Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Nov 2023, 19:37

charles91 napísal:
31 Okt 2023, 21:43
Možno na nejaké drobné konáre.
Ja používam Aku chvostovku Makita, DJR186. Je to jedno z najviac využívaných zariadení na záhrade. Reže drevo, železo, porobeton, tehlu, plasty, atď.
Na velké konáre používam len chvostovku s jemným pilovým listom.
Dokonca aj spadnute stromy všetko porezané s chvostovkou ( do priemeru 29 cm) ale da sa rezať aj viac, kludne aj 40 cm. (z jednej strany spraviť 10 cm výrez a rezať standardne s 30 cm listom... .) S motorovou pílou by to šlo o dosť rýchlejšie, ale jednak motorovú nemám, a jednak netreba žiaden benzín, olej, žiaden hluk, žiaden smrad.

Daju sa kúpiť pilové listy na cerstvé ale aj suché drevo.
Polovica úspechu je kvalitný pilový list. Ja kupujem len makitu. Kupoval som Bosch, no tie boli moc drahé. Makita je naj pomer -cena výkon. Neznačkové pilové listy zo supermarketu vydržali najmenej, a horšie sa s nimi rezalo.
Tahle malá je pro méně zdatné jedince. První jsem koupila tu 20V ocasku a vibrace byly pro máti moc, i bratr se o nich zmínil. Ta 12V docela dlouho nebyla k mání, ale recenze mě přesvědčily a je fajn. Pro běžný řez stromů stačí, s dobrým listem jsem seřízla 8 cm švestku.
Naposledy upravil/-a Jitka v 01 Nov 2023, 20:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Nov 2023, 19:53

Ještě jednou děkuji Jitce za
viewtopic.php?p=42212#p42212
Jinak bych do toho nešel anebo dlouho přemýšlel.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Nov 2023, 20:39

Není zač, já jsem zase vzala na milost ty nůžky na trávu a stříhám s nimi kolem obrubníků :thumbup:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Nov 2023, 23:15

Ty nůžky jsem jen vyzkoušel. Bohužel jsem se v trávě trefil na nějaký zdřevnatělý výhon ostružiníku. A jeden zub se ohnul a dalo mi dost práce ho narovnat.
Moje chyba a blbost samozřejmě.

A teď už není důvod ty nůžky používat. Poreferuji o zkušenostech až v příštím roce
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

03 Nov 2023, 11:38

Víc než 10 let používám akupostřikovač Solo. Za tu dobu jsem měnil akumulátor, porouchala se nabíječka, praskla karbonová trubka. Ale jinak je to slušný přístroj, na zádech dobře sedí. Co musím ocenit, nikdy, skutečně nikdy se neucpala tryska, to byla nejčastější nepříjemnost minulých postřikovačů. Tak jsem si ten stejný pořídil znovu, konkrétně SOLO 416 Li Pro . Německá kvalita.
Co o něm říci? Čekal jsem nějaké inovace, je to přece jen dlouhá doba, co se vyrábí. Ale ouha, přístroj je do puntíku stejný, jen baterka je místo olova lithiová. Měnění tlaku má stále jen 2 polohy, nikoli spojitou regulaci. Manometr na ruční páčce tak postrádá smysl. Zdířka pro nabíječku je stále stejně nešikovná, jen s velkým úsilím se konektor zastrčí do přístroje (největší vada postřčikovače). Vypínač na boku se musí poslepu hmatem dlouho hledat. Dodaná tryska má pouze plochý rozstřik (třeba přikoupit). Že dobíječka pasuje i do americké zásuvky, opravdu ocením.
Nový přístroj je třeba otevřít a ručně zasunout kontakty k baterii. Čekal bych jednoduché vytažení nějakého barevného pásku. Návod je podrobný v češtině, včetně data a podpisu výstupního kontrolora. Přes to všechno nový přístroj nefungoval. Nutno uznat, že s reklamací a opravou žádný problém nebyl, vadné čerpadlo do týdne vyměnili. Ale co ten ISO certifikovaný kontrolor vlastně kontroloval?
Když to sečtu, přístroj v ceně 2-3x vyšší než konkurence úplně špatný není, třebaže zvenku i uvnitř vypadá - a je - trochu retro. Ale poměr cena/kvalita ovšem poněkud pokulhává. Hlavní důvod, proč jsem u značky zůstal, je vlastně jen zmíněná lehoučká teleskopická karbonová trubka a mikrosítko v trysce.
Napísať odpoveď