Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

03 Apr 2023, 16:01

Karl2 napísal:
03 Apr 2023, 15:48
Já na ten svůj jeden pořád ještě čekám, v mailu psali, že je zbytečné je urgovat :) tak neurguji, snad na mě opravdu nezapomněli.

...@Jitka: stévii něco ožírá?
Objednala som 14.3 dorazilo 30.3. Ale je pravda ze bankovy prevod chvilu trval.

Steviu u nas nejedlo nic. Okrem deti😀
Karl2

IP:  6.6

Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

04 Apr 2023, 06:48

Tak mi to nedalo a zeptal jsem se, objednával jsem 12. 3. Prý budou posílat po Velikonocích. Asi mám "smůlu" že jsem z Česka :) tak posílají opravdu až v dubnu. Ale není co uspěchat, růst stejně nijak neurychlím.

No jsem zvědav, i jestli bude opravdu potřeba zasíťovat.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

04 Apr 2023, 11:59

Stévii jsem měla obalenou mšicemi, nepostříkala jsem, když je to k jídlu, a pouhé omývání nepomohlo.
Karl2

IP:  21.164

Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

20 Apr 2023, 14:35

Tak s velkým zpožděním mi malina dorazila. Ochutnal jsem jen malinkou špičku lístku a přišlo mi to příjemně sladké. Když si představím, že během sezony budu listy sušit a sladit práškem z nich, tak by to mohlo být v pohodě. Po přijetí jsem malinu vyfotil, trochu jsem se lekl, že vrchní pupen byl oschlý - foto 1. Pak mi to nedalo a rostlinku jsem vytáhl abych viděl kořínky řízku, ukázalo se, že je velmi zdravá a vitální, vyráží hlavně novými šlahouny odspodu - foto 2, ...a pak to přesadil do většího květníku s hlínou z kompostu - foto 3. Budu sem dávat fotky jak rostlinka pokračuje v růstu a zda budou mšice představovat nějaký problém.
Prílohy
foto1.png
foto2.png
foto3.png
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

29 Apr 2023, 06:04

Díky za zpravodajství.
Karl2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20 Apr 2023, 14:42

Sladká ostružina Tian-cha - Rubus suavissimus

30 Apr 2023, 15:43

Jéé ani nemusíte děkovat, tohle vlákno bude i zároveň takový pěstitelský deníček a "kronika" kam pak nahlédnu až bude potřeba :D

Mezitím jsem objevil odkaz kde je vidět i kvetení ve středoevropských podmínkách a nějaké další info o pěstování. V diskusi píšou, že prý neodnožuje z kořenů jako obyčejná malina, ale zakoření konce postranních větévek, když se nechají delší a dotýkají se země. Pro rychlý růst a svěží vzhled doporučují i na výsadbu živých plotů. https://www.lubera.com/de/shop/zuckerbl ... 83108.html
Napísať odpoveď