Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Kohba
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02 Máj 2020, 20:10

Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

02 Máj 2020, 20:17

Včera jsem dostal starší sekačku.
VEGA_HW46SP.jpg
Dnes jsem ji vyčistil, vyměnil utrženou startovací šňůru, benzín a olej. Vyčistil a namazal pojezdová kola, srovnal jednu osu kola. A nabrousil nůž.

Ovšem nastartovat se mi ji nepodařilo. Vyšrouboval jsem svíčku a zjistil, že tam je našroubovaná jiná než má být, s výrazně kratším závitem.
svíčky.jpg
V úložném prostoru sekačky byla i správná svíčka, ovšem dosti zčernalá. Po vyčištění venku háže pěknou jiskru. Ale sekačka nestartuje. Svíčka mokrá.

Myslím, že by bylo potřeba nějak seřídit motor. Mám nějakou šanci toto provést doma, a to bych potřeboval poradit jak. Nebo se na to mám vykašlat a zavézt ji do servisu?

Děkuji.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

02 Máj 2020, 20:35

Skuste skontrolovat privod paliva, hlavnu trysku karburatore skuste precistit,skontrolujte plovak ci nie je deravy.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

02 Máj 2020, 21:12

nepanikařit. co tam je za benzin? stary ? novy? zbytky z loňska? postarat se o to aby v karburatoru byl pokud možno čerstvy benzin.
svíčku opucovat a pripadně upravit mezeru. jiskru říkáte máte. když svičku vyšroubujete a zkusite startovat, musi jit z diry po svíčce mlha z paliva. jde? pokud nejde ani ji uvnitř nevidíte, tak tam buď nejde palivo nebo je jsou nejak zanesene trysky. muzete zkusit striknout primo do valce trochu benzinu strikackou nasadit svicku a nastartovat. vzduch- co vzduchovy filtr? je tam není? čistý? zkuste bez filtru. ma to nejaky sytič? ma to pumpicku primeru? jde lehce a taha palivo? neni potreba drzet nejake madlo pri startu? vypínač zapalování?
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Kohba
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02 Máj 2020, 20:10

Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

03 Máj 2020, 11:01

Tak jsem nahřál svíčku a vlastně i celej motor horkovzdušnou pistolí a už to chytlo. Kouře mraky, ale jela celkem pěkně. Po nějaké chvíli ovšem začala střílet do výfuku černej kouř. Takže bych to viděl na příliš bohatou směs. A výměna svíčky by taky nebyla od věci. Zkusím a uvidím. Děkuji všem za rady.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

03 Máj 2020, 14:18

do výfuku střílí chudá směs. typicky to známe při zavření plynu. chudá směs hoří pomaleji a tím pádem hoří ješte když se otvírá výfukový ventil, nebo kanál. čoudění se objevuje když je ve směsi olej , nebo je směs nespálená. po neuspesnych startech to vždycky kouří, protože je motor přechlastanej. což ale rychle přejde. takže podle mě málo paliva - kontrola cesty a karburatoru.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Kohba
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02 Máj 2020, 20:10

Sekačka VEGA_HW46SP nestartuje

05 Máj 2020, 20:29

Tak jsem to skoro celý rozdělal, očistil a vyměnil svíčku. Podezření na střihlej klínek na setrvačníku se nepotvrdilo. Po složení startuje a střílí. Trošku jsem otočil tím mosazným šroubkem, kterým se prý šteluje bohatost směsi. A už jede bez problému. Děkuji za rady.
Napísať odpoveď