Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

21 Jan 2022, 21:02

Huseník jsem z nouze ještě do loňska používal. A když se někde ve výšce žvejknul nebo se utrhla šňůra a vypadl z násady, to bylo radosti .... :).
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

23 Jan 2022, 18:05

Už ani nevím kdy a kde jsem si pořídil tyto nůžky. Měl jsem za to, že jsou nějaký blbý. Nedávno jsem potřeboval ustřihnout silnější větev. Sáhl jsem po prvních nůžkách, které jsem našel a po nepřestřihnutí jsem zmáčkl znovu a větev jsem čistě a velmi lehce ustřihl. Nevšiml jsem si, že jsou to nůžky, které je u hrubších větví nutno zmáčknout 2 - 3 krát. Na nůžkách je označení "florabest" a na štítku "ILAFLON RESIST Swiss technology by ILAG".
Určitě je však nemám ze Švýcarska, ale spíše z nějakého čínského obchodu v Bulharsku.
Prílohy
Nůžky.jpg
Nůžky.jpg (55.58 KiB) 2662 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

23 Jan 2022, 20:35

Kdysi jsem stejné koupil někde v Lidlu právě kvůli střihu silnějších větví, ale už je nepoužívám.
Jitka
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

23 Jan 2022, 20:48

Florabest je značka Lidlu a ILAG dělá nepřilnavé povrchy, bohužel u nádobí mám špatnou zkušenost a vyhýbám se té značce.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

23 Jan 2022, 22:57

Mimmo napísal:
23 Jan 2022, 18:05
Už ani nevím kdy a kde jsem si pořídil tyto nůžky. Měl jsem za to, že jsou nějaký blbý. Nedávno jsem potřeboval ustřihnout silnější větev. Sáhl jsem po prvních nůžkách, které jsem našel a po nepřestřihnutí jsem zmáčkl znovu a větev jsem čistě a velmi lehce ustřihl. Nevšiml jsem si, že jsou to nůžky, které je u hrubších větví nutno zmáčknout 2 - 3 krát. Na nůžkách je označení "florabest" a na štítku "ILAFLON RESIST Swiss technology by ILAG".
Určitě je však nemám ze Švýcarska, ale spíše z nějakého čínského obchodu v Bulharsku.
Stejné "ráčnové" nůžky byly od Gardeny a levnější od Extolu. Mně se neosvědčily. Opakované mačkání zdržuje.
Daník
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 12 Aug 2021, 10:52
Bydlisko: Ostrava, Beskydy

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

19 Feb 2022, 23:04

IMG_20220219_110624.jpg
Moje základní výbava. Ruční Bahco jsou pro mě top. Felca jsem mohl vyzkoušet pouze pocitově v ruce, materiál a úchop vyhrály Bahco. Jsou o level lepší než Gardeny, ty sice mají už léta práce za sebou, poměrně brzy z nich ale začaly odpadat součástky, šroubek, doraz, takže občas skřípnou tuku a řezná síla také není mimořádná. Když jsem dozrál k investici do pilky Silky, pochopil jsem, kolik času a energie jsem promrhal během asi 25 let používání různých hypermarketových pilek, potažmo nůžek. Dlouhé Fiskarsy patří k tomu nejlepšímu, co vedle rýčů podle mě Fiskars umí, malé nůžky, pilky a nože mne zklamaly.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

