Hodně netradiční a až absurdní...

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Používateľov profilový obrázok
Jaroslav - Pear Man
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 16 Apr 2020, 21:23
Bydlisko: Český ráj, 290 m.n.m

Hodně netradiční a až absurdní...

24 Nov 2020, 21:33

Jaroslav - Pear Man napísal:
24 Nov 2020, 19:34
Já jsem jednu podobnou štípací menší loni koupil od Fiskars. Myslel jsem si jak krásně se s ní bude štípat, protože jsem už s ní měl jednu zkušenost ze skauta. Ale přišlo velké zklamání, protože kromě menších smrkových špalků nejde vůbec nic štípad, protože ostří nedrží v polínkách - nejhorší jsou jabloňové, která po rozmáchnutí vylétávají a jsou velmi nebezpečná. Také je hrozně těžká, na druhou stranu to topůrko mi vyhovuje (pružné - tlumí nárazy), protože nesnáším, když se při práci ničí to dřevěné.
Jsem zapomněl uvést, že u sekery Fiskars není to topůrko kovové ale z odolného a pružného materiálu FibreComp, vyztužené skelnými vlákny. Kovové by bylo asi vážně klouby ničící.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Hodně netradiční a až absurdní...

25 Nov 2020, 11:45

ty sekery nejsou špatné. že vyskakují ze špalku je tím že mají teflonovy povlak aby měly nižší odpor ve dřevu. teflon se časem odře. musíte prostě dát větší ránu. To kompozitové topůrko je dobré, opravdu dobře tlumí přenos rázu do rukou a je lehké a pevné. Navíc se neuvolňuje. Ale taky to může prasknout, když se trefíte těsně za kovovou část.
Jednu takovou sem zrecykloval na pomocnou serkeru :D
Prílohy
DSC_3747.JPG
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Hodně netradiční a až absurdní...

11 Dec 2020, 21:46

A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď