Tak kolik jste kdo napálil?

Neregistrovaný

IP:  121.77

Tak kolik jste kdo napálil?

29 Dec 2023, 16:33

Tak pridám sa teda aj ja so svojím tohtoročným výsledkom. Jabĺčka boli Golden Del. A slivky Gabrovska a Presenta.
IMG_20231128_174108.jpg
IMG_20231128_173949.jpg
Neregistrovaný

IP:  186.70

Tak kolik jste kdo napálil?

31 Dec 2023, 16:26

Neregistrovaný napísal:
29 Dec 2023, 16:33
Tak pridám sa teda aj ja so svojím tohtoročným výsledkom. Jabĺčka boli Golden Del. A slivky Gabrovska a Presenta.
Kolik stojí nyní u vás litr naředěné kořalky?
Neregistrovaný

IP:  190.28

Tak kolik jste kdo napálil?

31 Dec 2023, 20:22

Neregistrovaný napísal:
31 Dec 2023, 16:26
Neregistrovaný napísal:
29 Dec 2023, 16:33
Tak pridám sa teda aj ja so svojím tohtoročným výsledkom. Jabĺčka boli Golden Del. A slivky Gabrovska a Presenta.
Kolik stojí nyní u vás litr naředěné kořalky?
8eur liter 52ky .
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Tak kolik jste kdo napálil?

13 Jan 2024, 09:40

Tak už mám taky hotovo.
Ze 120l soudku získáno po zředění cca 15l 50% destilátu. Takového zvláštního.
Směs švestkovin se skoro polovičním podílem Nancynských. Jo, a abych nezapomněl - bylo tam taky šest plodů divokých plevelných myrobalánů.
Víc se jich neurodilo.
*
Nebýt ženy, neměl bych nic. Já na ten sběr, sbíraní úplně rezignoval. Jsem celkem klidný a trpělivý člověk, ale něco takového bych nedal.
To nebyl žádný sběr, ale hledání. Něco na způsob hledat jehlu v kupce sena.
Kuwaaa fix, zatracené sfinské počasí...
P.S. A předestilovat takové malé množství lutru ve velkém kotli...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Neregistrovaný

IP:  233.16

Tak kolik jste kdo napálil?

13 Jan 2024, 18:30

Rafael napísal:
13 Jan 2024, 09:40
Tak už mám taky hotovo.
Ze 120l soudku získáno po zředění cca 15l 50% destilátu. Takového zvláštního.
Směs švestkovin se skoro polovičním podílem Nancynských. Jo, a abych nezapomněl - bylo tam taky šest plodů divokých plevelných myrobalánů.
Víc se jich neurodilo.
*
Nebýt ženy, neměl bych nic. Já na ten sběr, sbíraní úplně rezignoval. Jsem celkem klidný a trpělivý člověk, ale něco takového bych nedal.
To nebyl žádný sběr, ale hledání. Něco na způsob hledat jehlu v kupce sena.
Kuwaaa fix, zatracené sfinské počasí...
P.S. A předestilovat takové malé množství lutru ve velkém kotli...
V postatě, nikomu do toho nic neni a myslím si, že chlubení se v tomto směru je velmi ošemetné. Moje valašská stařenka, říkala, Jiříku, ešlik chceš kvalitní slivovico, tak, mosíš mět kvalitní ovoci. Proto, také trnky určenék výrobě tohoto moku, zůstaly viset na stromě, tak dlouho, dokud je nepřešel mráz a až měly pěkně scvrklé prdelky, tak se poseklo, rozprostřely se plachty a na ně se, toto ovoce otřepalo! Žádné průběžné sbírání, protože by se do toho, mohly dostat, také kuřince a to by pak takový výpalek mohl sloužit jen k mazání artritických kolen. V každém případě, tato rozumná žena, věděla, že kvalita je v tomto případě, na prvním místě!
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Tak kolik jste kdo napálil?

