Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

26 Aug 2023, 08:46

andre.marek napísal:
26 Aug 2023, 07:00
Jak funguje ten postřikovač? Vyčerpá to úplně, nebo zůstane něco na dně? Já jsem pořídil tento:
https://villager-vesnican.cz/produkt/ak ... NYQAvD_BwE
Funguje dobře, pěkně postřikuje i docela dlouho vydrží, ale v nádrži vždy zůstane zbytek postřiku a musím ho vylívat. I to čištění je pak takové nešikovné.
Všechny postřikovače, které jsem kdy měl, starý pumpovací, novější pákové nebo ty akumulátorové, nevystříkaly postřik úplně, vždy tam trocha zbyla - 100 - 250ml. Je to taky dáno tím, že postřikovač - a tedy i zbylá tekutina se při práci pohybuje a ke konci nasává vzduch.
Štěpánka.3
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

26 Aug 2023, 09:07

vysloužil napísal:
26 Aug 2023, 08:46
andre.marek napísal:
26 Aug 2023, 07:00
Jak funguje ten postřikovač? Vyčerpá to úplně, nebo zůstane něco na dně? Já jsem pořídil tento:
https://villager-vesnican.cz/produkt/ak ... NYQAvD_BwE
Funguje dobře, pěkně postřikuje i docela dlouho vydrží, ale v nádrži vždy zůstane zbytek postřiku a musím ho vylívat. I to čištění je pak takové nešikovné.
Všechny postřikovače, které jsem kdy měl, starý pumpovací, novější pákové nebo ty akumulátorové, nevystříkaly postřik úplně, vždy tam trocha zbyla - 100 - 250ml. Je to taky dáno tím, že postřikovač - a tedy i zbylá tekutina se při práci pohybuje a ke konci nasává vzduch.
Asi záleží na tom, jak dobře je tam nainstalována ta nasávací hadička. Nejspíš jsem měla štěstí, ale v pákovém postřikovači Hecht 425 mi nic nezůstávalo a v postřikovači Marolex (na vápno) mi také nic nezůstává.
V aku Makitě ano, tam zůstává tak půl až jedna deci. Což mě rozčiluje. Přelévám to pak do ručního postřikovače.
Na do dotaz na čištění - to je bez problémů, nádobka se celá oddělá a dá se do ní strčit pohodlně ruka a vytřít to hadříkem. Což je praktické třeba při použití smáčedla Agrovital nebo něčeho jiného patlavého.
Olomoucko 220 m n. m.
andre.marek
Príspevky: 651
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

26 Aug 2023, 12:49

Díky za odpověď, tak nějak jsem to čekal. Zvažoval jsem totiž i tu makitu, ale i přesto, že mám dost nářadí Makita a tedy i akumulátory vycházelo cenově lépe pořízení celého systému villager.
V tom čištění je nejlepší rosič, ale ten zase není na postřikování všeho.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
charles91
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

27 Aug 2023, 15:22

andre.marek napísal:
26 Aug 2023, 12:49
Díky za odpověď, tak nějak jsem to čekal. Zvažoval jsem totiž i tu makitu, ale i přesto, že mám dost nářadí Makita a tedy i akumulátory vycházelo cenově lépe pořízení celého systému villager.
V tom čištění je nejlepší rosič, ale ten zase není na postřikování všeho.
Používam náradie Makita - 18 V. Za seba možem len odporúčiť. Používame aku - kosacku, vyžívač, chvostovku, vrtačku . Z ne aku priamočiarku a flexu.
Vyskušal som aj neznačkové naradie, no radsej priplatiť a kúpiť Makitu.

PS: odporúčam čítať návod. Tam sa človek veľmi veľa dozvie. Doteraz som to nerobil, no pri jednom upršanom dni som zistil, že batérie sa nesmu nabíjať hned po použití, ale maju vychladnúť. Makita ma sice chladenie na nabíjačke, no výrobca to doporučuje. Tiež cez zimu presuvam baterie zo zahradneho domu do pivnice, kde nemrzne.
Efekt znižovania kapacity po 5 rokoch nepozorujem. Možno nejaký je, ale minimálny.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

