Lespol - bio olej na retaz

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
David

IP:  151.85

Lespol - bio olej na retaz

30 Sep 2023, 15:48

Zdravim,

pouzivali ste uz olej Lespol na retaz motorovej pily?
S bio olejom Bipol mam len dobre skusenosti. Minul som 5l bez jedineho problemu. Ma Lespol rovnake vlastnosti, cize neoxiduje pocas dlhsej odstavky? Je trochu lacnejsi ako Bipol, ale nechcem riskovat ak nefunguje rovnako dobre.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Lespol - bio olej na retaz

06 Okt 2023, 15:18

David napísal:
30 Sep 2023, 15:48
Zdravim,

pouzivali ste uz olej Lespol na retaz motorovej pily?
S bio olejom Bipol mam len dobre skusenosti. Minul som 5l bez jedineho problemu. Ma Lespol rovnake vlastnosti, cize neoxiduje pocas dlhsej odstavky? Je trochu lacnejsi ako Bipol, ale nechcem riskovat ak nefunguje rovnako dobre.
Všechny biooleje jsou dobré, pokud s nimi člověk řeže často a pravidelně je doplňuje. Jenže amatér - zahrádkář - sem tam něco uřízne, pak pila dlouho leží ve skříni. Jakmile se biogicky odbouratelný olej začne "odbourávat" v pile, je zaděláno na problém.
Takže chcete-li za každou cenu řezat na zahradě ekologicky, pak před delší odstávkou pily bioolej vylejte , nahraďte minerálním a chvíli protočte.
Bioolej, který při delší odstávce nedegraduje, je protimluv.
David

IP:  19.71

Lespol - bio olej na retaz

07 Okt 2023, 01:44

Presne tak to robim s tym mineralnym olejom. Ale stalo sa mi, ze som zabudol a Bipol bol v poriadku lo cca 9 mesiacoch.

Bioolej pouzivam kvoli tomu, ze pripravujem palivove drevo stale na tom istom mieste. Kazdy rok spotrebujem nieco cez 2l oleja, a to sa mi uz zda celkom dost aby som to len tak rozlieval po zahrade. Aj ked mineralneho by som asi minul o nieco menej kedze je hustejsi a viac prilnieva k retazi.
Piliny navyse mozem kompostovat.
Napísať odpoveď