20 Feb 2022, 09:06

Daník napísal:
19 Feb 2022, 23:04
IMG_20220219_110624.jpg
Moje základní výbava. Ruční Bahco jsou pro mě top. Felca jsem mohl vyzkoušet pouze pocitově v ruce, materiál a úchop vyhrály Bahco. Jsou o level lepší než Gardeny, ty sice mají už léta práce za sebou, poměrně brzy z nich ale začaly odpadat součástky, šroubek, doraz, takže občas skřípnou tuku a řezná síla také není mimořádná. Když jsem dozrál k investici do pilky Silky, pochopil jsem, kolik času a energie jsem promrhal během asi 25 let používání různých hypermarketových pilek, potažmo nůžek. Dlouhé Fiskarsy patří k tomu nejlepšímu, co vedle rýčů podle mě Fiskars umí, malé nůžky, pilky a nože mne zklamaly.
Můj dojem je velmi podobný. Teleskopické Fiskars a pilka Silky. ty mám v ruce nejčastěji. S drahými nůžkami Bahco stříhám jen broskvoně. Na jiné stříhání - vlky, výmladky, mám jako zlatý standart blbuvzdorné jednosečné W-G
PeterS
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 29 Dec 2021, 23:03
Bydlisko: Perín 198m.n.m., Slatvina 480 m.n.m.

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

25 Feb 2022, 23:02

Ja som bol verný Bahcu, ale potom sme mali u nás v starej práci v ponuke Felco a kúpil som si radu 6. Niektoré veci sú lepšie riešené na Bahcu a Niektoré na Felcu, ale Felco je spracovaním o pol triedy vyššie, navyše má tuhšie čepele, čo je pri tvrdšom dreve výhoda. Potom mi kolega predstavil a dal vyskúšať nožnice ARS z Japonska a tie som si jednoducho musel kúpiť, lebo boli pevné, robustné, navyše z nereze. Ich jediná nevýhoda je vyššia váha.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

26 Feb 2022, 09:47

PeterS napísal:
25 Feb 2022, 23:02
Ja som bol verný Bahcu, ale potom sme mali u nás v starej práci v ponuke Felco a kúpil som si radu 6. Niektoré veci sú lepšie riešené na Bahcu a Niektoré na Felcu, ale Felco je spracovaním o pol triedy vyššie, navyše má tuhšie čepele, čo je pri tvrdšom dreve výhoda. Potom mi kolega predstavil a dal vyskúšať nožnice ARS z Japonska a tie som si jednoducho musel kúpiť, lebo boli pevné, robustné, navyše z nereze. Ich jediná nevýhoda je vyššia váha.
Hmotnost nůžek považuju za důležité kritérium při výběru nůžek. Proto taky volím nůžky pro menší ruku, třebaže používám rukavice velikosti 10-11. Stříhat větve síly 25-30mm nůžkama nevidím za rozumné ani šetrné, volím radši pilku. Samozřejmě vysoko v koruně je to jiné, tam stříhám teleskopickýma nůžkama všechno co se dá.
PeterS
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 29 Dec 2021, 23:03
Bydlisko: Perín 198m.n.m., Slatvina 480 m.n.m.

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

26 Feb 2022, 22:47

vysloužil napísal:
26 Feb 2022, 09:47
Hmotnost nůžek považuju za důležité kritérium při výběru nůžek. Proto taky volím nůžky pro menší ruku, třebaže používám rukavice velikosti 10-11. Stříhat větve síly 25-30mm nůžkama nevidím za rozumné ani šetrné, volím radši pilku. Samozřejmě vysoko v koruně je to jiné, tam stříhám teleskopickýma nůžkama všechno co se dá.
Samozrejme je to dôležitý parameter, hlavne pre ľudí, ktorý strihajú veľa, tam je aj 10g váhy naviac dosť. Ale pri nejakých 20 stromoch, čo mám ja, sa to dá akceptovať. Na opasku mám Bahco alebo ARS, Fiskars pákové po ruke a pílku Silky Pocketboy na opasku, veľké Berger po ruke. S tým väčšinu spravím. Ešte som mladý, tak liezť na stromy a po rebríkoch mi nerobí problém a váhu naviac pri ARS oželiem, lebo majú iné výhody. Mám aj nožnice starého otca z čias prvej ČSR, čo zdedil po svojom otcovi a tam je váha inde, ale tá robustnosť, nezničiteľné, hoci čepeľ už od brúsenia stratila kúsok hmoty. Uschovávam ich ako muzeálny kus.
Napísať odpoveď