Větší sběry ovoce

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce

03 Mar 2023, 13:21

Padla na mě nějaká nostalgie, tak jsem začal hledat staré fotky. Stejně jsem potřeboval vyčenichat nějaké listiny.
A konečně jsem taky znovu zprovoznil skener a trochu ho skamarádil se staronovým PC.
(Mimochodem hroznou mrchou, těžká práce. Ale darovanému koni na zuby nehleď!
A zvlášť když instalační CD je bůhví kde a PC stejně nemá na něj mechaniku).

Historické okénko z višňového sadu. Jeden se sběrů před cca 20-30 léty. Už ani přesně nevím.
Prílohy
Višně1.jpg
Višně2.jpg
Višně.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce.

03 Mar 2023, 14:34

A něco z rybízu.
Nazývali jsme ty akce Ovocnářskými kongresy.
Rybíz.jpg
Rybíz1.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce.

04 Mar 2023, 18:11

Nevím jestli jsem to tu někde psal. O tom, jak se jeden z účastníků jednoho toho "Ovocnářského kongresu" předčasně opil, byl dost otravný a pak tvrdě usnul.
A jak ho pak spícího naložili do venkovní koupací vany, tu na vlečku traktorku a odvezli ho cca kilometr daleko kde ten náklad složili do proudu říčky.
Moc se mi to nelíbilo, ale nechtěl jsem zkazit všeobecnou "zábavu". Tak jsem se jen přesvědčil jestli má u sebe mobil. (V té době už byly) a měl jsem trochu strach o Terru, ten traktorek.

Ale sranda musí být "i kdyby fotra...", no však to asi dál znáte.
Škoda, že nemám fotodokumentaci z toho nakládaní a odvozu. Ale ta akce proběhla celkem rychle, tak asi žádná ani nebyla.
Odvoz opilce.jpg
Jen na koláži, vpravo dole jsou ti dva co to vymysleli provedli. A jak si pak později tu akci spokojeně užívali a odpočívali po ni...
*
P.S. Prosím, pokud se ty mé historické blbinky a vzpomínky někomu nelíbí, ať dá vědět. Nerad bych plevelil toto forum a nechám toho.
I když si myslím, že takové blbinky na zahrady apod. patří. Ve městech nebo v nějakých satelitech musí být život v jistém směru dost nudný.
Naposledy upravil/-a Rafael v 04 Mar 2023, 18:21, upravené celkom 1 krát.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Větší sběry ovoce.

04 Mar 2023, 18:19

😀😀 Este sa s Vami potom kamaratil ten chudak?
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce.

04 Mar 2023, 19:10

Ano kamáradil :D
A dokonce měl pro podobné "ftípky" i pochopení. :D Neurazil se a vždy se pak ještě podobných akcí ve Valašském království zúčastňoval.

A brzy ráno udělal i jistou odvetu. V době kdy jsme ještě v pokojích všichni spali nás přes otevřená okna zestříkal silným proudem vody z dlouhé zahradní hadice.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Větší sběry ovoce.

04 Mar 2023, 20:09

Rafael napísal:
04 Mar 2023, 19:10
Ano kamáradil :D
A dokonce měl pro podobné "ftípky" i pochopení. :D Neurazil se a vždy se pak ještě podobných akcí ve Valašském království zúčastňoval.

A brzy ráno udělal i jistou odvetu. V době kdy jsme ještě v pokojích všichni spali nás přes otevřená okna zestříkal silným proudem vody z dlouhé zahradní hadice.
Tie zazitky sa citaju super😀
Ale ja uz by som sa s Vami potom jednoznacne nekamaratila. Este ze to chlapi beru inac😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce.

04 Mar 2023, 21:03

Právě proto, ne že by tam ženy měly přímo zakázanou účast, to ne, ale tak nějak tušily co se tam asi bude dít.
No, znaly své manžely a některé i mě.

Jen jedna odvážlivkyně se toho odvážila. Matka těch dvou dvojčat které jsou na fotce výš. Ale i ta hned po prvním dnu posledním večerním autobusem odjela.
Se slovy, že to ji už úplně stačilo, že už větší adrenálinové zážitky nepotřebuje. Nicméně obě děti k odjezdu nijak nenutila a nechala je tam.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce.

07 Mar 2023, 15:27

Sběr květů černého bezu v rybniční a potoční oblasti.
Sběr bezu.jpg
Sběr bezu1.jpg
Bylo toho tehdy asi šest napěchovaných pytlů. A při sušení, rozprostření, pak celá půda.
A protože bylo tehdy horko, tak jsme museli mít sladový bezinkový destilát v termoskách. Viz.

A tady je Dr. Maxík. Minipes stepní. Dole vpravo. Ten co mi, jak jsem psal v Psinci vyléčil ta sfinstva na chodidlech. Ale na té fotce neléčí, jen se lísá. Ten obličej byl zdravý.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Větší sběry ovoce.

07 Mar 2023, 16:37

Pekna priroda. Ale nevyzera to ze by ste sa tam nejak extra narobili. Aspon na tych fotkach teda😀 Minipes stepny sa k tomu psovi fakt hodi😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Větší sběry ovoce.

07 Mar 2023, 18:40

To ne, žádná dřina, takové pohodovky to byly. Žádné žebříky, žádné trny jako u trnek nebo šípků, šlo to rychleji než rybízy a komu bylo horko mohl se ochladit ve vodě a i si zaplavat.

Mělo to jen jednu chybu. Bylo to bez noclehů. Jen jednodenní akce. Bylo to v mém "trvalém bydlišti" ve Slezsku a i když je tam domek dost velký nešlo, neprošlo, by mi to tam.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď