Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

27 Nov 2020, 10:38

Pánové, jaký byste mi prosím doporučili ke koupi aku křovinořez? Asi by stačila jen strunovka, ale s nějakým lepším záběrem a výkonem a aby to vydrželo běžet minimálně hodinu. Používám ho na dosekávání kolem plotu a hlavně na sekání prudkého svahu. Násep má sklon až 45 stupňů, šířku 3-4 m, délku 20 m. Je to akrobatická práce, něco seču chůzí svahem bokem, něco zvednutím stroje vzhůru a zbytek směrem dolů v podřepu. Nějaké další aku přístroje asi momentálně kupovat nepotřebuji. Dívám se na hodnocení přístrojů na Heuréce a nějak moudrá z toho nejsem. Díky za radu 🙂
Olomoucko 220 m n. m.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

27 Nov 2020, 22:12

Štěpánka.3 napísal:
27 Nov 2020, 10:38
Pánové, jaký byste mi prosím doporučili ke koupi aku křovinořez? Asi by stačila jen strunovka, ale s nějakým lepším záběrem a výkonem a aby to vydrželo běžet minimálně hodinu. Používám ho na dosekávání kolem plotu a hlavně na sekání prudkého svahu. Násep má sklon až 45 stupňů, šířku 3-4 m, délku 20 m. Je to akrobatická práce, něco seču chůzí svahem bokem, něco zvednutím stroje vzhůru a zbytek směrem dolů v podřepu. Nějaké další aku přístroje asi momentálně kupovat nepotřebuji. Dívám se na hodnocení přístrojů na Heuréce a nějak moudrá z toho nejsem. Díky za radu 🙂
Zkušenost s aku stroji od Hq jsem popsal v tomto vlákně 16. června:

4. Křovinořez - původně jsem ho koupil jen do počtu, ale dnes mohu říci, že je ze všech strojů nejlepší. Prakticky nemá nedostatky. Kovový kotouč jsem zatím nepoužil - náletové dřeviny na zahradě nemám i se silnými stonky se struna poradí. Stroj je tichý, slyšet je jen bzukot struny v trávě. Že za uchem nic neřve a nesmrdí je skvělé. Není třeba antivibračních rukavic, stroj se nechvěje. Motor totiž není umístěn nahoře za hlavou sekáče nýbrž dole nad strunou a v trubce nevede rotující hřídel, jen elektrický vodič. Zejména ženy ocení, že nemusejí stroj startovat, že je lehký a strunu je možné roztočit oběma směry.
Praktickou nezbytností u všech strojů je potřeba dvou akumulátorů, i když nabití trvá necelou 3/4hodinu. Je výhodné mít baterky různých kapacit - menší a lehčí pro nesené stroje (pila, křoviňák) větší pro vezené (sekačka, vertikutátor), kde hmotnost příliš neřešíme. Vezené stroje mají slot pro dva akumulátory, ale žádný smysl v sečení se dvěma baterkami nevidím. Naopak - s jednou jezdím, druhou nabíjím.

Hodinu vydrží jen silná baterie a ta je drahá a dělá stroj těžším. Jestli zvládnete - jako žena - sekat nepřetržitě hodinu, tak před Vámi smekám.
Ať už vyberete jakoukoli značku, doporučil bych využít víc strojů (např. řetězovou pilu, plotostřh, sekačku) a k nim samozřejmě 2 baterky na střídání.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

28 Nov 2020, 11:56

Takže jste spokojený :) a vaše značka? Mě by se taky zhodil ;) Děkujem :thumbup:
Štěpánka.3
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

28 Nov 2020, 19:58

Pane Vysloužile, jaký máte typ, tento? https://m.heureka.cz/krovinorezy/husqvarna-kit-115-il/
Jak se pracuje s tím madlem? Jsem zvyklá na řídítka. Píše se, že jsou na obsluhu lepší. Já jsem kus ženské, žádných 50 kg i s postelí, takže hodinu sekání zvládám hravě.
Jak jsem psala, že žádný jiný nový přístroj nepotřebuji, tak mě napadlo, že by se mi hodil rosič. Ale tahle aku kombinace je asi jen u Ryobi.
A ještě se tedy psychicky vyrovnávám s cenou, ta Heureka na mě prvně vyplivla ty aku křoviňáky seřazené podle oblíbenosti a tam byly i sestavy s cenou jen 3 tis., tak jsem nečekala, že nějaký přiměřeně použitelný přístroj bude taková pálka. I Makita vypadá pěkně, píši tam o vhodnosti do vlhkého a prašného prostředí https://m.heureka.cz/krovinorezy/makita ... pecifikace
Olomoucko 220 m n. m.
andre.marek
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

28 Nov 2020, 21:32

Doporučuji vybrat hlavně podle potřeby dalšího nářadí - kvůli akumulátoru a nabíječce.
V budoucnu se určitě nějaké další nářadí bude hodit.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

29 Nov 2020, 12:54

Štěpánka.3 napísal:
28 Nov 2020, 19:58
Pane Vysloužile, jaký máte typ, tento? https://m.heureka.cz/krovinorezy/husqvarna-kit-115-il/
Jak se pracuje s tím madlem? Jsem zvyklá na řídítka. Píše se, že jsou na obsluhu lepší. Já jsem kus ženské, žádných 50 kg i s postelí, takže hodinu sekání zvládám hravě.
Jak jsem psala, že žádný jiný nový přístroj nepotřebuji, tak mě napadlo, že by se mi hodil rosič. Ale tahle aku kombinace je asi jen u Ryobi.
A ještě se tedy psychicky vyrovnávám s cenou, ta Heureka na mě prvně vyplivla ty aku křoviňáky seřazené podle oblíbenosti a tam byly i sestavy s cenou jen 3 tis., tak jsem nečekala, že nějaký přiměřeně použitelný přístroj bude taková pálka. I Makita vypadá pěkně, píši tam o vhodnosti do vlhkého a prašného prostředí https://m.heureka.cz/krovinorezy/makita ... pecifikace
Taky jsem zvyklý na řídítka. Proto jsem pořídil tento:
https://www.gardentech.cz/shop/zahrada- ... uREALw_wcB
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Dec 2020, 12:09

Fíha, chlapi, tak to si může pořídit zase jen chlap ;) protože ten, když něco chce, tak si to prostě koupí. Jak píše Štěpánka: když řeknu, že to potřebuju já, tak mi řekne, že k ho.nu :D a pošle mě s tím někam :D (a já se tam pak budu mordovat se srpem) :? Ta cena je vysoká :(
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Dec 2020, 14:28

Cena je vysoká a já bez mučení přiznám, že koupě vertikutátoru na tutéž baterii byl omyl. Travní sekačka sekačka sice splnila svůj účel, ale ruku na srdce, benzínová za poloviční cenu umí totéž a je jen nepatrně hlučnější. Zato řetězová pila si tu vyšší cenu zaslouží. A křoviňák? Ten bych si po letošních zkušenostech koupil znovu, i kdyby stál dvojnásobek.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Dec 2020, 14:33

konvalinka napísal:
01 Dec 2020, 12:09
Fíha, chlapi, tak to si může pořídit zase jen chlap ;) protože ten, když něco chce, tak si to prostě koupí. Jak píše Štěpánka: když řeknu, že to potřebuju já, tak mi řekne, že k ho.nu :D a pošle mě s tím někam :D (a já se tam pak budu mordovat se srpem) :?
To se musíte zachovat jako má žena. Ta to dělá jinak. Když si chce koupit kytičku, dlouze se mnou diskutuje, jakouže barvu zvolit. Když chce bazén (věděla, že s tím nesouhlasím), jen suše oznámí, že ho zítra přivezou. :o
Napísať odpoveď