Postřikovače

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Postřikovače

31 Jan 2023, 23:02

Neskúsite radšej aku postrekovač ?..ja mám tento a je dobre keď človek nemusí tlakovat ručne nádrž ..veľmi dobrá je regulácia nižší vyšší tlak kolieskom potenciometra ..možno ste ale už rozhodnutý pre manuál ..Obrázok
BB kraj 465 mnm
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Postřikovače

31 Jan 2023, 23:05

Peb napísal:
31 Jan 2023, 23:02
Neskúsite radšej aku postrekovač ?..ja mám tento a je dobre keď človek nemusí tlakovat ručne nádrž ..veľmi dobrá je regulácia nižší vyšší tlak kolieskom potenciometra ..možno ste ale už rozhodnutý pre manuál ..Obrázok
Připomínám, že ne všechny značky postřikovačů mají možnost dokoupit teleskopické prodlužovací trubky a že trubka od Solo s většinou jiných postřikovačů není kompatibilní.(jiný závit).
Peb
Príspevky: 1838
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Postřikovače

31 Jan 2023, 23:15

To máte pravdu tu je dĺžka 1.2 m ..niekomu môže byť užitočnejšie väčšie predĺženie ..
BB kraj 465 mnm
PeterS
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 29 Dec 2021, 23:03
Bydlisko: Perín 198m.n.m., Slatvina 480 m.n.m.

Postřikovače

02 Feb 2023, 23:21

Predĺženie Solo z uhlíkového vlákna mám tiež a najčastejšie využívam aj dvojitú trysku. Akurát musím usilovnejšie pumpovať, ale pokryjem väčšiu plochu. Ja mám model s membránovým čerpadlo a zatiaľ som spokojný. Aké sú ceny v obchodoch pri Solo neriešim, lebo ako bývalý B2B zákazník vždy beriem od výhradného distribútora za veľkoobchodné ceny. Pani konajúca za distribútora na Slovensku je milá a ochotná, mám s ňou lepšiu skúsenosti ako so zástupcami z ČR. Ak máte živnosť alebo s.r.o., prípadne známeho s firmou, urobí cenu bez problémov a kúsok ušetríte.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Postřikovače

11 Feb 2023, 21:34

mate niekto skusenost s lacnejsou neoriginalnou predlzovacou trubkou pre postrekovac Solo? Akou? Kde kupenou?
Niekde som davnejsie cital, ze si niekto pochvaloval, ale neviem to najst.
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Postřikovače

