Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

14 Aug 2023, 10:12

Když jsme jí jedli úplně poprvé orestovanou na cibulce s vajíčkem, přišlo nám to jako se žampiony.
A někdo potřebuje plnič, jinak sní stejné množství kaloricky a sacharidově mnohem bohatší stravy.
Pak děláme z cukety domácí unclebens, tam konečně není žádný salám, slanina ani sýr. Ale je to omáčka na orestované maso.
Mimmo
Príspevky: 3126
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

14 Aug 2023, 14:37

Cukety už dáváme skoro do všeho. I unclenens s cuketu jsme už zavařili. Dneska máme cuketové zákusky. Ale cukety zatím vítězí, protože je nestačíme jíst. Hokaida jíme taky. Sklízíme je ve správné zralosti.
Prílohy
Screenshot_20230814_143133.jpg
Screenshot_20230813_094342.jpg
Peb
Príspevky: 1983
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

26 Aug 2023, 12:20

Jednoduché a cez leto veľmi zaužívané jedlo ..na tanieri paradajka bejbino s bazalkou a olivovým olejom + mozarela..

Obrázok
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

26 Aug 2023, 14:35

Taková vcelku blbinka, ale mi to i jako vyloženému masožravci chutná. Květák povařený do poloměka v osolené vodě, po vychladnutí trojobal a usmažit jako řízky.

Zajímavé je, že Honzopes i když je taky vyložený masožravec to přímo miluje. Odřezky a vůbec všechny části květáku které prošly varem.
Zasyrova to odmítá. Ale jak se to povaří tak mu to asi neskutečně voní a mám i takové podezření, že mu to chutná možná i víc než nějaké maso.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

26 Aug 2023, 18:36

Peb napísal:
26 Aug 2023, 12:20
Jednoduché a cez leto veľmi zaužívané jedlo ..na tanieri paradajka bejbino s bazalkou a olivovým olejom + mozarela..
To mám také rád - ve formě salátu k tomu ještě přidávám rukolu, černé olivy, pepř, česnek a nastrouhaný parmazán nebo Džiugas 36.
Peb
Príspevky: 1983
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

27 Aug 2023, 08:25

Mikeš13 napísal:
26 Aug 2023, 18:36
Peb napísal:
26 Aug 2023, 12:20
Jednoduché a cez leto veľmi zaužívané jedlo ..na tanieri paradajka bejbino s bazalkou a olivovým olejom + mozarela..
To mám také rád - ve formě salátu k tomu ještě přidávám rukolu, černé olivy, pepř, česnek a nastrouhaný parmazán nebo Džiugas 36.
Vyzerá to tiež ako dobrá kombinácia ..človek tomzntej záhrady ťahá pokým to zima nevezme :)
BB kraj 465 mnm
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

02 Sep 2023, 17:32

Kdysi jsem to zkusil. Jen tak mě to tehdy napadlo. Že když se to dá, takové věci dělat z čehokoliv, tak proč ne z cibule. A bylo to i pro masožravce moc dobré.
Trochu inspirován https://www.csfd.cz/film/10554-vune-cibule/prehled/
a taky tím, že bez cibule neumím vařit.
A měl jsem je tehdy abnormálně velké.

A teď v krámě mimo obřích žádnou jinou neměli.

Tak to zas zkusím. Proužky, kolečka, silné cca 1cm cibule smažené trojobalu.
*
P.S.
Historické okénko a ftípek. Z vojny, ZVS. Za jedním neoblíbeným přijala jeho dívka. A byl tam velmi volný režim. Jako na všech takových osamělých stanovištích.
Nikdo ho rád neměl a já zvlášť. Znali jsme se ještě z přijímače a poddůstojnické školy takže jsem moc dobře věděl co je to za šmejda.

A ač bych v normálních kasárnách nemohl vysedávat v kuchyni, tam to bylo moje oblíbené místo a šlo to.

A tak jsem těm dvěma místo kuchaře připravil řízečky. Vlastně obří ŘÍZKY. Přes celý talíř.
Dal jsem a v trojobalu usmažil části kuchyňské utěrky. A doplnil přílohou, oblohou apod.
Vypadalo to skutečně impozantně. A zpočátku se to prý i tomu šmejdovi který se všemožně chlubil, že byl nějaký špičkový kuchař nebo pracovník v nějakém prestižním brněnském hotelu líbilo.
Ale já mu to přinést nemohl aby nepojal nějaké podezření, tak jsem s tím poslal mladého.

On se pak na něm zkoušel nějak vyřádit, začal ho terorizovat a to byl jeho konec.

Udělali jsme sice nedobrou věc, v jistém směru podraz, ale zbavili jsme se ho.


Řízečky, trojobal, se teda dají udělat celkem z čehokoliv
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ivan z okenka

IP:  97.51

Ovocné - zeleninové jedlá , koláče .. a všetko na jedenie čo stojí za vyskúšanie

26 Okt 2023, 07:43

Něco z brambor (bramborářské dny v Havlíčkově Brodu. Knedlíky ze žlutých odrůd plněné odrůdami fialovými jsou sice hezké, ale chuť je normální. Takže tady nějaké ňamky.V těch prvních kuličkách byl skrytý kousek párku. Určitě by to šlo i s tofu. Ale nevím jestli by to u ortodoxních bramborářů prošlo....
Prílohy
DSC_0113.JPG
DSC_0112.JPG
DSC_0114.JPG
DSC_0115.JPG
DSC_0117.JPG
DSC_0119.JPG
Napísať odpoveď