Postřikovače

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Postřikovače

26 Apr 2020, 13:48

vysloužil napísal:
26 Apr 2020, 13:12
Rozdíl mezi popstřikovačem a rosičem je obrovský. Kdo ale zvažuje, jestli postačí pákový nebo ne, může přemýšlet o akumulátorovém. I když máte 100 stromů, prakticky nikdy nestříkáte všechny stromy jedním postřikem. Akupostřikovač je tichý, bez námahy. Samozřejmě produktivita a dosah jsou s rosičem nestrovnatelné, ale většině amatérů by stačil. Mám 20 litrový Solo, práce s ním je pohoda. Problém je kapacita akumulátoru. Po několika letech musím po 2 nádržích (40 litrů) dobíjet. Prodlužovací teleskopický nástavec je lehounký a dlouhý, ale už mám druhý. První po pár letech sám od sebe popraskal a začal téct.
To dobíjanie už po 40-tich litroch je pre mňa prekvapujúce. To by mi nestačilo, väčšinou na jadroviny miniem naraz 70-80 l.
Prasknutie teleskopického nástavca - nemohlo to byť spôsobené nevhodným skladovaním (striedanie mrazu a vyšších teplôt) ? IH
andre.marek
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Postřikovače

26 Apr 2020, 19:02

to vysloužil: Po jak dlouhé době Vám toto akumulátor dělá? A jak dlouho dokázal pracovat po pořízení?
Uvažuji nad tím aku od Sola a rozdíl 4000 Kč mezi verzí s gelovým proti Li-iontovému se mi zdá docela dost. Navíc akumulátor lze vyměnit.
Děkuji za odpovědi.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Postřikovače

26 Apr 2020, 22:43

Ze začátku jsem dobíjel asi po 4 použitích. Používám jen plný výkon a vždy s teleskopickou trubkou, což je pro baterii větší zátěž. Proč praskla ta trubka, nevím, bylo to po zimě, skladovaná v boudě, kde mrzne.
RastoD
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29 Apr 2020, 21:00
Bydlisko: Lučenec

Postřikovače

29 Apr 2020, 21:58

Ja mám dobré skúsenosti s postrekovačmi od Matabi. Mám jeden menší 7 litrový a vačší 12 litrový (na chrbát). Dokúpil som si aj vymeniteľné rôzne trisky a taký 2m predlžovací nadstavec. Inak spokojnosť.
Prílohy
Matabi 12.jpg
Matabi 12.jpg (14.58 KiB) 4921 zobrazení
Matabi 7.jpg
Matabi 7.jpg (12.63 KiB) 4921 zobrazení
RastoD
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29 Apr 2020, 21:00
Bydlisko: Lučenec

Postřikovače

30 Apr 2020, 10:14

toto som tiež nemyslel ako reklamu, ale keď napíšem presný model, tak to bude aj tak každý hľadať na internete..tak som sem zverejnil tieto fotky...keď to vadí, tak to zmažem
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2155
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Postřikovače

01 Máj 2020, 21:59

Jak jsem tady psal o mých špatných zkušenostech s mechanickými postřikovači, tak to asi nebude tak zlé. Když je používá i AČR.
EW2uxy2WkAQVMX6_20200501211742309.jpg
EW2uxy2WkAQVMX6_20200501211742309.jpg (24.8 KiB) 4859 zobrazení
Viz:
https://mobile.twitter.com/ArmadaTweetu ... 08/photo/1
Ale z mé zahrádkářské praxe je to i pro malé aplikace šmejd s velmi krátkou dobou životnosti a použitelnosti anebo je třeba se v tom pořád vrtat.
*
I když možné je, že ta podobnost je jen čistě náhodná, pletu se a profici mají profi vybavení...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Vítek

