Označování

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Označování

06 Máj 2020, 16:06

Taky by mne to zajímalo ;) Já mám stejný plán, jenže jako totální bordelář se možná někdy dostanu k tomu, hodit si do zahrady cedulky s popisky, ještě pokud se dokopu, koupit si někde ten tady doporučovaný fix ;) Zatím zvládám jen zapisovámí teplot a srážek a to díky tomu, že jsme to zadala muži a to je jiná liga :thumbup: ;)
Rozvrh záhonů? Je celkem sranda, jak na jaře stojíme nad políčkem a snažíme se rozpomenout, co probůh vloni kde bylo s tím, že: to se musí zakreslovat!
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Označování

06 Máj 2020, 21:23

moc dlouho to nepíšu, co sme se nastěhovali na venkov, cca 15 let. samozřejmě to mělo svůj vývoj podle toho co mě připadalo důležité, nejaký rok i nemám když sem marodil se zádama ... Pro mě je to spíš pomůcka abych si vzpomněl , ne abych něco predikoval nebo hodnotil. Mám tam i zaznamy co se kupovalo, pozemky, za kolik, kolik bylo vajíček, kolik sem kupoval krmení a za kolik, co sem opravoval , prostě takové důležitější informace co pro nikoho jiného nemají cenu a až zhasnu tak to dědicové vyhodí na sběrák :D
Hodně mi pomohlo že sem si při likvidaci zásob armády odvezl nekolik balíků interní pomůcky zvané Osobní plán, což je vlastně bianco nalinkovanej universální kalendář na rok formát A5 , něco jako dnes firemní plánovače. jen dopíšu večer datum a heslovitě co se dělo, co bylo , jak bylo, když se sází tak na prazdnou stranku načrtnu pozemek s orientačním bodem a poznačím co kde je. údaje s celoroční platností si píšu odzadu od poslední strany abych je měl po ruce.npráce na pět minut večer. někdy to taky nedám , tak dopíšu druhý den. nic na tom není. stačí večer nesedět u TV a máte na to hromadu času :thumbup:
Prílohy
IMG_20200506_210817.jpg
IMG_20200506_210908.jpg
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Označování

07 Máj 2020, 09:20

Před 45 lety jsem si založil šanon s kartotékou asi 120 stromů, které jsem podědil i se zahradou. Neznal jsem tehdy žádnou odrůdu a až podle plodů jsem poznával, co je jabloň, švestka, višeň. Do karty jsem si zapisoval datum kvetení, způsob a hloubku řezu, zrání prvních plodů, velikost úrody, jak chutnaly, do kdy vydržely. To abych pro příští roky věděl, kdy budeme sklízet a kdy jíst, jestli má smysl si odrůdu ponechat. Když strom odumřel (většina byla starých), kartu jsem zahodil a s novým stromkem založil novou. Po asi 10 letech jsem kartotéku zrušil, protože hodně stromů se obnovilo, zralost jsem si pamatoval, ovoce jsem přestal vážit a zapisovat. Dnes mě mrzí, že jsem si záznamy nenechal, přinejmenším údaje o době kvetení a zrání by v porovnání s dneškem mohly být cenné.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Označování

07 Máj 2020, 19:31

tak tak, staré záznamy se nevyřazují ale označují jako zrušené.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Označování

08 Feb 2022, 17:17

Začal jsem teď testovat označení přilepené na nezničitelných PET štítcích z pivních flašek. Normálně do nich gravíruji nápis. Ale šablony mám jenom na latinicu a nikdo by to po mě od ruky nepřečetl. Nevím, jak dlouho by lepicí páska vydržela. Možná bude nejlepší vygravírovat česky od ruky a přelepit dobře čitelným nápisem z druhé strany.
Prílohy
Screenshot_20220208_175832.jpg
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Označování

31 Mar 2023, 09:32

My máme kompetence v zahradě rozdělené. Co má kořeny, za to zodpovídá přítelkyně, co kořeny nemá, je moje odpovědnost. Kromě efektu, že se o zahradě nehádáme (ani v případě uplatnění práva veta), tak evidence vyšla na polovičku.
Do velkého sešitu doma a malého na zahradě zapisuje sázení nebo likvidaci stromů a keřů, květin i jiných rostlin. A také veškeré nákupy, tedy rostlinstvo, přípravky, materiál, stroje a nářadí. Řeknu vám, že ty čísla jsou děsivá :o

V záhonech používáme bílé plastové označníky páskové nebo žluté obdélníky na stopce. Ty našemu pejskovi chutnají víc. Takže poznámky to jistí.

Sice evidence je na přítelkyni, ale na mne je dokumentace. 20 tisíc fotek za prvních 6 let v zahradě (počítal jsem to pro policii), kolik je jich teď jen odhaduji. Kromě setřičů na noteboocích je využívám na webech a naše zahrada má dokonce i svou fotoknihu, z prvních třech měsíců. To pro ty, co nám při exkurzích říkají, jakou pěknou zahradu jsme si koupili :)

Něco najdeme dřív v sešitu, něco rychleji v Pc, každá složka začíná datem a pak heslovitě obsah. Primární úložiště je na RAID NAS, po dokončení energetického monitoringu bude na stroji dost místa i pro druhou zálohu geograficky vzdálenou. A nejzajímavější snímky samozřejmě do dalších fotoknih.
Napísať odpoveď