Maliny

ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Maliny

03 Aug 2020, 11:53

My mame na slnku odjakziva a uplne v pohode, nejaka starsia odroda.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Maliny

03 Aug 2020, 14:34

loni jsem se v malinách topil. několik kýblů z maliniště v sadu. klasické lesní maliny. letos jsem se tam byl podívat a není tam nic. SV svah se sluncem do cca 16 hod.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Sáša

IP:  230.39

Maliny

05 Aug 2020, 18:51

a jakou máte půdu? přidáváte rašelinu nebo obyč zahradní?
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Maliny

05 Aug 2020, 19:33

půda je starej sad , nic moc, spíše jílovitější a pod tím skala. Nepřidávám nic, žije to vlastním životem.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Maliny

05 Aug 2020, 20:28

Ku par krikom som kedysi pridala ihlicie, ale rozdiel v urode nebol ziadny.Tento rok cervene maliny skoro vobec nemam, zato zlty krik, tak ten po troch rokoch zivorenia sa paradne rozbehol. Asi ma rad dazd😀
ivan z okenka

IP:  97.51

Maliny

07 Aug 2020, 09:58

Jehličí k malinám může vyřešit - částečně - chlorózu, nedostatek železa. Snížením pH je přístupnější, pokud v půdě je. Jinak je to hladový materiál, učili jsme se o použití materiálů z lesa říkanku "lesa mrť, pole smrť". Spíše živiny odebírá, blokuje.
Jedině hrabanka stlaná pod zvířata je dobrá na hnojení, ale až po rozložení, uležení.
Jitka

IP:  133.224

Maliny

10 Aug 2020, 22:39

Začínají mi rodit remontantní maliny na letošních výhonech. Ale chuť je proti jednouplodicím jako voda. Na loňských výhonech jsou suché a bídné (už nechávám jen velmi malé), na letošních jsou díky počasí hezké, nalité, trochu do špičky, ale chuť nic moc.
Máte někdo zkušenosti s prodávanými odrůdami, že bych zkusila něco jiného?
Neregistrovaný

IP:  165.218

Maliny

24 Sep 2020, 14:05

Chystám sa v októbri kúpiť sadenice malín, bývam okolo 450 m.n.m., zachytil som odrody Tulameen, Glen Ample a pod.. Plánujem zatiaľ asi 3-4 sadenice ku starému pletivu, aké odrody sa vám najviac osvedčili vhodné aj do vyšších oblastí, v prípade sucha nemám problém maliny zaliať.
Neregistrovaný

IP:  12.185

Maliny

29 Okt 2020, 06:17

Aké odrody malín by ste odporúčali, spoľahlivé, plody chutné, bohato rodiace?
ivan z okenka

IP:  97.51

Maliny

29 Okt 2020, 15:02

Díval jsem se co tam má Komžík...
Ty černé Black Jevel a Bristol jsou si podobné. Rané, výnosné, šlahouny jako ostružina. Na drátěnku i na špatně prostupný živý plot. Jestli je žlutá Sugana ze stejné líhně jako ta červená, tak bude dobrá, velká, plodná, pro sklizeň od srpna. Výhoda je, že si jí moc nevšímají ptáci a hmyzáci, dík barvě. Stejně na tom je i Valentina. Plodná, zrající v létě. Ve velikosti ty černé asi 2g, Sugana 5+, Valentina do 5 g.
Mimo toho co má: V Čechách (určitě i na Slovensku) je v nabídce Gordosť Rossiji. Velmi pěkná, opravdu velká -10 g, aromatická, plodná, červencová odrůda. Mám už 10 let - ze Slovenska dovezené - Polka, Pokusa, Polesie - remontantní, tedy v srpnu a dále zrající. Velké, chutné, plodné. "U mě dobrý" - aromatické a plodné - jsou i Rutrago, Glenn Ample.
Na obrázku je poměr velikosti Black Jewel, Rutrago a Polka.
Tulamen je docela citlivá na mrazy. Ony sice už spoustu let nebyly, ale já si se zahradou v 420 m nad mořem na ní netroufnu.
Prílohy
malina černá a normální.JPG
Napísať odpoveď