Postřikovače

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Postřikovače

02 Mar 2023, 16:46

rony napísal:
02 Mar 2023, 15:52
Karbonova Solo teleskopicka tyc 230cm mi prisla. Ked mi ju kurier podal hned sa mi vybavili posledne prispevky tuto. Bola zabalena v masivnej tazkej ochrannej hrubostennej plastovej trubke. Predajca zjavne nechcel nic riskovat.
Ale inak ta karbon trubka neposobi tak krehko ako by vaha 160g naznacovala na trubku 240cm. Je velmi dolezite vediet predom, ze hrozi jej poskodenie pri manipulacii. Treba sa podla toho spravat.
Netreba mať až také obavy - tá teleskopická karbónová trubica vydrží dosť (čo sa týka manipulácie, mimovoľných úderov o konáre pri postreku a pod.). Treba dať ale veľký pozor na jednu vec - jej skladovanie počas zimy. Nenechávajte ju niekde, kde mrzne, resp. sa vyskytujú výrazné výkyvy teploty vrátane mínusových. H.
Jirka61

IP:  61.65

Postřikovače

02 Mar 2023, 18:57

Hawkeye, jaký je důvod chránit trubku před mrazem. Karbon přece mráz bez problémů vydrží. J.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Postřikovače

02 Mar 2023, 19:08

Jirka61 napísal:
02 Mar 2023, 18:57
Hawkeye, jaký je důvod chránit trubku před mrazem. Karbon přece mráz bez problémů vydrží. J.
Rizikom je, ak je v lumene trubice voda. Môže tam zostať ako zbytková po poslednom postreku, alebo aj ako zarosenie pri vlhkom vzduchu a kolísaní teploty. Pri zamrznutí vody môže potom trubica prasknúť, zvyčajne sa to prejaví ako pozdĺžna trhlina.
Rozhodne by som odporúčal skladovať postrekovač aj s trubicou napríklad v pivnici, kde teplota neklesá (výraznejšie) pod nulu. H.
zumi
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06 Sep 2020, 17:00
Bydlisko: Kysuce 600 m.n.m

Postřikovače

02 Mar 2023, 19:49

Hawkeye napísal:
02 Mar 2023, 19:08


Rizikom je, ak je v lumene trubice voda. Môže tam zostať ako zbytková po poslednom postreku, alebo aj ako zarosenie pri vlhkom vzduchu a kolísaní teploty. Pri zamrznutí vody môže potom trubica prasknúť, zvyčajne sa to prejaví ako pozdĺžna trhlina.
Rozhodne by som odporúčal skladovať postrekovač aj s trubicou napríklad v pivnici, kde teplota neklesá (výraznejšie) pod nulu. H.
Môžem to potvrdiť, nechal som počas zimy postrekovač v záhradnom domčeku, kde mrzne a trúbka praskla pozdĺžne.
Určite tam ostalo trocha vody a...
Našťastie sa mi to podarilo zalepiť izolačkou, takže ide použiť.
Kysuce 600 m.n.m
Napísať odpoveď