20 Feb 2023, 19:53

Pred pár dňami som kúpil Solo 425 Pro (piestový). Povedal som si, že obetujem pár euro navyše, nech mám lepšie zavesenie na chrbte aj s bedrovým popruhom. Ale sklamanie bolo veľké. Primárne kvôli tomu, že v balení dodávaná nastaviteľná mosadzná tryska aj pri najtuhšom utiahnutí vyrába kvapky o dosť väčšie než by bolo treba, prietok je veľký a uhol rozstreku malý. Požičal som si od suseda jeho diskovú (kuželovú) plastovú trysku (čiernu), rozdiel bol značný - s plastovou tryskou bol uhol rostreku oveľa širší - Solo udáva cca 70°, čo by asi aj mohlo sedieť a kvapky boli menšie. Ale stále sa to nechytalo na moje staršie (10 rokov) Matabi Evolution 16 (so zelenou tryskou a už vôbec nie s oranžovou tryskou - bližie info tu). Trochu lepší výsledok by sa dal v prípade Solo dosiahnuť so šedou tryskou, ale aj to sa dostanem prinajlepšom na úroveň zelenej trysky od Matabi. Solo pod šedou tryskou už nič jemnejšie neponúka, Matabi pod zelenou tryskou má ešte oranžovú. Ale kvôli šedej tryske Solo si musím kúpiť celú sadu trysiek za viac ako 20 euro, čo sa mi naozaj nechce, keďže viem, že zbytok sady nevyužijem (V ČR možno kúpiť šedú trysku aj s vírivou podložkou osobitne). A hlavne ma rozčuľuje, že si pre normálne používanie musím kúpiť ešte niečo navyše, keď postrekovač stál cez 180 euro. Pri Matabi možno aj v SR kúpiť niektoré jednotlivé trysky (napr. tú zelenú), nielen celú sadu. V zahraničí možno kúpiť všetky typy trysiek od Matabi. Možno ešte skúsim obrúsiť okraje Matabi trysky a vložiť ich do Solo, malo by stačiť ubrať cca 1-2mm. Ale pravdepodobnejšie asi ten Solo 425 Pro vrátim. V Solo totiž zostáva na dne dosť nevyčerpaného postreku (cca viac ako 200ml, a to už cca od 300-400ml(?) a menej kvalita postrekovania ide výrazne dole, nakoľko sa nedá naplno pumpovať). Pri Matabi zostáva na konci postreku menej - odhadom 50-100ml a odhadom až od 200ml a menej klesá kvalita postrekovania, ale nie tak rapídne ako pri Solo. Tiež mi vadí, že pri Solo treba pumpovať (stláčať páku) s vyššou frekvenciou než pri Matabi a pri Solo tlak oveľa rýchlejšie klesá, ak prestanem pumpovať (aj keď uznávam, že to porovnanie nie je celkom fér, to by som musel mať na Solo aj Matabi rovnaké trysky). Okrem toho Matabi Evolution 16 stojí menej než polovicu toho, čo Solo 425 Pro a 3m hliníkové predĺženie (neteleskopické) sa dá kupiť za cca 13 eur (prípadne aj pod 10 euro si ho viete vyrobiť doma z kruhového hliníkového profilu 10mm s hrúbkou steny 1mm) a je pri normálnom zachádzaní ťažko zničiteľné (overené 10 rokmi). Predĺženia iných dĺžok sa ľahko vyrobia/kúpia a možno ich podľa potreby vymieňať. Karbónové teleskopické predĺženie 120-230cm od Solo stojí cca 75euro a tam hrozí, že pri tlaku 3 a viac bar sa môže po dĺžke roztrhnúť (susedovi sa to podarilo, reklamáciu mu uznali. Odvtedy postrekuje len pri 2bar). Ak by som nutne potreboval teleskopickú fičúru, Matabi ponúka predĺženie 3,2m (cca 75 euro) alebo 5,4m (cca 100 euro) - ide o teleskopický sklolaminát (fibreglass) á la rybársky prút okolo ktorého je omotaná hadička privádzajúca postrekovú kvapalinu do trysky. Nemám to odskúšané, tá hadička možno tiež trpí pri vyššom tlaku (a možno aj nie). V každom prípade ten dizajn sa mi zdá lepší - lebo aj keď sa hadička náhodou praskne, dá sa buď vymeniť alebo opraviť, sklolaminátovej časti sa zrejme nemá čo stať. Ak sa praskne predĺženie od Solo, možno ho akurát tak celé vyhodiť.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Postřikovače

01 Mar 2023, 10:18

Pred Solo som mal viacero lacnejsich postrekovacov cca 12 litrovych. Ich zivotnost vsak bola velmi kratka. Prestali fungovat. Ja som sa ich nepokusal opravit .... mozno by sa to niekomu podarilo opravit, ktovie.
So Solo to je radikalne lepsie, ten jednoducho dlhe roky funguje..... Ja ho pritom vysoko tlakujem. Takze pre mna je lacnejsi ten drahy Solo ako tie mnohe lacne. U mna s postrekovacmi platilo: Kto lacno (lacnejsie) kupi, viac krat kupi.
Uz som objednal aj karbon predlzovak Solo 120-230cm. Ja verim, ze Solo si nemoze dovolit predavat nastavce, ktore nezvladaju tlak postrekovaca.... to by si pilili konar na ktorom sami sedia. Ja ho planujem normalne vysoko tlakovat.
Skor si myslim, ze si treba dat pozor ako, kde ho skladujem, aby niekto po nom nestupal a pod.
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Postřikovače

