Akuteleskopické nůžky - recenze

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Akuteleskopické nůžky - recenze

06 Feb 2022, 12:34

Ten, kdo má na zahradě vyšší stromy jistě mnohokrát ocenil teleskopické nůžky od Fiskars. Při stříhání, když mě bolela ruka, jsem si kolikrát říkal, že by se hodil elektrický pohon takových nůžek. No a jedna firma takové nůžky nabízí. Neodolal jsem a zmíněné nůžky jsem si pořídil, už proto, že na stejnou baterku mám i jiné nářadí. S ručními akunůžkami jsem neměl dobré zkušenosti, hlavně proto, že jsou pomalé. To u stříhání vysoko v koruně by tolik nemělo vadit.
https://www.nej-ceny.cz/855235/akumulat ... llery-lg-3

Vyrazil jsem tedy do zahrady, ale první zkušenosti jsou smíšené. Teprve nyní jsem docenil, jak lehký a praktický je ruční nástroj od Fiskars. Akunástroj musí být nesrovnatelně těžší, to se dalo čekat. Popruh na rameno slouží k přenášení nůžek, ale při stříhání je musíme chytnout "do teplejch", protože při nástroji zavěšeném na rameni nelze dosáhnout na spouštěč.
Stříhací hlavu je možné natáčet do nejrůznějších úhlů. S ustřižením problém není. Syrové dřevo, které se vejde mezi čelisti, stroj ustřihne. Rychlost střihu je dostatečná.
Asi největší problém vzniká po ustřižení. Větve ustřižené v husté koruně obvykle nespadnou samy na zem, je třeba je vytáhnout. U mechanických nůžek se uchopí jemným stiskem čelistí a stáhnou dolů. To je u akunůžek trochu problém. Jsou vybaveny hákem ke stáhnutí, ale ne každou větev lze zaháknout. Navíc vytahování větví pomoci těžkého nástroje je namáhavé.
Podtrženo, sečteno. Nůžkám nelze vytknout, že by nestříhaly. Ovšem úspora námahy při střihu je více než vyvážená obtížnou manipulací s těžkým nástrojem. Takže výsledný dojem - za mě spíš ně.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2155
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akuteleskopické nůžky - recenze

06 Feb 2022, 19:45

To je dobrý poznatek. Ve smyslu, že není až takový problém něco v husté koruně odstřihnout nebo uřezat, ale dostat to pak dolu.
*
Bráchovi, jak jsem psal, nedělal problém žebřík a aku-řetězovka, ale jak ty uřezané a zaklesnuté větve vymotat z koruny.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď