teleskopicke noznice

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
TomNr
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 09:23

teleskopicke noznice

13 Mar 2021, 14:01

ahojte,
ake vybrat noznice na vysoke stromy? vase tipy, napady, skusenosti a rady?
Tomas
andre.marek
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

teleskopicke noznice

13 Mar 2021, 14:28

Používám od Fiskars UP82, 1,5 metru, mají i delší, kolem 2,5 metru, teď i nějaký nový design 4m.
Ustřihnou pohodlně díky převodu větev do 3cm, dělá se s nimi dobře, konec je sklopný, takže se dá stříhat v dosti polohách.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
hugovotr
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

teleskopicke noznice

13 Mar 2021, 17:34

Potvrzuji, Fiskars UP82 jsou skvělé. Na rozdíl od klasických Friskars nůžek na stříhání stromků, ty stojí za starou belu :?
Používateľov profilový obrázok
driver240
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:11
Bydlisko: 3nec

teleskopicke noznice

13 Mar 2021, 18:55

Zdravím,
já mám starší model Fiskars UP86, který jak již bylo psáno, je nyní nahrazen UPX86 a musím říci, že jsou super a i když tehdy stály nějakých 2600,- tak se již několikrát zaplatily. U jádrovin ustřihnou takovou šířku, kolik se vejde do čelistí cca 3 cm... spíš je pak již problém to utáhnout v rukách :-) A i bez žebříku dosáhnete opravdu do 6m, z žebříku až do nebes ...
Robert 3nec 390 m.n.m. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2183
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

teleskopicke noznice

13 Mar 2021, 20:46

Uvažuju o těch teleskopických nůžkách UPX86 v kombinaci s pilkou, protože klasický houseník a pákovky už nepostačují a balancovat s nima na žebříku, jako dneska, se mi nechce :) .
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

teleskopicke noznice

13 Mar 2021, 20:59

Teleskopické nůžky Fislars jsou asi zlatý standart, úplně jiná liga než houseníky s kladkou a špagátem, které se při třetím střihu zapletou ve větvích. Ty inovované verze - oproti těm starším - ale funkčně nepřinášejí nic nového, jen trochu jiný tvar čepelí a jiná aretace úhlu střihací hlavy. Princip převodu, síla střihu i průměr větví zůstávají stejné. Ta kratší verze se dobře využije i při řezu rybízů a malin u země - není třeba ze zohýbat a ustřihne silnější průměry než všechny nůžky do dlaně.
S pilkou na stejném teleskopu se ale moc dobře nepracuje.
TomNr
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 09:23

teleskopicke noznice

19 Mar 2021, 14:10

vdaka pani, uz su doma, zajtra testujem :)
Prílohy
IMG_20210319_141229.jpg
IMG_20210319_140739.jpg
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

teleskopicke noznice

19 Mar 2023, 11:23

Vcera som prvykrat vyskusal teleskopicke noznice Fiskars UPX86 (max. dlzka 4m), kupil som si ich na doporucovanie tu na fore. Bol som velmi prijemne prekvapeny ako jednoducho sa s nimi pracuje. Dokonca aj strihanie hrubsich konarov nie je pre ne ziadny problem. Mal som ich vytiahnute aj na max. dlzku a naozaj radost pracovat. Sice nie som dochodca, ale na rebrik uz ma po tejto skusenosti nedostane nikto. Opriet rebrik (casto v svahu), trosku postrikat, natahovat sa na max. kolko dosiahnem, drzat stabilitu, zliezt dole, presunut rebrik a dokola.... zabudnite.

Chcem sa ale spytat na jednu vec: strihaciu hlavu je mozne naklonit do skoro lubovolneho uhla, co je skvele, ale nenasiel som tam ziadny gombik/tlacitko, ktorym by sa aretacia uvolnila, hlava by sa naklonila a po uvolneni gombika by sa hlava zafixovala v danom uhle. Aktualne naklon hlavy drzi zrejme nejaky "ozubeny" mechanizmus, staci hlavu naklonit (kladie trosku odpor), pri naklone je pocut preskakovanie zubov a hlava drzi. Nevydere sa casom ten zubkovaci mechanizmus, ktore drzi naklon hlavy? - je pravda, ze tu hlavu nie je potrebne naklanat pri kazdom strihnuti a nieco by to mohlo vydrzat, ale aj tak by som rad pocul nazory ludi, ktori ich maju viac ako jednu - dve sezony.

Na jedno negativum som si ale predsa spomenul: Je dolezite naplanovat si spravnu dennu dobu, dost neprijemne mi svietilo slnko do oci :D
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

teleskopicke noznice

19 Mar 2023, 12:04

Nasadili jste mi brouka do hlavy. Velkého. A to i když s nůžkami Fiskars nemám dobré zkušenosti.
Ale tyhle, Fiskars UPX86 mě lákají.

Ale protože pro ID jsou dost drahé nerad bych se zklamal.
Potřebuji stříhat hlavně suché větve na švestkách.

Má někdo nějakou zkušenost jestli to zvládnou?
(Protože suché větve se stříhají daleko hůř než živé).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Pett.cz
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18 Okt 2020, 16:15
Bydlisko: UH

teleskopicke noznice

19 Mar 2023, 12:18

Přikláním se ke kladné recenzi. V pátek došly a včera testováno. Koupil jsem upx86. Bohužel došel rozbitý kryt nůžek. Čekám na reakci obchodu. Když už jsem dal za ně 2500, tak by to mělo být vše ok. Co se do nich vejde, tak ustřihnout. Zatím testováno na délku 2.4 metru
Napísať odpoveď