Vaše obľúbené červené víno

Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 19:32

Máte nejaké svoje obľúbené červené víno ? môžete prosím napísať značku ,odkaz ,fotku konkrétneho vína ktoré vám naozaj chutí ?

...ďakujem
BB kraj 465 mnm
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 20:05

Peb napísal:
30 Nov 2023, 19:32
Máte nejaké svoje obľúbené červené víno ? môžete prosím napísať značku ,odkaz ,fotku konkrétneho vína ktoré vám naozaj chutí ?
...ďakujem
Môj pohľad:
U mňa je to najmä o konkrétnej odrode hrozna, z ktorého je víno spravené. Mojimi favoritmi sú Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz (Syrah) a Rulandské modré (Pinot noir). Zo slovenských sú vynikajúce Dunaj a Nitria. Osobitnou kapitolou je Alibernet, ktorý má nádhernú tmavobordovú farbu, je to však ťažšie víno s vyšším obsahom trieslovín, vhodné skôr na vybrané príležitosti. Samozrejme, veľmi veľa záleží od lokality dopestovania hrozna a predovšetkým od výrobcu vína. Za špičkové považujem najmä čilské vína (konkrétne z oblasti Maipo Valley), ale veľmi kvalitné sa nájdu aj medzi austrálskymi, kalifornskými a juhoafrickými. V posledných rokoch nie je problém nájsť aj špičkové slovenské vína, avšak aby boli kvalitou porovnateľné s tými vyššieuvedenými zahraničnými, treba rátať s cenou 2- až 3-násobne vyššou. Z európskych vín sa dajú nájsť kvalitné medzi talianskymi a španielskymi, tu už ale treba mať isté skúsenosti a nenaletieť na nekvalitu. Väčšina francúzskych vín dovážaných k nám je 'odpad'. Všetko čo som napísal, sa týka vín v cenovej relácii cca od 5 do 10 eur za fľašu. Nepochybne - za vyššiu cenu sa dá získať aj úmerne vyššia kvalita. Nerád by som tu propagoval konkrétnu značku konkrétneho výrobcu, ale 1 výnimku urobím. Španielske víno, ktoré je na foto v prílohe, by myslím nikoho nesklamalo. Vyrobené je z odrody hrozna Tempranillo a zreje v dubových sudoch. Cenovo sa do tých 10 eur zmestí. H.


Screenshot_20231130_194558_Google.jpg
Naposledy upravil/-a Hawkeye v 30 Nov 2023, 20:42, upravené celkom 2 krát.
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 20:37

Ďakujem pekne za typ ..vyskúšam ...verím pevne že to nebude nikto vnímať ako reklamu ale ako nezávislé porovnavanie ..nepijem veľa vína ,skôr menej lepšieho poteší , rád vyskúšam niečo nové ..na sviatky posedime trochu pri stoloch :)
BB kraj 465 mnm
Neregistrovaný

IP:  11.241

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 20:48

"...nepijem veľa vína ,skôr menej lepšieho poteší..."

fúha, to znie ako riadna askéza, obmedzovať sa dobrým vínom.😜

Takže typ: Frankovka modrá neskorý zber, Dunaj neskorý zber. Vinárstva bežne v predaji: Villa vino rača, Movino.
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 21:06

Ďakujem...
No, znie to tak trochu povrchne odomňa :)
Ale nejako vinu neublížim .. je to ale jediný alkohol ktorý si dám ..

Movino frankovku mám akurát doma a celkom mi chutí čo sa frankovky týka ...
BB kraj 465 mnm
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 21:18

Ak by ste chceli niečo výnimočné (výnimočne kvalitné pre výnimočnú udalosť), môžem odporučiť toto víno - viď foto. Ventisquero Grey Glacier - čilské víno z oblasti Valle del Maipo, vyrobené s hrozna odrody Cabernet Sauvignon, s prídavkom odrôd Petit Verde a Cabernet Franc, barikové. Cena nie je nejaká extrémna (menej než 20 eur), kvalita je ale naozaj výnimočná, excelentná. H.


Screenshot_20231130_210034_Google.jpg
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 22:02

Ďakujem ...
BB kraj 465 mnm
Neregistrovaný

IP:  11.241

Vaše obľúbené červené víno

30 Nov 2023, 22:26

Chápem, rešpektujem, že niekto má rád zahraničné vína. Preferujem však miestne produkty, ideálne z regiónu. Bez nejakej vlasteneckej bázne. Myslím, že slovenské vinohradníctvo má čo ponúknuť. Výnimočné a kvalitné. Ak viem, že produkt precestoval 20 000 km, aby sa dostal na stôl, mám z toho nie najlepší pocit.
Gabriela

IP:  88.119

Vaše obľúbené červené víno

01 Dec 2023, 10:03

Já vyloženě preferuji odrůdu Dornfelder a je mi snad i jedno od jakeho výrobce, ještě jsem neměla špatné.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Vaše obľúbené červené víno

02 Dec 2023, 14:39

Úplě OT a navíc není ani červené. Jen takové sudově nahnědlé.
Takže se omlouvám. Ale nedalo mi to.
Takže šípkové a ze sušených plodů. Bohužel už na takové akce nemám, tak jen vzpomínám.

Aneb "Každá liška chválí svůj ocas" a to co si člověk vyrobí sám je, nebo musí být nejlepší!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď