Zahradní technika

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Zahradní technika

18 Mar 2020, 12:36

Nevím, kam to dát, tak snad nebudu zastřelena. ;) . Náš drtič (dva nože) se chystá odejít do věčných lovišť, vibruje, nedají se na něj už koupit nože (Einhell 2440). Na staré zahradě se lidi spíš chytali za slovo, co je drtič, co štěpkovač a já fakt nemám ani čas ani náladu se tím balastem prokousávat. Nějaký tip na opravdu spolehlivý stroj, je celkem jedno, jestli drtič nebo štěpkovač, každoročně potřebujeme posekat ořezané větve z cca 140 m živého plotu (pustoryl, weigelie, svídy, forsytie, trojpuky), vrbové větve (+3 cm), větve z prořezu stromů. Drť sypeme pod ronďáky, borůvky, co se neupotřebí jde do kompostu. Odkaz na Shark nedávejte, opravdu nemíním pracovat v podřepu nebo předklonu a vyhrabávat drť z trávníku, protože se pod to nedá nic strčit. A jejich videa, kde sekají v podstatě "násadu" od smetáku mě neuchvátila. Děkuji.
U Přerova, 270 m.n.m.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Zahradní technika

18 Mar 2020, 13:10

Můžu jen podat informaci, jestli vám k něčemu bude - pořídil jsem si na základě recenzí v lednu tento:

https://www.elektrochram.cz/riwall-pro- ... 4-p356150/

Použil jsem ho pouze jednou, když jsem před pár dny během půl hodiny nadrtil velkou hromadu větví a větviček, suché i čerstvé, do průměru kolem 4 cm, co se nastřádala od podzima do jara. Musím říct, že k plné spokojenosti. Je válcový, takže nízkootáčkový a větve si bere sám, nemusí se nic tlačit. Je pod něj i závěsný vak, žádná drť neležela mimo něj. Zda vydrží, netuším, ale neshledal jsem na něm žádné slabé místo, které by mohlo během manipulace odejít ...
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahradní technika

18 Mar 2020, 13:47

Chtěl bych se zeptat, jak je tam vyřešen ten zpětný chod? U 1f motoru...
Zpětný chod pro snadné odstranění zaseknuté větve. Velké madlo a pojezdová kola pro snadný
transport. Technické parametry: Výkon (W): 3000 Drtící výkon (cm): 4,4 Typ motoru: 230 V, 50 Hz Otáčky
(ot/min): 60 Hmotnost (Kg): 17.50
*
Nejsem znalec takových strojků, jednoho obrovského jsem se kdysi s radostí zbavil, ale ten se mi líbí.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Zahradní technika

18 Mar 2020, 14:15

Nevím, jak je vyřešen, schéma zapojení tam není a nerozebíral jsem to. Jen je tam prostě druhé tlačítko kromě zapínacího, které když se zmáčkne, točí se to naopak. Zkuste specifikovat, co konkrétně vás zajímá a na co bych se mohl mrknout?
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahradní technika

18 Mar 2020, 14:56

Není to nic důležitého, neřešte to, nerozebírejte to kvůli mě.
Jen mě to tak ze zvědavosti napadlo.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
RastoD
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29 Apr 2020, 21:00
Bydlisko: Lučenec

Zahradní technika

29 Apr 2020, 21:42

Predvlani sme do práce zakúpili benzínový drviť Proma. Spracuje to drevo do priemeru (tuším) 8,5cm. Jeden chlap obsluhuje stroja a 2 mu nosia konáre a haluzinu. Robia s tým aj týždeň v kuse a stroj vydrží.
Prílohy
MZD131021.jpg
MZD131021.jpg (35.99 KiB) 4945 zobrazení
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zahradní technika

29 Apr 2020, 22:56

Tak už se ti kluci s reklamou dostali i sem :?
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahradní technika

29 Apr 2020, 23:19

Každý to má jinak, každý potřebuje něco jiného....
*
Pro mě drtič na hrubší průměry větví z ořezu nebo kácení postrádá smysl.
Třeba těch uváděných 8cm a tak.
*
Pro mě je to ideální podpálkové a vůbec vytápěcí dřevo. Bez toho abych se trápil s nějakými sukovitými špalky a jejích porcováním na velikost kterou potřebuji. Buď si je nastříhám přímo v sadu nebo následně pořežu na cirkulárce.
*
Osobně bych spíš u takových strojků ocenil aby se nezahlcovaly drobnými větvičkami, listím, plevelem a podobným bordelem který nejde efektivně spálit a jen zkompostovat...
*
Jestli je to nějaká reklama, neznámý nick - uživatel, nevím.
Ale vůbec to psaní na mě pozitivní dojem neudělalo.
Spíš, nebo určitě, úplně opačný!!!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Zahradní technika

30 Apr 2020, 05:50

Ten stroj vyzera dobre. Ludia nebudte paranoidni s tou reklamou. Toto ma na starej zahrade vytacalo a vynimocne nebol na vine admin ale diskutujuci. Nie kazde odporucanie nejakeho produktu je reklama,niekedy je to proste odovzdanie vlastnej skusenosti. Ja ked budem odporucat Starkl,tak nie preto,ze im robim reklamu,ale preto,ze som s ich rastlinami vzdy bola velmi spokojna. A ked niekto polozi otazku aky produkt odporucate na to a to,tak co mam pouzivat inotaj a alegoriu aby som potajomky opisala ze moj stroj nemenovanej znacky ma parameter a a b a hodil by sa presne na opytanu pracu?
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Zahradní technika

30 Apr 2020, 07:27

Petr z H. napísal:
18 Mar 2020, 13:10
Můžu jen podat informaci, jestli vám k něčemu bude - pořídil jsem si na základě recenzí v lednu tento:

https://www.elektrochram.cz/riwall-pro- ... 4-p356150/

Použil jsem ho pouze jednou, když jsem před pár dny během půl hodiny nadrtil velkou hromadu větví a větviček, suché i čerstvé, do průměru kolem 4 cm, co se nastřádala od podzima do jara. Musím říct, že k plné spokojenosti. Je válcový, takže nízkootáčkový a větve si bere sám, nemusí se nic tlačit. Je pod něj i závěsný vak, žádná drť neležela mimo něj. Zda vydrží, netuším, ale neshledal jsem na něm žádné slabé místo, které by mohlo během manipulace odejít ...
to je legrace ta cena? mam doma roky starší model tohoto drtiče a sežere všechno https://cz.hecht.cz/hecht-6280-xl-elekt ... rtic-vetvi a je za pár korun. je v něm ozubeny valec ktery běží proti kovové desce kterou jde približovat a oddalovat šroubem a seřizovat tak kvalitu drceni. je pomaluběžný a s tepelnou ochranou. to je na běžné větve na zahradu. na větší průměry do sadu mam šnekovou piraňu za zetora ale to nestíhá jeden krmit.
Naposledy upravil/-a Vlasatej v 30 Apr 2020, 17:17, upravené celkom 1 krát.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Napísať odpoveď