Arónia čiernoplodá.

alenak
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 01 Apr 2022, 19:56
Bydlisko: Královehradecko

Arónia čiernoplodá.

21 Aug 2023, 22:17

Dnes jsem naložila první várku, z rumu. Množství vody, co spadlo, moc prospělo a slunce k tomu, tak je moc dobrá, dokonce baštím, bez grimasů. :D Udělám ale i s vodkou. Barvu to má nádhernou z obojího. Trochu koření to chce ale určitě. Nemusím letos na trnky, aronie se mi zdá lepší a je ji dost, pochopitelně zabalená v sítích.
Džem mám ještě od loňska, ten moc nešel na odbyt, zdál se mi lepší z bezinky, zase je ale s bezinkou více práce. Slyšela jsem i do pečících čajů, že výborné, pečené čaje u nás nejdou na odbyt. Tj. lepší připravit černý rybíz s cukrem a zalít. Každý máme jiné chutě, vyzkoušet co vyhovuje, tak to má být. ;)
Kamarádka taky přidávala do hruškového kompotu aronie, moc si pochvalovala. Měla ale stromek a ten jim brzo odešel.
andre.marek
Príspevky: 651
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Arónia čiernoplodá.

21 Aug 2023, 22:54

Aronii máme rádi třeba do jogurtu, džem je dobrý při kombinaci s jablky 50:50. Letos to vypadalo na pěknou úrodu, před dovolenou byly ještě výrazně kyselé a nejedlé, po týdnu co jsme byli pryč zůstaly na stromku celkově 4 kuličky, pořád ještě dost trpké. Po dozrání bývají sladší. Ptákům to ale nevadilo. Kočky stihly podle stop pod stromkem ulovit asi jen jeden kousek útočníků...
Mám poučení pro příští roky - nutno chránit sítí.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
alenak
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 01 Apr 2022, 19:56
Bydlisko: Královehradecko

Arónia čiernoplodá.

21 Aug 2023, 23:02

No :D , poučení jsem před roky taky dostala, nevěřila jsem, že to tak syčáci oberou. Ještě to bylo trpké. :D Nic nenechali. Jakmile nabírá barvu, síťuje se. ;)
vysloužil
Príspevky: 4721
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Arónia čiernoplodá.

22 Aug 2023, 11:20

alenak napísal:
21 Aug 2023, 22:17
Dnes jsem naložila první várku, z rumu. Množství vody, co spadlo, moc prospělo a slunce k tomu, tak je moc dobrá, dokonce baštím, bez grimasů. :D Udělám ale i s vodkou. Barvu to má nádhernou z obojího. Trochu koření to chce ale určitě. Nemusím letos na trnky, aronie se mi zdá lepší a je ji dost, pochopitelně zabalená v sítích.
Džem mám ještě od loňska, ten moc nešel na odbyt, zdál se mi lepší z bezinky, zase je ale s bezinkou více práce. Slyšela jsem i do pečících čajů, že výborné, pečené čaje u nás nejdou na odbyt. Tj. lepší připravit černý rybíz s cukrem a zalít. Každý máme jiné chutě, vyzkoušet co vyhovuje, tak to má být. ;)
Kamarádka taky přidávala do hruškového kompotu aronie, moc si pochvalovala. Měla ale stromek a ten jim brzo odešel.
Do hruškového kompotu přidávám spíš oranžové sladkoplodé jeřabiny. Ono to i líp vypadá než s aronií, která všechno obarví.
alenak
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 01 Apr 2022, 19:56
Bydlisko: Královehradecko

Arónia čiernoplodá.

22 Aug 2023, 12:45

Do hruškového kompotu přidávám spíš oranžové sladkoplodé jeřabiny. Ono to i líp vypadá než s aronií, která všechno obarví.
[/quote]

Taky mě napadlo, jak aronie barví, že musí být hrušky barevné. No mají to rádi. O jeřabinách ji řeknu, díky.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Arónia čiernoplodá.

22 Aug 2023, 13:36

Mi se ta barva toho hruškového kompotu po aroniích líbí.
I chuť to zlepší. Aspoň podle mě.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď