu připojená cca 1 palcovou převlečnou matkou, už si nepamatuju jestli těsní čelem nebo ne. Pokud je v závitu konopí, chce to matici ohřát horkovzduškou nebo malým plynovým hořákem a vždycky pustí, i kdyby byla na barvě nebo fermeži, i 50let starej spoj. Bez ohřevu to utrhnete. Chce to mít klíč a ne blicky nebo hasák. Pokud je matice na teflonu , musí jít povolit bez ohřevu, ale lze ohřát.
V nejhorším se dá demontovat příruba vaku i s hadicí. :thumbup:
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

03 Júl 2023, 21:22

Problém je v celkové nepřístuposti. Je to umístěno v takovém malém sklepním výklenku kde se vše moc špatně kvůli přístupu demontuje.
Hrubou silou. Jinak to nešlo.
Jak jsem tu nádrž osvobodil a vynesl ven, tak už to silou šlo.
Jen ta hadice od ní praskla. Vak je ještě dobrý.
(Ale i tak ho vyměním).
Horší bude rozebrat to napojení od té demontované a odnesené nádoby na další rozvody.
Třeba zpětný ventil nebo něco takového.

Protože co tak vím, co jsem zažil, tak takové poruchy, havárie, nejsou jen jednorázové, ale vždy je to souhra nejrůznějších příčin zdánlivě spolu nesouvisejících.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

03 Júl 2023, 22:21

rozumím, namontovali celou komplet vodárnu na sání a výtlak do výklenku. Pak je postup demontáže opačnej. Odpojit sání a výtlak, vodárnu na ponk. :thumbup:
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
ariadna30
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

03 Júl 2023, 22:34

"Protože co tak vím, co jsem zažil, tak takové poruchy, havárie, nejsou jen jednorázové, ale vždy je to souhra nejrůznějších příčin zdánlivě spolu nesouvisejících."

Potvrdzujem😀 A este ma zivot naucil ze vodoinstalacne a kurenarske prace co maju byt na 20 minut trvaju kvoli tym najroznejsim pricinam niekolko hodin😀
Napísať odpoveď