01 Mar 2023, 12:04

Dnes som ten solo vratil. Hlavny dovod bol ten, ze tam zostavalo privela kvapaliny, ktoru som uz nevedel vycerpat. A to povazujem za velky problem, lebo pri kazdom postrekovani by som toto mnozstvo musel neucelne vyliat. Nie je mi primarne luto postreku, ale toho, ze by som tym musel svinit zahradu ( vyliatie do ryhy v pode a pod...)

Nakoniec som zohnal aj tu sedu trysku a kvalita postreku sa radovo zlepsila. Ale kvoli dovodu vyssie uz to moje rozhodnutie nezmenilo. Trysku vyuzijem v matabi, tymto smerom je to kompatibilne (solo v matabi ano, matabi tryska v solo nie).

Ked som postrekovac vracal, trochu som sa porozpraval s predajcom o tom predlzeni. Vravel, ze oni ho neradi predavaju, ludi od toho odradzaju, odporucaju radsej naskladat mosadzne predlzenia. Na tie karbonove predlzenie mali vraj vela reklamacii. Ale tvrdil, ze tie prasknutia nie su dane vysokym tlakom, ale tym, ze to pouzivatel niekde tukol. Ze prakticky vzdy nasli pri mieste prasknutia maly skrabancek a pod. Uprimne, ja potrebujem, aby postrekovac bol robustny a relativne blbuvzdorny, co to karbonove predlzenie nesplna.

Nenamietam zivotnost Solo, aj sused ho ma 15 rokov, aj ten predajca spominal, ze zakaznici pridu casto az po 10-15 rokoch nieco menit/opravit. Teda az na tie karbonove predlzenia. Mozno niekomu nevadi ten zbytkovy postrek, mne ale ano a velmi. Oproti matabi ide o velky rozdiel. A dopalila ma aj ta tryska, ktora bola sucastou balenia. Cakal som, ze ked kupujem drahsi pro model, tak bude lepsi, ale opak bol pravdou. Plus oproti matabi som musel intenzivnejsie tlakovat a tlak klesal rychlejsie ( aj pri pouziti rovnakej trysky (seda solo)). Ja som si tiez vravel, ze zainvestujem, kupim nieco drahsie, kvalitnejsie, s dlhsou zivotnostou. Ale asi to nie je produkt pre mna, aj ked mnohe detaily ma vyriesene lepsie nez matabi. Sused na ten svoj solo neda dopustit, ale az ked som mu vysvetlil svoje sklamanie, a on si vyskusal sedu trysku namiesto doteraz pouzivanej ciernej, tak zistil, ze sa to da aj lepsie a uz inu nez sedu trysku pouzivat nechce.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Postřikovače

01 Mar 2023, 15:56

moj znamy vyraba aj karbonove diely a tvrdi, ze s karbonom sa dobre pracuje aj "na kolene" - myslel vyrobu. A ze sa da lahko opravit. .... samozrejme pre toho kto sa ho neboji a ma zaujem. ... spolieham sa nato.
Ale budem radsej opatrny aby som nemusel opravovat.
Napiste, kto ste mali problem s karbonovym predlzenim, tu mozte uprimne povedat aj o vlastnej chybe.
rony
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Postřikovače

02 Mar 2023, 15:52

Karbonova Solo teleskopicka tyc 230cm mi prisla. Ked mi ju kurier podal hned sa mi vybavili posledne prispevky tuto. Bola zabalena v masivnej tazkej ochrannej hrubostennej plastovej trubke. Predajca zjavne nechcel nic riskovat.
Ale inak ta karbon trubka neposobi tak krehko ako by vaha 160g naznacovala na trubku 240cm. Je velmi dolezite vediet predom, ze hrozi jej poskodenie pri manipulacii. Treba sa podla toho spravat.
Napísať odpoveď