IP:  67.245

Postřikovače

01 Máj 2020, 22:43

V práci používám akumulátorové od Sola. Jsou to dost nekvalitní stroje. Praskla mi spona popruhu. Další problém je že sákne. U každé objímky se vyroní kapka, před prvním jarním postřikem musím sundat objímky, zastřihnout hadice a znovu dotáhnout. Jenže ono to sákne i z čerpadla a senzor tlaku taky nefunguje jak má. Akumulátor (olověný) je citlivý na dlouhodobé vybití. Je potřeba ho pravidelně dobíjet mimo sezónu. V tomto ohledu mě Solo zklamalo. Roundup ve slipech není nic příjemného. Radši budu ručně pumpovat, než toto.
V.
Jarda UH
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 29 Mar 2020, 10:59
Bydlisko: Moravské Slovácko 250m n.m.

Postřikovače

02 Máj 2020, 08:26

Krom malých ručních, SOLO 5l mám pákový SOLO 425. Záleží jak již bylo řečeno na počtu stomů, výšce. Co se týče pákového, mám jej pět let. Během prvního roku praskly obě spony na závěsu, letos praskly oba šrouby M8 na páce pumpy (asi se povolují a já si nevšiml). Rukojeť je sklopná, dá se vytočit. To ucho, jak píše IH by se pro přenos určitě hodilo. Teleskopická trubice je nutnost, nejsou vždy ideální povětrnostní podmínky a je lépe stát i u méně vzrostlého stromku dále. Já už bych uvítal i delší trubici, mám problémy zasáhnout postřikem vrcholky stromů a proto uvažuji o mot. rosiči. Je fakt, že vzhledem k tomu, že nakvétání je postupné, zatím mi to stačí. Zrovna včera jsem stříkal hrušně proti rzi 20l postřiku a v pohodě, jarní postřik 80l je už makačka. Popruh při pumpování sjíždí z ramene, dobré doplnit sponou na hrudi jako je třeba u křovinořezu.
IMG_20200502_073523.jpg
IMG_20200502_073245.jpg
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Postřikovače

02 Máj 2020, 13:00

Jednou z výhod Sola je poměrně bohaté příslušenství - nástavce, trubky, trysky. Pákový mám taky, jsou dva druhy, membránový a pístový. Lepší je asi membránový, já mám pístový, rychle mu klesá tlak a musí se často připumpovávat, na druhé straně snese i hustší a méně homogenní roztok.
andre.marek
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Postřikovače

26 Nov 2020, 16:47

Tak po sezóně napíšu své zkušenosti:
Nakonec jsem po úvahách a doporučeních zde pořídil motorový rosič. Konkrétně Stihl SR 450 a jsem nadmíru spokojen. Tento má oproti základní verzi SR 430 možnost rozhozu sypkých materiálů - hnojiva. Zatím jsem nepoužil, nevím, zda v budoucnu budu používat. Možná ano, v některých diskuzích to lidé dost chválili, příště bych možná kupoval jen tu základní verzi a připlatil za přídavné čerpadlo.

Plusy: dosah do koruny - pro starší, vzrostlé vysokokmeny prakticky nenahraditelné
nemusím sebou tahat nějaké nástavce
opravdu jednoduchá údržba - jednoduché vypláchnutí jedné hadice po postřiku, není třeba šroubovat trysky apod.
velká kapacita pro postřik (14 litrů), s tím zase souvisí hmotnost...
motor zatím šlape krásně, dobře se startuje

Mínusy: hmotnost - pro mě skoro jedno, někdo subtilnější by mohl mít potíže zvládat
hluk motoru
starost o další motor - ale v případě dvoutaktu je ta starost prakticky minimální
špatný úchop - lze jen za popruhy, nemá nějaké praktické držadlo
nemá aktivní čerpadlo - takže při zvednutí hubice hodně nahoru už dává menší dávku, ale když na to člověk myslí, není to moc velký problém - lze případně dokoupit
z logiky věci horší použití pro malé stromky, keře apod. - ale když člověk má namíchaný postřik na více stromů, lze na volnoběh stříknout i tyto menší
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
Napísať odpoveď