27 Aug 2023, 16:38

Doporučení, že baterie se mají před nabíjením nechat vychladnout platí obecně u všech výkonnějších strojů. Píše se to i u elektrokol, elektrokoloběžek, akupil. U vrtaček a šroubováků to smysl nemá.
Veškeré nářadí, včetně aku, které jsem kdy používal, bylo vždycky kvalitní. Ale některé funkce Makita nenabízí, nebo nenabízela v době, kdy jsem je sháněl - např. akusekačku s pojezdem, jiné neměly dostatečný výkon (akukřoviňák, řetězová pila, aj.). Proto jsem volil Husqvarnu, třebaže u Makity byl mnohde poměr cena/výkon výhodnější.
IvaP
Príspevky: 826
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

27 Aug 2023, 18:46

andre.marek napísal:
26 Aug 2023, 07:00
Jak funguje ten postřikovač? Vyčerpá to úplně, nebo zůstane něco na dně? Já jsem pořídil tento:
https://villager-vesnican.cz/produkt/ak ... NYQAvD_BwE
Funguje dobře, pěkně postřikuje i docela dlouho vydrží, ale v nádrži vždy zůstane zbytek postřiku a musím ho vylívat. I to čištění je pak takové nešikovné.
Jestli myslíte tu Makitu, tak tam zůstanou tak dvě lžíce postřiku.
U Přerova, 270 m.n.m.
andre.marek
Príspevky: 651
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

27 Aug 2023, 20:26

Ano, myslel jsem právě tu Makitu.

Jinak o nabíjení akumulátorů vím, když mám čas, vždy je nechám první vychladnout. Hlavně ze sekačky bývají dost teplé.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

31 Okt 2023, 10:07

Ta pilečka nemá chybu a líbí se mi čím dál víc.
Aku pilečka.jpg
Aku pilečka.jpg (37.99 KiB) 684 zobrazení
P.S. Ten ozubenec vpředu lze v případě potřeby lehce sundat.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
charles91
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 29 Mar 2021, 22:27

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

31 Okt 2023, 21:43

Rafael napísal:
31 Okt 2023, 10:07
Ta pilečka nemá chybu a líbí se mi čím dál víc.
Aku pilečka.jpg
P.S. Ten ozubenec vpředu lze v případě potřeby lehce sundat.
Možno na nejaké drobné konáre.
Ja používam Aku chvostovku Makita, DJR186. Je to jedno z najviac využívaných zariadení na záhrade. Reže drevo, železo, porobeton, tehlu, plasty, atď.
Na velké konáre používam len chvostovku s jemným pilovým listom.
Dokonca aj spadnute stromy všetko porezané s chvostovkou ( do priemeru 29 cm) ale da sa rezať aj viac, kludne aj 40 cm. (z jednej strany spraviť 10 cm výrez a rezať standardne s 30 cm listom... .) S motorovou pílou by to šlo o dosť rýchlejšie, ale jednak motorovú nemám, a jednak netreba žiaden benzín, olej, žiaden hluk, žiaden smrad.

Daju sa kúpiť pilové listy na cerstvé ale aj suché drevo.
Polovica úspechu je kvalitný pilový list. Ja kupujem len makitu. Kupoval som Bosch, no tie boli moc drahé. Makita je naj pomer -cena výkon. Neznačkové pilové listy zo supermarketu vydržali najmenej, a horšie sa s nimi rezalo.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zkušenosti a názory s akumulátorovou zahradní technikou

01 Nov 2023, 19:17

Ano.
Napřed jednoruční nůžky, nejvíc používané, pak pákové dvouruční a pak ta pilečka která na zemi nahradila ruční obloukovku.
Jinak samozřejmě na větší řezy a kácení kmenů řetězovku Narex.
Výkonná, přeřeže vše jen ty kabely...
*
2T benzínku jsem nikdy neměl, ale odrazuje mě startování, tahání za šňůru a nervy s tím spojené. Stačila kdysi 2T Terra...
Na to se zapomenout nedá a stále mě to odrazuje.
I když s motorovým rosičem jsem problémy neměl.
Ale v tom směru nebyla alternativa.
*
O různých druzích těch pilových listů na všelijaké použití vím a mám je.
.
Ale zatím mi stačí ten základní a nemám důvod zkoušet ty ostatní. Ale určitě bych podle těch ozubení měl. Pěkný výběr těch pilových listů je.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď