Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
vysloužil
Príspevky: 4662
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

11 Mar 2023, 10:46

přasličák napísal:
09 Mar 2023, 18:06
Nedám dopustit na ruční klasiku Bahco a Felco. Pokud toho člověk nemá hektary, dá se to zvládnout. Navíc snažím se u řezu přemýšlet, takže zase tak moc nefofruji. Horší je pro mne pak ostřihané větve uklízet, odmítne li mi pomoc rodina.
Kvalitu nůžek od Bahco a Felco uznávám, ale úplně na chuť jsem jim nepřišel. Stříhají dobře, spíš tvar a způsob aretace mi úplně nevyhovují. Navíc nůžky často používám na řez keřových rybízů, malin a výmladky myrobalánů. Občas se při tom neubráním střihnutí do země, proto radši sáhnu po levnějším nástroji.
Svým poměrem cena/výkon pro mě zůstávají stále nedostižné laciné RS-EN od Wolf-garten. Jsou lehké, vhodné pro levou i pravou ruku, prakticky bezúdržbové.
Ze značkových nůžek jsem si oblíbil Löwe se zkrácenou čepelí. Dobře padnou do ruky, díky kratší hlavě mají sílu střihu i ve špičce. Třebaže jsou jednosečné, úzká kovadlinka umožní střih na větevní kroužek. Nástroj tak spojuje výhody jedno i dvousečných nůžek. Aretace páčkou jen pro pravou ruku, pravda, moc komfortní není a pružina může vypadnout. Ale co, nikdo není dokonalý
Vlevo Wolf-Garten, vpravo Löwe
Vlevo Wolf-Garten, vpravo Löwe
ariadna30
Príspevky: 2819
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

11 Mar 2023, 11:06

"Ale co, nikdo není dokonalý"

Pekny vyrok👍😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

11 Mar 2023, 18:18

Nůžky jsem si vždy vybíral podle vzhledu. Musely se mi vizuálně líbit. A proč to nepřiznat hodně i podle ceny.
Jinak jsem velmi imunní proti všelijakým reklamám na zavedené a známé značky.

(Jednou jsem si v nějakém amoku a narychlo koupil sekačku Husquarna. Větší šmejd v tom oboru jsem nezažil. A brácha dopadl podobně).

Raději jsem si za stejnou cenu koupil dvoje nebo i troje levné nůžky než abych platil za známou, zavedenou značku.

Jen jednou jsem udělal výjimku. V nějaké akci, v nějakém hobby marketu a v nějakém pomatení mysli jsem koupil nůžky Fiskars. Tři kusy. Nejmenší, střední a největší co tam měli.
Velké.jpg
Velké.jpg (9.31 KiB) 1280 zobrazení
Střední.jpg
Střední.jpg (6.89 KiB) 1280 zobrazení
Nejmenší.jpg
Nejmenší.jpg (5.92 KiB) 1280 zobrazení
Všechny nůžky jsem silně přetěžoval. Ale to i ty no name, "neznačkové". A ty vydržely daleko víc a mnohé jsou ještě pořád funkční.
Na rozdíl od těch slavných Fiskarsů. Všechny tři jsem zničil velmi rychle.
Ani se mi je někde mezi odpadem nechce hledat. (Tak jsem si vypomohl fotkami z netu).
*
Včera bylo mimořádné teplo a sucho, tak jsem v koutě zahrady postříhal suchý, loni roundopem zlikvidovaný divoký maliník.
Košík toho "malinového dřeva" byl. A už je skoro spálený.
Malinové dřevo.jpg
Malinové dřevo.jpg (68.93 KiB) 1280 zobrazení
Ano, i takové tenké větvičky používám do kachláku.
Zkoušel jsem kdysi i štěpkovat a drtit, měl jsem takový hybrid, amáterský kuwaaa stroj. Velmi těžký, zabíral víceméně jen místo.
Velmi rád jsem se ho zbavil. A teď s odstupem času mi přijde, že to ruční stříhání je pro mě tak nějak efektivnější a přínosnější.
A taky jsem se už naučil i spalovat řeziny zpod cirkulárky.

Kdysi jsem je přidával do kompostu anebo používal jako mulč v rybízovně. Velký, vysoký, mulč. Pro pily to tehdy byl odpad a rády se ho zbavily. Třeba dvě Tatrovky zdarma nebyl problém.
A pak se přišlo na to, že ty řeziny se dají využít i jinak, ekonomicky a dodávky skončily.
A já jsem taky přišel na to, že pokud se to s nima umí, že jsou docela výhřevné.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 07:28

Fiskars dělá kvalitní sekery. O zahradnických nůžkách to rozhodně říci nemohu. Z mé strany vyhozené peníze. Pořídil jsem si i pákovky Gardena. Bylo mi známo, že je to hoby kategorie. Zklamání bylo rovněž velké. Překalená ostří se lámou.
hugovotr
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 13:20

přasličák napísal:
12 Mar 2023, 07:28
Fiskars dělá kvalitní sekery. O zahradnických nůžkách to rozhodně říci nemohu. Z mé strany vyhozené peníze. Pořídil jsem si i pákovky Gardena. Bylo mi známo, že je to hoby kategorie. Zklamání bylo rovněž velké. Překalená ostří se lámou.
Gardena ale umí i špičkové nůžky, s těmito Premium BP 50 se mi pracuje lépe jak s nůžkami Felco a Bahco.
Prílohy
116337_p_img.jpg
116337_p_img.jpg (20.65 KiB) 1200 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Pett.cz
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18 Okt 2020, 16:15
Bydlisko: UH

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 16:48

Mám Felco 2 a nyní jsou na cestě Felco 31. Zatím s Felco spokojenost. Oproti Fiskars P90, které jsou nehorázné šmejdy.Za blbost se platí.Tak to dopadne,kdy se člověk řídí recenzí na heurece :idea: Jaké by jste doporučili teleskopické nůžky?
hugovotr
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 16:59

Pett.cz napísal:
12 Mar 2023, 16:48
Mám Felco 2 a nyní jsou na cestě Felco 31. Zatím s Felco spokojenost. Oproti Fiskars P90, které jsou nehorázné šmejdy.Za blbost se platí.Tak to dopadne,kdy se člověk řídí receelenzí na heurece :idea: Jaké by jste doporučili teleskopické nůžky?
Pročtěte si celé vlákno. Krátké Fiskarsy stojí za starou bačkoru, ale teleskopické dělají dobré.
peter_z_tt
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 22 Nov 2020, 15:53

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 18:19

Pred asi 5 rokmi som si kúpil nožnice felco a lowe z "osmičkovej" rady. Táto veľkosť mi úplne vyhovuje. Tieto nožnice vystriedali fiskars, ktoré som používal dovtedy. Fiskars si dovolím nekomentovať. Lowe aj felco sú vynikajúce nožnice. Po rokoch uznávam, že felco sú o málo lepšie. Na druhej strane treba uznať, že vyváženie a celkovú pohodlnosť majú lowe iba ťažko prekonateľnú.
Pílky silky tak isto nepotrebujú komentár. Kto mal pílku silky v rukách vie o čom hovorím.
Pred 12 rokmi som kúpil pílku husquarna. Je to tiež pomerne dobrá pílka.
Prílohy
IMG_20230312_145459.jpg
Používateľov profilový obrázok
Pett.cz
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18 Okt 2020, 16:15
Bydlisko: UH

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 18:41

hugovotr napísal:
12 Mar 2023, 16:59
Pett.cz napísal:
12 Mar 2023, 16:48
Mám Felco 2 a nyní jsou na cestě Felco 31. Zatím s Felco spokojenost. Oproti Fiskars P90, které jsou nehorázné šmejdy.Za blbost se platí.Tak to dopadne,kdy se člověk řídí receelenzí na heurece :idea: Jaké by jste doporučili teleskopické nůžky?
Pročtěte si celé vlákno. Krátké Fiskarsy stojí za starou bačkoru, ale teleskopické dělají dobré.
Tak jsem to pročetl a pár komentářů je jen k Fiskars. K druhým značkám neé. To tu máte všichni teleskopické jen Fiskars? :D
Hawkeye
Príspevky: 2251
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

12 Mar 2023, 19:37

Pett.cz napísal:
12 Mar 2023, 18:41
Tak jsem to pročetl a pár komentářů je jen k Fiskars. K druhým značkám neé. To tu máte všichni teleskopické jen Fiskars? :D
Nečítali ste úplne pozorne (viď foto). 😀 H.

Screenshot_20230312-193452_Chrome.jpg
Napísať odpoveď