13 Jan 2024, 19:34

Návštěvník napísal:
13 Jan 2024, 18:30
Rafael napísal:
13 Jan 2024, 09:40
Tak už mám taky hotovo.
Ze 120l soudku získáno po zředění cca 15l 50% destilátu. Takového zvláštního.
Směs švestkovin se skoro polovičním podílem Nancynských. Jo, a abych nezapomněl - bylo tam taky šest plodů divokých plevelných myrobalánů.
Víc se jich neurodilo.
*
Nebýt ženy, neměl bych nic. Já na ten sběr, sbíraní úplně rezignoval. Jsem celkem klidný a trpělivý člověk, ale něco takového bych nedal.
To nebyl žádný sběr, ale hledání. Něco na způsob hledat jehlu v kupce sena.
Kuwaaa fix, zatracené sfinské počasí...
P.S. A předestilovat takové malé množství lutru ve velkém kotli...
V postatě, nikomu do toho nic neni a myslím si, že chlubení se v tomto směru je velmi ošemetné. Moje valašská stařenka, říkala, Jiříku, ešlik chceš kvalitní slivovico, tak, mosíš mět kvalitní ovoci. Proto, také trnky určenék výrobě tohoto moku, zůstaly viset na stromě, tak dlouho, dokud je nepřešel mráz a až měly pěkně scvrklé prdelky, tak se poseklo, rozprostřely se plachty a na ně se, toto ovoce otřepalo! Žádné průběžné sbírání, protože by se do toho, mohly dostat, také kuřince a to by pak takový výpalek mohl sloužit jen k mazání artritických kolen. V každém případě, tato rozumná žena, věděla, že kvalita je v tomto případě, na prvním místě!
Bejvávalo. Už hezkých pár let stařenčiny, kdysi pravdivé, dnes knížecí, rady neplatí. Pravé švestky napadené PPV do mrazů sotva vydrží, mnoho stromů muselo být nahrazeno tolerantnějšími odrůdami, kde nemůžeme počítat s mrazem ani scvrklými prdélkami. Nehledě na všudypřítomnou monilii. Taky ne vždy dozrají plody na stromě současně.
Žádné chlubení tam není, spíš naopak. A kdyby ano, zrovna panu Rafaelovi bych kvalitu destilátu věřil.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Tak kolik jste kdo napálil?

13 Jan 2024, 21:36

Já jsem se nechlubil, není čím.
Já si stěžoval!
Takový kočkopes. Ani slivka, ani ryngle, ani mirabelka.
Jen taková peckovinová vodka to je :(
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Neregistrovaný

IP:  103.25

Tak kolik jste kdo napálil?

14 Jan 2024, 14:56

Rafael napísal:
13 Jan 2024, 09:40
Tak už mám taky hotovo.
Ze 120l soudku získáno po zředění cca 15l 50% destilátu.
P.S. A předestilovat takové malé množství lutru ve velkém kotli...
Neregistrovaný napísal:
13 Jan 2024, 18:30
V postatě, nikomu do toho nic neni a myslím si, že chlubení se v tomto směru je velmi ošemetné.
vysloužil napísal:
13 Jan 2024, 19:34
Žádné chlubení tam není, spíš naopak. A kdyby ano, zrovna panu Rafaelovi bych kvalitu destilátu věřil.
Rafael napísal:
13 Jan 2024, 21:36
Já jsem se nechlubil, není čím.
Já si stěžoval!
Ani Vysloužil, ani Rafael nepochopili o čom neregistrovaný písal?!?!
Rafael sa vôbec netají tým že podomácky páli alkohol. Otvorene o tom hovorí aj na inom fóre.
Áno súhlasím s tým že "chválenie" sa v tomto smere nie je najmúdrejšie.
Ak robí niekto niečo nelegálne, tak to väčšinou verejne neprezentuje.
Mne to je jedno, že to Rafael takto verejne priznáva, ale ako píše neregistrovaný nie je to štandardné.
Vysloužil obhajuje Rafaela v úplne inej veci.
P. H.
Neregistrovaný

IP:  140.119

Tak kolik jste kdo napálil?

14 Jan 2024, 18:08

Je zde skupina lidí, kteří se podporují a hájí navzájem. Někdy až nesmyslně. Někdy je to zábavné sledovat. Politika a klientelismus je všude.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Tak kolik jste kdo napálil?

14 Jan 2024, 18:31

Neregistrovaný napísal:
14 Jan 2024, 18:08
Je zde skupina lidí, kteří se podporují a hájí navzájem...
Lepší kompliment pre toto fórum by som asi nevymyslel. 👍👍👍 H.
Napísať odpoveď