Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

Jirka61

IP:  57.139

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

10 Aug 2023, 11:35

Mimmo, ten nákyp vypadá krásně! Můžete dát recept? Já teda cuketu považuju za spíš nepoživatelnou, ale paní ji má ráda. Díky. J.
Pepina
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 08 Jan 2022, 17:49
Bydlisko: jižní Kladensko 425 mnm

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

11 Aug 2023, 14:27

Cukínový nákyp je výborný vyprošťovák, když doma nic moc není. :thumbup:
Mimmo
Príspevky: 3125
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

11 Aug 2023, 16:42

Jirka61 napísal:
10 Aug 2023, 11:35
...Můžete dát recept?
Ten nákyp nebyl vyroben podle přesného receptu. K nastrouhané cuketě se přidaly zbytky surovin, které se nevešly do polévky (mrkev, celer, petržel, kousky vařeného masa) syrové vajíčko, hrubá mouka a prášek do pečiva. Pak se to upeklo.
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

11 Aug 2023, 17:15

To já mám tuněný - restuje se zelí, restuje se do sklovata cibule, restuje se co se potká - mrkev, kedluben atp. Mezitím je nahrubo nakrouhaná cuketa se solí, vymačká se. Zamíchá se to dohromady, na plech tak 3 vajíčka. Pro muže jsem dělala tenkou vrstvu, plátky sýra, zase vrstvu, nebo s nějakou mlskou typu anglická slanina. Koření - mi stačí pepř, dá se to tunit kari i grilovacím. Dávám pod to pečící papír, abych nemusela drhnout plech.

A to nejlepší - na youtube u toho bylo - jedl jsem jen tohle a zhubnul 10 kg ;)
Jirka61

IP:  57.139

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

11 Aug 2023, 18:22

Aha, díky za recepisy.
Takže jako sekyrková polívka. Když tam nebude cuketa, nikdo si toho nevšimne a bude to taky dobrý. J.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

11 Aug 2023, 22:16

Jirka61 napísal:
11 Aug 2023, 18:22
Aha, díky za recepisy.
Takže jako sekyrková polívka. Když tam nebude cuketa, nikdo si toho nevšimne a bude to taky dobrý. J.
Neberte to tak. Já jsem právě umíchal cuketovou pomazánku. Na sádle smažená cibulka, na ní podušená nastrouhaná cuketa (dlouho posolená a vymačkávaná), pak hojně česneku, trocha chilli, a když to vychládá, tak nastrouhaný Grand Moravia, nebo nějaký podobný sýr. Dobrý na chleba, lepší na topinku.
Pepina
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 08 Jan 2022, 17:49
Bydlisko: jižní Kladensko 425 mnm

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

11 Aug 2023, 23:29

Jirka61 napísal:
11 Aug 2023, 18:22
Aha, díky za recepisy.
Takže jako sekyrková polívka. Když tam nebude cuketa, nikdo si toho nevšimne a bude to taky dobrý. J.
Cukíny se v tomhle receptu utopí docela dost.
Napíšu vám svůj recept. Kamarádka mi tuhle přinesla ochutnat a měla výborný, víc nádivkový míň se rozsýpal. Musím se jí vyptat.

50 - 70 dkg nahrubo nastrouhaná cukína
25 - 30 dkg nahrubo nastrouhaný sýr
20 dkg nějaká uzenína na kostičky (slanina, špek, prostě co vydá lednice)
2 hrnky strouhanky
1/2 hrnku oleje (pokud je uzenina tučná, snižte množství)
1/2 - 1 palice rozmačkaného česneku
1 PRDOPEČ
4 vejce
sůl (s tou velmi opatrně, sýry bývají hodně slané), pepř, majoránka (libeček, kmín atd dle libosti)

Dát do olejem vylitého a strouhankou vysypaného pekáče a vložit do vyhřáté trouby. V receptu údaje o pečení chybí. Já ho peču na 180°C 45-60 min
Jirka61

IP:  57.139

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

12 Aug 2023, 10:40

Koukám, že je cuketa oblíbená. Já bohužel mám chutě spíš na maso, slaninu, paštiky a jiné nezdravé pochutiny.
Když koukám na recepty, tak cuketa je jako plnič, třeba jako houska nebo brambor. To dává smysl, protože sama nějakou chuť nemá. J.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

12 Aug 2023, 11:20

Žena to dělá nějak takhle:

Cuketa Bezděk

Zeleninové směsi s cuketou nabízejí nepřeberné množství možností - stačí mírně pozměnit množství nebo druh použité zeleniny a pokrm bude pokaždé jiný. Cuketa Bezděk je dušená s rajským protlakem a nakrájenou uzeninou a na závěr zjemněná smetanou.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

12 Aug 2023, 11:59

Jirka61 napísal:
12 Aug 2023, 10:40
Koukám, že je cuketa oblíbená. Já bohužel mám chutě spíš na maso, slaninu, paštiky a jiné nezdravé pochutiny.
Když koukám na recepty, tak cuketa je jako plnič, třeba jako houska nebo brambor. To dává smysl, protože sama nějakou chuť nemá. J.
Nemá, ale řekl bych, že třeba lečo umí docela vylepšit.
Napísať odpoveď